Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Istennél egy nap annyi,...

Ha Istennél egy nap annyi, mint ezer év, és ezer év, mint egy nap, akkor hány nap alatt teremtette a világot?

Figyelt kérdés
2014. nov. 25. 12:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Mózes első könyvében pontos sorrendet figyelhetünk meg: ELSŐ NAP, aztán MÁSODIK NAP stb.


Vannak akik azt hiszik, hogy a teremtés napjai között több év is eltelhetett. Ha ez igaz lenne akkor valószínűleg Mózes így írta volna le a napokat: EGY NAPON, aztán EGY MÁSIK NAPON stb. Vannak olyan bibliák amelyekben így fordították le, mert maga a fordító sem hitte azt, amit a Biblia valójában mond.


Mellesleg kérdező, az általad idézett szöveg arról szól, hogy Istent nem befolyásolja az idő. Neki mindegy, mert Ő csak van.


II Mózes 3,14 És monda Isten Mózesnek: VAGYOK AKI VAGYOK. És monda: Így szólj az Izráel fiaihoz: A VAGYOK küldött engem ti hozzátok.


János 8,24 Azért mondám néktek, hogy a ti bűneitekben haltok meg: mert ha nem hiszitek, hogy én vagyok, meghaltok a ti bűneitekben.


János 8,28 Monda azért nékik Jézus: Mikor felemelitek az embernek Fiát, akkor megismeritek, hogy én vagyok és semmit sem cselekszem magamtól, hanem amint az Atya tanított engem, úgy szólok.


János 8,58 Monda nékik Jézus: Bizony, bizony mondom néktek: Mielőtt Ábrahám lett, én vagyok.

2014. nov. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
6 és a hetediken megpihent.
2014. nov. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
akkor hogy lehet, hogy pál szerint még tart a 6. nap?
2014. nov. 25. 13:28
 4/12 anonim ***** válasza:
Mivan?
2014. nov. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem a 6., hanem a 7. nap tart még!

Isten azóta is pihen... és még fog is, mert egy teremtésbeli nap kb. 2 és fél milliárd év.

Számold ki, nem nehéz.


Ahogy letelik a 7. nap, és eljön a 8. nap reggele, Isten felkel és tűzesővel elpusztítja a földünket.

Ez úgy 5 milliárd év múlva lesz.

2014. nov. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
32%

Olvasd el a Bibliát és higyj benne. Isten 6 nap alatt teremtett meg mindent. Nincs semmi utalás arra a Bibliából, hogy a teremtés napjai között több nap is eltelt volna. Ismétlem: SEMMI.

Ha pedig nem hiszitek el azt, hogy Isten MINDÖSSZE HAT NAP ALATT TEREMTETT MEG MINDENT, akkor csak Jézus szavait tudom nektek idézni:


János 5,46 Mert ha hinnétek Mózesnek, nékem is hinnétek; mert én rólam írt ő. 47 Ha pedig az ő írásainak nem hisztek, mimódon hisztek az én beszédeimnek?

2014. nov. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A teremtésre nem vonatkozik az ezer esztendő. Mózes nem hiába írta a folyamatosan ismétlődő hebraizmust, ezzel azt akarta kifejezni, hogy valóságos napokról ír.
2014. nov. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
ez mit jelent? Mózes nem hiába írta a folyamatosan ismétlődő hebraizmust,
2014. nov. 25. 16:25
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

#6: Első nap megteremtette a világosságot. De honnan volt ez a világosság, ha csak a 4. napon teremtette meg a Napot és a Holdat? Minek teremtett egyáltalán világosságot, előtte nem látott volna a sötétben? Ha meg látott a sötétben is (elvégre mindenható), akkor meg minek kellett a világosság? Vagy minek teremtett egyáltalán Napot a negyedik napon, ha már három napja anélkül is volt világosság?


Az ilyen és ehhez hasonló logikai bukfencek nem egy épelméjű Istenre vallanak, sokkal inkább meggondolatlan emberi kitalációkra. Az ilyenekért vagyok képtelen arra, hogy komolyan vegyem a Bibliát, az abban leírtakat.

2014. nov. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Honnan volt világosság, már a teremtési napok kezdetén, mikor a Nap, a Hold teremtését a Genezis a negyedik napra teszi?


A Nap és a Hold a csillagokkal együtt már létezett.

Genezis 1:1: "Kezdetben teremtette Isten az eget és a földet."


Ezek teremtése /már mint ha figyelembe veszük a galaxisok fényévekben mért távolságát/ évmilliárdokkal ezelött történt.


Nem volt közülünk jelen senki sem a Föld teremtésénél, azt tudjuk amit az iskolában megtanultunk, vagy ha érdekel a téma és olvassuk a tudományos irodalmat ezzel kapcsolatban.


Ezek szerint a Föld valamikor izzó állapotban volt, gözök, gázok sokasága is ...


A Biblia a teremtési napokkal kapcsolatban inkább költöi szavakat használ, ami azonban nincs ellentétben a tudománnyal sem. Már ha a tudós nem köt bele minden költöi kifejezésbe :)


Szóval összefoglalva: A bolygók, csillagok, galaxisok, a Nap a Hold már ott keringett a pályályán, csupán nem volt a Földröl látható. Fokozatosan tisztult az "ég"... majd a negyedik napok lett a Föld számára tisztán látható.


Még akkor sem volt ember a Földön, nem is tudjuk pontosan meghatározni hogyan.


Mindenképpen ma is láthatjuk sokszor, mi az amikor a napocska nem süt, borús az ég, vagy nem teljesen tiszta, gyéren süthet.... de másként néz ki, mikor teljes erejével tüzel. A Hold ugyanúgy, néha egyáltalán nem látjuk, idönként csak gyéren...majd tisztán


A negyedik napon lettek tisztán láthatóvá a Földröl az égitestek.

2014. nov. 26. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!