Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Azok a vallások, akik tiltják...

Azok a vallások, akik tiltják a dohányzást, hogyan értelmezik Jézus alábbi szavait?

Figyelt kérdés

„Figyeljetek, és fogjátok fel az értelmét: 11 nem az szennyezi be az embert, ami bemegy a szájába, hanem ami kijön a szájából, az szennyezi be az embert

„Figyeljetek, és fogjátok fel az értelmét: 11 nem az szennyezi be az embert, ami bemegy a szájába, hanem ami kijön a szájából, az szennyezi be az embert


2014. dec. 1. 13:03
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
Igen, ismerek nem is egy embert
2014. dec. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:
waw! csakhogy folytatódik is a bibliavers:18 Amik azonban kijönnek a szájból, a szívből jönnek elő, és azok szennyezik be az embert. 19 A szívből jönnek elő például a gonosz okoskodások, gyilkosságok, házasságtörések, paráznaságok, tolvajlások, hamis tanúskodások, káromlások. 20 Ezek szennyezik be az embert ennélfogva nem értelmezhető, hogy a füst beszennyezne. ellenben mások megítélése bibliai alapok nélkül, az a szívből jön elő.
2014. dec. 1. 19:15
 23/37 anonim ***** válasza:

Szia !


A dohányfüst sok mérgező anyagot tartalmaz apró lukakat mar a tüdőbe, így a tüdő szövetei és a benne lévő erek tönkremennek mivel létfontosságú szerv ezért ennek károsodása halálos kimenetelű.

Ezért a dohányzás nem lehet Istentől mivel ő a test épsége és egészsége mellett van valamint az általad említett Igehely nem erre vonatkozik amit megírtak már előző válaszokba nem lehet a dohányzást ezzel az Igehelyekkel legalizálni.

A dohány növényt az emberek nem rendeltetés szerűen használják amikor dohányoznak vagy pipáznak.

2014. dec. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:
pipáznak? mint pl charles t russel?
2014. dec. 1. 19:49
 25/37 anonim ***** válasza:

Amikor Jézus Krisztus a földön volt, sokan – például a zsidó vallási vezetők – nagy gondot fordítottak arra, hogy fizikailag tiszták legyenek, de figyelmen kívül hagyták Isten elvárásait az erkölccsel és az imádattal kapcsolatban (Márk 7:1–5). Jézus a következő szavakkal igazította ki a gondolkodásukat: „semmi olyan, ami kívülről megy be az emberbe, nem tudja beszennyezni, mivel. . . a beleibe, és az emésztőgödörbe megy ki . . . Ami az emberből kijön, az szennyezi be az embert; mert belülről, az emberek szívéből jönnek elő ártalmas okoskodások: paráznaságok, tolvajlások, gyilkosságok, házasságtörések, mohó kívánságok, gonosztettek, csalárdság, gátlástalan viselkedés, irigy szem. . ., esztelenség. Ezek a gonoszságok. . . beszennyezik az embert” (Márk 7:18–23).


Jézus szerint ha valaki kínosan ügyel a fizikai tisztaságra, de közben nem követi Isten értékrendjét az erkölccsel és az imádattal kapcsolatban, az olyan, mint egy pohár, amely kívülről tiszta ugyan, de belülről piszkos (Máté 23:25, 26).


Szerinted ezzel Jézus arra biztat, hogy ne moss kezet étkezés előtt? Vajon arról beszél-e, hogy mennyire fontos, vagy nem fontos a fizikai tisztaság, vagy valami mást akar hangsúlyozni? Ez egy személtetés, nem szó szerint értendő. A kérdés így okafogyott.

Ettől még FONTOS a külső tisztaság, de az arányokat akarta érzékeltetni Jézus, aki szó szerint értelmezi, az csak kötözködik, mint ahogy a kérdező is.

2014. dec. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 János114 ***** válasza:

Tisztel kerdezo


Sok temanal veszik elo ezt az idezetet,

Sokfelekeppen ertelmezik

de szerintem nem egeszen azt jelenti amire felhozzak

Kepletesen ertendo , mely ertelmu kijelentes, azt szimbolizalj hogy sokkal nagyobb bunoket kovethetunk el szavakkal mint barmely tiltott etel elfogyasztasaval,de ez nem azt jelenti Jézus ezzel szabad utat adna arra h barmit egyunk igyunk ugyse szennyez,

Nem ez csak egy figyelmeztetes h az aki ugyet sem vet a kimondott szavai sulyara az hiaba ad a formasagokra,kulsosegekre.

Gondoljatok bele Jézus maga mondja h nem azert jott h megvaltozztassa a tilalmakat.

Tehat minden tiltott ami a bibliaban emlitve van tovabba az ami bizonyitottan artalmas a testnek.

Emlitetted a kocsi fustjet, Nos igen az is bun,Vannak egyeni bunok amikert csak en vagyok felelos es vannak kollektiv bunok amikert az egesz emberiseg ti is en is. A kornyezetszennyezes ilyen.

Az emberek kenyelmi szempontbol es anyagi okokbol nem tesznek semmit, en vallalom h hozzaadok ehez a bunhoz kar lenne tagadni.


Visszaterve az idezethez , valoban ugy gondolod kerdezo h ezzel Jézus szabad kezet adott , h barmit ehetsz ihatsz, szivhatsz kedvedre, mert szerintem nem ezt sugalja!?

2014. dec. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:

A dohányban megtalálható az egyik legerősebb függőséget okozó anyag, a nikotin, mely stimulánsként és depresszánsként is működhet. Dohányzás közben gyorsan és többször egymás után jut nikotin az agyba. Mivel minden egyes slukk egy-egy adag nikotint jelent, azok, akik naponta átlagosan egy doboz cigit szívnak el, 200 adag nikotint juttatnak a szervezetükbe. Semmilyen más kábítószernek nincs ekkora napi dózisa. E miatt a sűrű adagolás miatt a nikotinfüggőség rendkívül erős. Ha valaki egyszer hozzászokott, és nem elégíti ki a nikotin utáni vágyát, elvonási tüneteket tapasztal.


A Biblia segít, hogy helyes fényben lássuk a dolgokat: „Nem tudjátok, hogy ha valakinek mindig rabszolgaként mutatjátok be magatokat, hogy engedelmeskedjetek neki, akkor rabszolgái vagytok, mivel engedelmeskedtek neki. . .?” (Róma 6:16). Ha valakinek a gondolatait és a tetteit a nikotinfüggőség uralja, nagyon hamar a rabszolgájává válik egy undorító szokásnak. De Isten, akinek a neve Jehova, azt szeretné, ha szabadok lennénk, méghozzá nemcsak az egészségre káros szokásoktól, hanem az olyanoktól is, melyek az elménket szennyezik be (Zsoltárok 83:18; 2Korintusz 7:1). Tehát ha valaki egyre inkább értékeli és tiszteli Jehovát, felismeri, hogy a tőle telhető legtöbbet kell adnia neki, ezt pedig csak úgy tudja megtenni, ha nem rabja egy halált okozó szokásnak. Ez a tudat kellő akaraterőt ad neki ahhoz, hogy ellenálljon a csábításnak.


„Tudományosan bizonyított, hogy a dohányzás. . . szinte minden szervben kárt tesz, valamint növeli a betegségek kialakulásának és az elhalálozásnak a kockázatát” – olvashatjuk egy kiadványban (The Tobacco Atlas). Köztudott, hogy a dohányzás olyan, nem fertőző betegségeket okoz, mint amilyen a rák, valamint a szív- és tüdőbetegségek. Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szerint azonban a dohányzás bizonyos fertőző betegségek, például a tuberkulózis miatti elhalálozásoknak is az egyik fő okozója.

2014. dec. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A kérdező kommentje:
ok, nos ugorjunk a mormonokra. ugyanazt a bibliai szöveget, (a ne szennyezük be magunkat szellemileg fizikailag) ők úgy értik, hogy kávézni sem szabad. talán ők már elvetették a sulykot? túlmennek a biblián? vajon mennyi tanút érintene, ha a kvzás is beszennyezésnek számítana? és miért is ne, ugyanúgy függőséget okoz, és drog, meg drága is. láttam egy tanú filmet, a házaspár beszélgetet, hogy életmódot váltanak, kevesebbet dolgoztak ez hangzik el a filmben: és mi lesz, ha nem lesz pénzünk kávéra. ne aggódj, szivem, kávéra mindíg lesz pénzünk, legfeljebb majd eladunk valamit" Nos ezért is zavaró pl egyes vallásoknál, hogy beleértenek valamit egy bibliaversbe, ami nincs benne. azt meg ha valaki még szigorúbb, belemagyarázással vádolják.
2014. dec. 1. 20:10
 29/37 anonim ***** válasza:

Jehova Isten a Szavában, a Bibliában arra tanít minket, hogy gondolkodjunk helyesen az életről, a testünkről és a képességeinkről. A Fia, Jézus is erre mutatott rá, amikor ezt mondta: „Szeresd Jehovát, a te Istenedet egész szíveddel, egész lelkeddel és egész elméddel” (Máté 22:37). Isten tehát azt szeretné, ha tiszteletet mutatnánk az életünk és a testünk iránt. Amint megismerjük Jehovát és az ígéreteit, megszeretjük őt, és kezdjük értékelni mindazt, amit értünk tett. Ez pedig arra indít minket, hogy ne tegyünk semmi olyat, amivel ártunk az egészségünknek.


A kifújt dohányfüst és a parázsló cigaretta füstje mérgező. A passzív dohányzás rákot és más betegségeket okozhat. Évente 600 000 nem dohányzó hal meg, főként nők és gyermekek. A WHO egyik beszámolója erre figyelmeztet: „A passzív dohányzás esetében nem létezik biztonsági határérték.”


Jézus szerint az embertársaink, vagyis a családtagjaink, a barátaink és mások iránti szeretetnél csupán az Isten iránti szeretetünk fontosabb. „Szeresd felebarátodat, mint önmagadat” – mondta (Máté 22:39). Ha egy olyan szokást gyakorlunk, mellyel kárt okozunk a hozzánk közel állóknak, az azt jelenti, hogy nem szeretjük a felebarátainkat. A valódi szeretet arra indít, hogy kövessük a Biblia tanácsát: „Senki se keresse a maga hasznát, hanem a másikét” (1Korintusz 10:24).



Tehát akkor kérdező, hányféleképpen ütközik súlyos bibliai alapelvekbe és törvényekbe a dohányzás szokása?! Az ilyen viselkedés méltó Isten szolgájához? Nem! Tehát a Biblia szerinted tiltja-e a dohányzást??? :-) Persze, konkrétan nem beszél róla, de nem beszél még ezernyi káros dologról sem, mégis tudjuk a benne lévő alapelvek segítségével, hogy mit szabad és mit nem.

2014. dec. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:

„MINDENKI fogyaszt drogokat.” Ezzel a túlzóan általános kijelentéssel tapasztalatlan embereket rá lehet venni arra, hogy kóstoljanak bele a tiltott drogok használatába. De attól függően, hogyan határozzuk meg a „drog” szót, ebben a kijelentésben azért van némi igazság.


A „drog” szót így lehet meghatározni: „Bármilyen természetes vagy mesterséges kémiai anyag, amellyel változásokat lehet előidézni a felfogóképességben, a hangulatban vagy más lelki folyamatokban.” Ez egy jól használható és általános megfogalmazás a pszichoaktív drogokra, noha a fizikai betegségek kezelésére használt gyógyszerek közül sokra nem vonatkozik.


Ezen meghatározás alapján az alkohol is drognak számít. Túlzott használata veszélyt jelent. Az alkoholhoz hasonlóan a dohányhoz is törvényesen hozzá lehet jutni, bár erős mérget, nikotint tartalmaz.


A gyógyszerekként használt drogok bizonyára sokaknak használnak, ám vissza lehet élni velük. Előfordul, hogy az orvosok időnként túl könnyen felírnak gyógyszereket, vagy a beteg beszéli rá őket arra, hogy írjanak fel olyan gyógyszereket, amelyekre igazából nincs is szükség.


Az előbbi meghatározásunk értelmében a teában és kávéban lévő koffein is drognak számít, noha aligha tekintjük annak, amikor kedvenc reggeli kávénkat szürcsölgetjük. Nevetséges lenne egy napon említeni a társadalom által elfogadott italokat, mint a teát vagy a kávét, a kemény drogokkal, például a heroinnal. Ez olyan lenne, mintha egy kiscicát egy vad oroszlánhoz hasonlítanánk. Ám néhány egészségügyi szakember szerint, ha napi rendszerességgel több mint öt csésze kávét vagy kilenc csésze teát iszunk, akkor az káros lehet az egészségünkre. Továbbá, ha hirtelen csökkentenénk ezeknek az italoknak a túlzott fogyasztását, akkor elvonási tüneteket tapasztalhatnánk, mint ahogy ez egy teázó hölggyel történt, aki hányást, erős fejfájást tapasztalt, és érzékeny volt a fényre.

2014. dec. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!