Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt, aki "ex-szcientológus"?

Van itt, aki "ex-szcientológus"?

Figyelt kérdés

Azért írtam ide, mert érdekelne ezeknek az embereknek a meglátásaik, okai amiért kiléptek. Én jó néhány dolgot tudok róluk, és itt igazából nem vita forumot szeretnék indítani, hanem komolyan szeretnék beszélni ilyen személyekkel. Ha esetleg akad itt egy volt szcientológus az jelezze kommentbe vagyírjon privát üzenetet.

Köszönöm előre is!



#szcientológia #exszientológus
2014. dec. 6. 21:13
 1/6 A harmadik szem ***** válasza:
32%
Aki egyszer egy érett aggyal eldönti, hogy szcientológus lesz, kétlem, hogy valaha is kitérne a hitéből.
2014. dec. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%

Ilyen ember nem találsz! Aki belép közéjük, azt nem engedik kilépni. Nagyon sok terhelő adatot tudnak a tagjaikról.

Pár éve olvastam egy kilépett, vezető beosztásban levő ember írását. Neki is csak nagy áldozatokat kellett hozni a kilépésért.

2014. dec. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%

Anyukám volt benne egy ideig. Illetve nem is az hogy "benne volt", csak érdeklődés / unatkozás szintjén meghallgatta őket.


Odáig jutott el, hogy az emberek különböző tónusskálákon mozognak, és aki feletted van a tónusskálán az felhúz téged is, aki alattad, az pedig téged is lehúz. A skála legtetején a "vidám" ember állt, a lenti kategóriák pedig a "dühös", "szomorú" és "burkolt rosszindulató" volt. A burkolt rosszindulató a legrosszabb, mivel ugye burkolt, és így nem lehet felismerni.

Aztán mikor betette a szcientológia a lábát egy közösségbe ahova járt (hogy milyen közösség, azt most hagyjuk), teljesen szét lett verve a közösség, hiszen már így kezdésnek is mindenki a burkolt rosszindulatút látta a másikban... Ugye "az a gyanús aki nem gyanús" elven...


Szerencsére hamar észbekapott anyukám és azóta utálja ő is a szcientológiát, mint minden normális ember...

2014. dec. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat, tudom hogy ez elég lehetetlen kérdés/kérés, de mindig vannak lázadok, vagy olyan akinek ami van az nem elég jó, hátha itt összefuthatnék egy ilyennel.
2014. dec. 7. 08:50
 5/6 anonim ***** válasza:
2015. jan. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 dr.cuddy ***** válasza:
Sok anyagot találsz a neten, beszámolót emberektől, akik eleve beleszülettek szüleik tagsága révén. Amikor már semmid sem marad című film is hasznos lehet!
2015. febr. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!