Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A szüleim miért nem fogadják...

A szüleim miért nem fogadják el, hogy ateista vagyok?

Figyelt kérdés

Nem egészen ateista. Valamilyen szinten hiszek azért Istenben, de úgy tartom, mivel ő nem szólhat bele az emberek életébe, ezért nem is törődök vele.


A minap esett szó arról, hogy nem érdekel a karácsonyi templomba menetel, inkább tanulok valami újat, mintsem a pap prédikációját hallgassam. Aki akar, az úgy is megtér, aki nem, az pedig foglalkozik a saját dolgával.


Én a "mindenki saját szerencséjének a kovácsa" című idézetre építem a világnézetem. A "megismerni Istent" cél (amit a hittantanárom tanít), szerintem egy és ugyanaz, mint amit én vallok. Végigélem az életem és utána vagy Isten nyakába ugrok, vagy elfordulok tőle. Ez majd akkor válik el. Szerintem teljesen mindegy, hogy Istent tisztelem-e, vagy reális életet élek-e. A lényeg ugyanaz. Legyél jószívű és halál után is jó dolgokban lesz részed.


17 évesen azért mégiscsak el kéne fogadniuk a szüleimnek, hogy saját világnézetem van nem? Nem beszélve arról, hogy nem valami példamutatóak. Sosem tudtam kit kövessek, nem mutatták merre menjek, így a tudományt választottam. Inkább tanulok, mint templomba menjek.


Hogyan kezelhetném a helyzetet? Fel sem merem hozni többé ezt a témát, de félek, hogy elítélnek ezért...


2014. nov. 25. 23:19
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg tőlük, úgy a legegyszerűbb.

Amúgy mindent leírtál, csak azt nem, hogy mit szóltak a szüleid ahhoz, hogy nem akarsz templomba menni - de ki tudtam találni...

Szerintem nem baj, hogy perpill nem nagyon érdekel téged a vallás téma, ha egyébként igyekszel jó lenni. Legtöbb ember így van vele: hol közelebb, hol távolabb kerül Istentől... Lehet, hogy később a te mostani véleményed is megváltozik.

2014. nov. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Szia!


A (2Kor 3,17)-ben azt olvassuk, hogy "a hol az Úrnak Lelke, ott a szabadság." - vagy is Isten szabadságot biztosít a teremtményeinek, hogy saját maguk döntsék el, hogy akarják-e Őt szolgálni. Javaslom, mutasd meg ezt az igehelyet a szüleidnek, talán akkor tudomásul veszik majd, hogy senkit sem lehet kényszeríteni a hitre.


Ha ateistaként akarsz élni, akkor jogod van hozzá. Természetesen, ha majd mégis úgydöntesz, hogy meg szeretnéd ismerni Jézus Krisztust, akkor a Szentírás olvasását (Pl Károli) ajánlom.


Minden jót kívánok.

2014. nov. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Ez csak természetes. Biztosan változni fogok, hogy merre, az sok dologtól függ.


Egyébként szándékosan nem írtam, hogy egyenesen le ordítottak emiatt, hogy ilyenre még csak ne is gondoljak. Nem a templomba való menetel a döntô, ha kell én elmegyek a családi hagyományok megôrzése miatt, de mégis csak hihetek abban, amiben akarok nem? Ez már nem a régi világ, és nem akarják elfogadni. Ôk konzervatívak (a testvéremmel együtt), én mindig a könnyebb és újabb dolgok után kutatok.


Nem tudom mikor lenne a legalkalmasabb ezt letárgyalni velük, de egyáltalán mi vagy ki hibája lehet, hogy a gyerek teljesen más világnézetû, mint a szülô? Talán a következetesség hiánya okozza ezt?

2014. nov. 25. 23:54
 4/23 anonim ***** válasza:
Semmi gond, ha más a világnézeted mint a szüleidnek. Nyilván ha nem akarsz templomba járni, akkor a szüleidnek ezt el kéne fogadni. De néha a kedvükért és magadért is elmehetsz velük, mert az egy másik szemlélet, ami csak gazdagíthat téged, akár úgy is hogy kritikával fordulsz felé. Ezt úgy mondom, hogy soha nem voltam misén.
2014. nov. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Második válaszoló! Leírtad, amit nem tudtam, de le akartam írni! Köszönöm!
2014. nov. 25. 23:57
 6/23 anonim ***** válasza:

Szia!


A 2. válaszoló vagyok.


Az a baj a szüleiddel, hogy vallásos emberek, viszont hiányzik Jézus Krisztus az életükből, hiszen ha komolyan vennék a tanítását, akkor eszükbe sem jutott volna ordibálni, hiszen a Biblia sehol sem szólít fel ordibálásra azokkal szemben, akik más világnézetűek.


Egyébként egy tipikus példája ez annak, hogy miért is lesznek az emberek ateisták. A Francia forralom idején is elegük volt már az embereknek abból, hogy rájuk kényszerítették a vallást, és megszületett a modernkori ateizmus. Szörnyű dolog a vallási kényszer, remélem, a szüleid is belátják egyszer, hogy teljesen rosszul csinálják a dolgokat...

2014. nov. 26. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Egyébként, szívesen!
2014. nov. 26. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Kedves második. Értem mirôl beszélsz, de amennyire most nem érdekel a vallás, annyira az sem érdekel, hogy a szüleim mit gondolnak. Egyébként sem szeretném meggyôzni ôket a konzervativizmus hiányosságairól. Csak annyit szeretnék, hogy fogadjanak el így. Ezt lesz nehéz megmagyarázni nekik.
2014. nov. 26. 00:06
 9/23 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem elismerésre méltó, hogy ilyen családból kikerülve mégis a józan ész útját választod. Erősnek kell lenni, ahhoz, hogy valaki ellent tudjon mondani a többség hangjának.


Én hála az égnek ateista családban nevelkedtem. Ezt nem mindig gondoltam így. Eleinte, amikor még nem volt sok információm a világról, akkor én is azt gondoltam, hogy csak az lehet a válasz a világ létezésére, hogy valaki létrehozta azt.

Nagyon bántam, hogy nem jártunk templomba, mert úgy éreztem, hogy az lenne a helyes. Nyilván a kisgyerek megy a tömeg után.

De amikor megismerkedtem a tudománnyal és belemélyedtem a témába, megismertem a Biblia ellentmondásait és elkezdtem gondolkodni, rájöttem, hogy tévedésben éltem és igazi válaszokat csak és kizárólag a tudomány tud adni.

Most őszintén.. A Biblia szerint a Föld kevesebb, mint 4000 éves. Ma már tudjuk, hogy ez akkora marhaság, hogy csak na. Vagy Isten előbb választotta ketté a nappalt és éjszakát, mint hogy megteremtette volna az égitesteket. Már itt látja az ember, hogy nagyon kamuszaga van az egész mesének..

+Őszintén ki tartja be az alaptanítást, hogy szeresd a másikat, vagy hogy, ha valaki arra kényszerít, hogy menj vele egy mérföldet, akkor menj vele kettőt - ahogy Krisztus mondta. Ekkora fokú önzetlenség nem létezik.


Vagy ha belegondol az ember, a hit korhoz kötött...

A vikingek az óskandináv-norvég istenekben hittek. A görögök a 12 főistenben, a zsidók Jahve-ban, a muszlimok Allah-ban. Akkor mégis honnan tudja az ember, hogy a megfelelő Istenben hisz? Mi van ha valaki "rossz" családba születve nem a helyes Istenben hisz, és csak akkor kerülhet a mennyországba, ha erre rájön, mint életfeladat és átpártol..

Egyszerűen nincs logika ebben.


A tudomány ellenben csak és kizárólag a logikára épül és nem fog csalódást okozni. Oké, hogy konkrétan nem tudjuk, hogy történt az ősrobbanás (,habár vannak elméletek, hogy két galaxis ütközött és létrejött egy harmadik, mint amikor az anyag és antianyag ütközik), vagy vannak még lezáratlan kérdések, de ez természetes főleg azután, hogy a vallási butítás 1000 évig sötétségben tartotta az embereket a középkorban. Aki ellentéteset állított a Bibliában foglaltakkal azt kicsit megsütögették. De az idő mindig azt igazolja, akinek igaza van.


Kíváncsi vagyok mondjuk, hogy a genetikai alaptörvényt (módosított Haeckel-törvény) hogyan magyarázná egy hívő.

Ami ugye arról szól, hogy az emberi egyedfejlődés közben megismétlődik a faj evolúciójának rövid változata. Például emberi embriónak kopoltyúkezdeményezése van és úszóhártyája, ami a halakkal való közös ősünkre utal. Vagy például a féregnyúlvány, ami nálunk elvesztette funkcióját, de más gerincesekben cellulózbontásra alkalmas.

Vagy azt, hogy az állatok lelke hova kerül? A pokolba vagy a mennyországba? Mi van akkor, ha egy teljesen "jó" állatot felmérgesítek és elérem, hogy úgy megharapjon valakit, hogy az belehal. Akkor igazságos-e, hogy az állatokat, akiket az ösztöneik vezérelnek, tényleg elítéljék, csak azért mert szerencsétlen körülmények hatására "rosszul" reagált.


Szerintem tisztelniük kellene a te nézetedet, bár ha a családi békét az tartja fenn, hogy te most elmész a karácsonyi istentiszteletre, akkor szerintem menj el. Most ez egy kis áldozat. Idővel pedig adagolhatod nekik, a te véleményed/oldaladat is.


18/F

2014. nov. 26. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
8%

Sziasztok!


A Szentírás nem beszél a Föld koráról, és az ember teremtését és 6000 évre teszi, a nappal és az éjszaka szétválasztásához pedig nem volt szükség égitestekre, ugyanis a fény nem csak a napból származhat.


Létezhet akkora fokú önzetlenség, amiről Jézus tanít, én ezt már több mint 28 éve tapasztalom. A hit nem korhoz kötött, minden korban voltak olyan emberek, akik a Teremtő Istenben hittek, még ha nem is tudták pontosan ki az, erre bizonyíték a ma élő bennszülöttek hite.


A középkorban még csak nem is ismerték a Bibliát. Erről szólt a reformáció...


A Haeckel-törvény egyszerű hamisításra épült, az emberi egyedfejlődés közben nem ismétlődik meg semmiféle evolúció. Már néhány hónappal Haeckel publikációja után L. Rütimeyer, a bázeli egyetem zoológia és összehasonlító anatómia professzora, bebizonyította, hogy az érvelés hamis. Hozzá a leipzigi William His, az összehasonlító embriológia professzora is csatlakozott. Ezek a valódi tudósok bemutatták, hogy Haeckel hogyan módosította a rajzokat, hogy azok egymásra hasonlítsanak. Haeckel kisebb beismerést is tett, másra kenve a dolgot. A rákövetkező évtizedek során vezető biológusok és evolucionisták is rendre cáfolták a biogenetikai törvényt. 1997-ben Dr. Michael Richardson fényképezett le több gerinces embriót a fejlődésük különböző szakaszában a haeckeli feltevés újraértékelésére. Richardson úgy találta, hogy 1997-ig valójában senki nem ellenőrizte Haeckel rajzait behatóan. Elmondása szerint ez az elmélet a tudomány egyik legnagyobb csalása. A különböző fajok embriói annyira eltérnek egymástól, hogy Haeckel rajzai biztos nem valódi egyedekről készültek, hanem fantáziarajzok. Az esetet az is súlyosbítja, hogy a rajzok akkor is egy méretűek (minden megjegyzés nélkül) ha a valóságban tízszeres méretbeli különbség van! Az emberi embrió mindig is emberi embrió és nem csak valahányadik hét után válik azzá. Nem lesz hal, sem kétéltű, sem majom, végig ember marad!


A "pokol" kifejezés a Bibliában a halottak tartózkodási helyét jelöli.


Abban azonban egyetértünk, hogy a családi béke a legfontosabb!


Üdv. Péter

2014. nov. 26. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!