Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak-e olyan buddhisták,...

Vannak-e olyan buddhisták, akik gyűlölik, illetve nem tűrik meg a kereszténységet maguk körül? Azok jó buddhisták?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék, hogy a buddhizmus hívei, valamint maga a vallás tolerálja a többi vallást, vagy próbálja az embereket rábeszélni az övéik követésére?

2014. szept. 21. 16:22
 1/4 A kérdező kommentje:
Buddhista vagyok, de nem születésem óta.
2014. szept. 21. 16:27
 2/4 anonim válasza:
95%

Buddhista vagy, de nem olvasol utána a dolgoknak :)

Én, bár magamat nem vallom buddhistának, inkább filozófiailag érdekel, azt mondom, hogy nincs baj a többi vallással sem. Sőt Buddha nem kérte a tanítványait/követőit arra, hogy hagyjanak fel az előző vallási hitükkel. Ezért is szeretem a buddhizmust, mert egy igen toleráns vallás ( plusz még azért is mert ugye nem "parancsol" hanem csak "irányt" mutat). :D

2014. szept. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
94%

Amely buddhisták nem toleránsak, azok még az út elején járnak. Mindenkinek megvan a maga útja, így szól a tanítás. Van, akinek a kereszténységen keresztül vezet.


Más kérdés, hogy Thaiföldön (vagy azon a környéken) nem tolerálják a buddhisták az iszlámot.

2014. szept. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
73%

A buddhizmus igazából nem vallás, szóval ahhoz, hogy "belépj" nem kell kilépnek más egyházakból. Ha ez nem vallástolerancia, akkor mi az?


"vagy próbálja az embereket rábeszélni az övéik követésére?"

A buddhizmus nem térít, ezt a spirituális irányzatot általában azok követik, akik a saját keresésük vagy kíváncsiságuk által találtak rá erre az útra.

2014. szept. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!