Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Amikor azt olvassuk a bibliába...

Openyoureye kérdése:

Amikor azt olvassuk a bibliában, hogy "Teremtsünk embert a mi képünkre és hasonlatosságunkra", nektek az mit jelent?

Figyelt kérdés
Külső, vagy belső jegyek egyezésére asszociáltok? Mi az amiben szerintetek az ember hasonlít Istenre? Tulajdonságok, érzések-érzelmek, testfelépítés?

2014. dec. 4. 05:41
1 2
 11/12 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Én a kérdésed többes számára szeretnék egy idézetet küldeni, mert valaki már írt feljebb erről, és nem egészen értettem hová szeretne kilukadni:-)

Nos Isten nem magában beszélt, hiszen Krisztusról azt írja a Biblia, hogy ő Isten első teremtménye. A Jelenések 3:14 ezt írja Jézusról: "A laodiceai gyülekezet angyalának pedig írd meg: ezeket mondja az Ámen, a hű és igaz tanú, az Isten teremtésének kezdete:..."

A másik bizonyíték, hogy Krisztussal együtt teremtette az embert, a Példabeszédekben(8:22-31) van leírva, íme:

" Maga Jehova hozott létre engem az ő útjának kezdetéül, legkorábbi műveként réges-régen. Időtlen idők óta a helyemen állok, kezdettől fogva, a földnél korábbi időktől fogva. Mikor még nem voltak mély vizek, akkor születtem mintegy vajúdás közepette, mikor még nem voltak vízzel teli források. Még mielőtt a hegyek megállapodtak, a dombok előtt születtem én mintegy vajúdás közepette, 26 mikor még nem alkotta meg a földet,+ a szabad térséget, sem a termékeny föld portömegeinek első szemcséit. Mikor az egeket készítette, ott voltam; mikor kört vont a mély vizek színén. Amikor megerősítette a felhőket fent, amikor megerősítette a mély vizek forrásait, amikor határt szabott a tengernek, hogy a vizek át ne hágják parancsát, amikor meghatározta a föld alapjait, akkor mellette voltam mint mestermunkás, bennem lelte gyönyörűségét nap mint nap, s én örvendeztem előtte minden időben, örvendezve az ő földje termékeny talajának; és amiben gyönyörűségemet leltem, az az emberek fiaihoz fűződik."

2014. dec. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Egyértelműen a belső tulajdonságokra, mivel Istennek és az angyaloknak nincs fizikai testük, ők szellemek.
2014. dec. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!