Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A szüleim miért nem fogadják...

A szüleim miért nem fogadják el, hogy ateista vagyok?

Figyelt kérdés

Nem egészen ateista. Valamilyen szinten hiszek azért Istenben, de úgy tartom, mivel ő nem szólhat bele az emberek életébe, ezért nem is törődök vele.


A minap esett szó arról, hogy nem érdekel a karácsonyi templomba menetel, inkább tanulok valami újat, mintsem a pap prédikációját hallgassam. Aki akar, az úgy is megtér, aki nem, az pedig foglalkozik a saját dolgával.


Én a "mindenki saját szerencséjének a kovácsa" című idézetre építem a világnézetem. A "megismerni Istent" cél (amit a hittantanárom tanít), szerintem egy és ugyanaz, mint amit én vallok. Végigélem az életem és utána vagy Isten nyakába ugrok, vagy elfordulok tőle. Ez majd akkor válik el. Szerintem teljesen mindegy, hogy Istent tisztelem-e, vagy reális életet élek-e. A lényeg ugyanaz. Legyél jószívű és halál után is jó dolgokban lesz részed.


17 évesen azért mégiscsak el kéne fogadniuk a szüleimnek, hogy saját világnézetem van nem? Nem beszélve arról, hogy nem valami példamutatóak. Sosem tudtam kit kövessek, nem mutatták merre menjek, így a tudományt választottam. Inkább tanulok, mint templomba menjek.


Hogyan kezelhetném a helyzetet? Fel sem merem hozni többé ezt a témát, de félek, hogy elítélnek ezért...


2014. nov. 25. 23:19
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
38%

,,..akkor valamit nagyon rosszul csinálnak, nem?"


Igen! Semmiképpen nem benned van a hiba ezek alapján.

Sok ember mondaná, hogy ők a szüleid, ők neveltek fel, az ő házukban laksz és az ő pénzükön élsz és ez így is van és így is helyes, de attól még ha a lelki részét nem kapja meg valaki, akkor az egész eltörpül amellett, hogy nem boldog.

Azt mondod nem lehet velük megbeszélni, akkor csak annyit tudsz tenni, hogy megpróbálsz tartani egy bizonyos se veled se nélküled kapcsolatot, légkört.

Mindenképpen csak arra gondolj, hogy majd jobb lesz, ha majd kikerülsz onnan. Addig pedig tanulj. Te fogsz jobban járni. A maximum amit tehetsz, hogy te nem így neveled a gyerekeidet.


Kedves Péter!


Elég későn írtál, bizonyára ez lehetett az oka annak, hogy súlyos tárgyi tévedésekbe estél..


,,a nappal és az éjszaka szétválasztásához pedig nem volt szükség égitestekre, ugyanis a fény nem csak a napból származhat."


Akkor mégis honnan? Isten zseblámpájából?


,,A Szentírás nem beszél a Föld koráról"

Isten 6 nap alatt teremtette a Földet, a 7. napon megpihent. Ádámot a 6. napon teremtette, Ádámtól Ábrahámig 2000 év telt el, amit onnan "tudunk", hogy a Biblia megadja hány évig éltek. Onnantól még lekövettek 4000 évet és így jött ki a kb. 6000 év.


A valóságban a Föld 4,3- 4,5 milliárd éves, amit a szén 14-es izotóp kísérlet bizonyít. A radioaktív anyagoknak van úgynevezett felezési idejük. Ez azt jelenti, hogy tudjuk mennyi idő alatt bomlik kisebb atomokra pont a fele egy radioaktív anyagnak. Tudatában annak, hogy a légkörben pontosan mennyi ilyen 14-es tömegszámú szén izotóp van és épül/ épült be az anyagokba visszalehet fejteni, az alapján, hogy mennyi radioaktív szén maradt az anyagban. (A keletkezés üteme és a bomlás sebessége között stabil egyensúly van, aminek következtében minden billiomodik szén atom 14-es tömegszámú 12-es tömegszámú helyett. Ez ugyanebben az arányban, mint ami a légkörben van, épül be a szervezetbe is.)


Másik bizonyíték pedig a földkéreg rétegei. Megtudják mutatni pontosan melyik az a réteg, amikor kihaltak a dinoszauruszok, mert a meteor, ami becsapódott a Földbe megtalálható darabjaiban rétegesen a földkéregben..


,,A középkorban még csak nem is ismerték a Bibliát. Erről szólt a reformáció..."


Uhh...

A Biblia (jelentése könyvecskék) több irat egybeszerkesztésének eredménye. Már a Római birodalom idején készültek az első dokumentumok. (Kr.u. 2. század)

397-ben tartott III. Karthágói zsinaton kanonizálták, azaz fogadták el Istentől származó iratoknak őket.

Amiről te beszélsz az a Biblia lefordítása más nyelvekre, hiszen a reformációig csak latin nyelven volt elérhető a Biblia.

Mellesleg a teológia volt az egyik legtiszteltebb tárgy a jog mellett az egyetemen, ahol a Bibliát elemezték és tanulták a KÖZÉPKORBAN is már.

A mondatodból kiderül, hogy református vagy, hiszen nem tudsz a katolikus történelemről. Talán inkább hiteles helyekről kellene az információinkat szereznünk, például könyvtárból, mintsem a templomból.


,,A Haeckel-törvény egyszerű hamisításra épült,.."

Én kérek elnézést. Valóban igaz, hogy a kreacionisták bebizonyították, hogy nem volt igaz, ezért is hívják ,,Módosított Haeckel-törvénynek" a mai biogenetikai alaptörvényt. Szó sincs arról, hogy az emberi embrió hal embrió lenne, csak annyiról van szó, hogy egy két jellegzetesség, például a kopoltyúkezdeményezés, ami később eltűnik, vagy a gerinchúr (fejgerinchúrosokra jellemző), ami később gerinccé fejlődik.

Akkor egyéb példák az evolúcióra:

A genetikai kód univerzális, ami azt jelenti, hogy egy DNS bázishármas (tehát három egymást követő bázis) ugyanazt az aminosavat és így fehérjét kódolja minden földi élőlényben. Ezért van az, hogy baktériumokkal tudunk inzulint ipari mértékben termelni, ami csökkenti a vércukorszintet. Ha kételkedsz benne, akkor ne Istent kérdezd, hanem egy cukorbeteget.


Tippelj hány százalékban egyezik meg a DNS-ünk a majoméval? 92%-ban


,,A "pokol" kifejezés a Bibliában a halottak tartózkodási helyét jelöli. "


A mennyországba kerülő emberek akkor eszerint élnek?

És pontosan melyik irányba van a pokol, ha megkérdezhetem? Az űrben? a Föld magjában?


Üdv. 18/f

2014. nov. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
üdv, a menyországba elsőként Jézus ment fel, senki más nem került oda, és ő is a seolból támadt fel. mivel a halottak szelleme Istenhez kerül vissza, csak Ő emlékszik ránk, ergo ez akár Isten emlékezete is lehet. éppen ezért nem lehet megadni a gps kordinátáit, sorry.
2014. nov. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

#20 - Én próbálok néha napján beszélgetéseket lebonyolítani a szüleimmel, de egyre jobban kell észrevegyem, hogy anyám és apám abszolúte nem illik össze. Gyakran veszekednek valamin, soha nem beszélnek meg semmit, aztán, ha valaki valamit csinált, vagy pénzt költött, megint kitör a botrány. Lehetetlen esetek.


#21-es, köszönöm a jó tanácsot neked is, ezek alapján próbálok élni már egy ideje, és minél kevesebbet visszaszólni nekik. Az viszont elég rossz érzés, hogy még ennyi idő után is meg tudnak lepni azzal, hogy nem fogadják el a világnézetem. Minden bizonnyal az lesz a legjobb, ha egyetem után vagy közben elköltözöm valahova. Viszont attól is félek, hogy lesz-e munkám, családom, lehetőségeim. Az utóbbi azonban még a jövő kérdése.

2014. nov. 27. 10:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!