Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol vannak olyan részek a...

Hol vannak olyan részek a Bibliában, ahol Isten tiltja a házasság előtti szexet?

Figyelt kérdés
2011. máj. 2. 11:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Aki keres az talál , sajnos most nem jut eszembe igehely, de a paráznaság szo pl. a házasságon kívüli szexet jelenti!!!!!!!!!!
2011. máj. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Igen, a Ne paráználkodj! tiltás egyértelműen erre utal.

A katolikus egyház az övszert és a fogamzásgátlókat is bűnösnek tartja, hiszen házasságon belül a szex célja az utódnemzés és nem az örömszerzés.

2011. máj. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, keresem már, csak gondoltam valaki hátha tud idézni.:)
2011. máj. 2. 11:39
 4/10 anonim ***** válasza:
27%

Szia!


Legrészletesebben Pál apostol korinthusbeliekhez írt első levele hetedik fejezete foglalkozik ezzel a témával.


Üdv. Péter

2011. máj. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
39%

Szia!


A ne paráználkodj paracs, a tízparancsolatban: II.Mózes 20:14.

Krisztus értelmezése: Máté 5:27-28.


Üdv. Péter

2011. máj. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk azt tudtommal sehol sem fejti ki, hogy mi számít paráznaságnak... Akkoriban viszonylag "gyakoriak" voltak az orgiák és efféle finomságok, szerintem inkább ezeket tiltja.
2011. máj. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen, meg a házasságtörést is egyértelműen tiltja. A házasság előtti szexről így konkrétan még nem olvastam benne, pedig egész jól ismerem.
2011. máj. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
De ír konkrétan a házasság előtti szexről. Csak nem teljesen értem a dolgot, mert valahol nagyon szigorúan veszi, az énekek énekébe meg pl. pont nagyon nem ez van... Nem tudom hol a határ, így elég nehéz tartani magam hozzá. Meddig lehet elmenni?
2011. máj. 2. 17:51
 9/10 anonim ***** válasza:
Az Énekek énekében Salamon és felesége nászéjszakáját írja le. Ott már házasok. A paráznaság házasságon kívüli szexet jelenti, tehát vagy előtte, vagy utána, de nem a házastársaddal fekszel le, az paráznaság.
2011. máj. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
X - vallásnál csak gyermeknemzés céljából Teheti meg az ember ....
2011. máj. 3. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!