Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért kényszerül a béke...

KZitus kérdése:

Miért kényszerül a béke Istene harcolni?

Figyelt kérdés

Az ószövetségben sok sok háborúról olvashatunk. Sokszor Isten harcolt a népéért.

de 2Korintus 13:11 itt arról ír, hogy Ő a béke Istene



2014. nov. 26. 15:25
1 2
 11/16 Ungváry ***** válasza:

Megláttam a kérdést és valami megfogta a figyelmemet.

Pár percig nem tudtam,hogy mi nincs rendbe a kérdéssel.

Bocsánat,nem is a kérdéssel hanem azzal ahogy megvan fogalmazva.

"Kitisztult" elöttem a kép és akkor megmutatta magát a "kakuk tojás".

"Miért KÉNYSZERÜL..."

Istent nem lehet kényszeríteni semmire,és Ő soha nem kényszerűl valamire,Ő DÖNT!

Amikor úgy DÖNTÖTT,hogy felszabadítja népét a fáraó igája alól akkor azt megvalósította,és nem azért mert "kényszert"érzett,hanem azért mert úgy DÖNTÖTT.

Sokszor azt olvasom,hogy "isten mekkora kegyetlen arc",de aztok akik ezt mondják vagy nem tudják vagy nem veszik figyelembe jóságát,szeretetét,kegyelmét.

Ha már említettem a fáraót,hány csapással figyelmeztette,hogy "engeddel el népemet"mielőtt lesújt teljes hatalmával? 10-el de nem lett volna szükséges eljútni a 10-ig.

De itt egy másik történet amihez én semmit nem tudok hozzátenni;

"És monda az Úr: Ha találok Sodomában a városon belől ötven igazat, mind az egész helynek megkegyelmezek azokért.

És felele Ábrahám, és monda: Immár merészkedtem szólani az én Uramnak, noha én por és hamu vagyok. Ha az ötven igaznak talán öt híja lesz, elveszted-é az öt miatt az egész várost? És monda: Nem vesztem el, ha találok ott negyvenötöt.

És ismét szóla hozzá és monda: Hátha találtatnak ott negyvenen? És monda Ő: Nem teszem meg a negyvenért.

Mégis monda: Kérlek, ne haragudjék meg az én Uram ha szólok: Hátha találtatnak ott harminczan? És Ő felele: Nem teszem meg, ha találok ott harminczat.

És ő monda: Immár merészkedtem szólani az én Uramnak: Hátha találtatnak ott húszan? Felele: Nem vesztem el a húszért.

És monda: Ne haragudjék kérlek az én Uram ha szólok még ez egyszer: Hátha találtatnak ott tízen? És Ő monda: Nem vesztem el a tízért.

És elméne az Úr, minekutánna elvégezte Ábrahámmal való beszélgetését;"(1Móz.18:26-33)

Ő a béke Istene,de néha döntenie kell.


Üdv!

2014. nov. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

"A róla való ismeretszerzésben is"


Igen, ezért küldte el Jézus a Szentlelket. Ha egy személytelen erő lenne csak, akkor itt lenne állandóan, de ti keveritek Isten megtartó erejével. Ismerd meg, ha meg akarod, rajtad áll. De nem kell hozzá szervezet. A Biblia mindenkinek szól, nem csak pár embernek, akik a saját szájuk íze szerint magyarázzák, még ha ki is kell csavarni, hogy illeszkedjen a kitalált tanításukhoz.


Igen, neked is meg kéne már ismerned. De mi tart vissza?

2014. nov. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Isten nem harcol, ezeket a harcokat az ember vívja saját imaginációi ellen. Sok ilyen van az Ószövetségben. Emberi eszmék, gondolatok összeütközése, vérengzés és a felelősség Istenre hárítása.

2014. nov. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Mert muszáj, és a muszáj az nagy úr.
2014. nov. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Pietrosol ezt hogyan értelmezed?, leírnád?

5Mózes 1:30

Jehova, a ti Istenetek megy előttetek. Ő harcol értetek, egészen úgy, ahogyan Egyiptomban cselekedett veletek a szemetek láttára,...

2014. nov. 28. 17:52
 16/16 Pietrosol ***** válasza:

Kérdező!


Ki öli meg a harc során a másik embert, ha nem az ember? Kinek a kezében van az íj, dárda, kard, manapság kinek a keze van a rakétaindító gomb fölött és ki hozza meg a döntést, hogy megöli a másikat? Felelőtlenség Istennel takarózni.

2014. nov. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!