Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért ír az Ószövetség több...

Miért ír az Ószövetség több istenről?

Figyelt kérdés
Olvasgatom a Bibliát és feltűnt, hogy Isten többesszámban beszél. Pl. mikor Ádámék ettek a tiltott gyümölcsből úgy fogalmaz, hogy "hozzánk lettek hasonlók", de ez több helyen is előfordul. Mit jelenthet ez?

2014. dec. 6. 22:48
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Mert a zsidók hosszú vallásfejlődésen mentek keresztül, nem voltak mindig monoteisták, poli- és henoteista korszakuk is volt, és szinkretizmuson is átesett a panteonjuk, ennek nyomai megmaradtak az Ószövetségben. Ha jól tudom, a 135. Zsoltárban is található erre utalás:


"Áldjátok az Istenek Istenét."


És a 95. Zsoltárban:

"Mert nagy Isten az Úr

fölséges király minden istenek között."


Forrásaim egyébként a középiskolai történelem érettségin tanultak, illetve a Biblia Szent István Társulatos kiadása, nem vagyok vallásos.

2014. dec. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, de hozzáteszem, én keresztény vagyok :) Ezt csak azért írtam, hogy tisztában legyetek vele, nem azért, hogy elítéljek más világnézeteket :)
2014. dec. 7. 18:16
 13/15 anonim ***** válasza:
Angyalokra utalt, nem több istenre.
2014. dec. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Elnézásedet kérem kedves KérdezŐ:-)


#7-es

"Azt, hogy több isten is van.

Aki ellent mond a véleményemnek, mutassa meg, hogy csak 1 van."

Mutatom:

1Korintusz 8:5, 6

Mert még ha vannak is, akiket „isteneknek” neveznek, akár az égben, akár a földön, mint ahogy van sok „isten” és sok „úr”, számunkra valójában e g y Isten van, az Atya, akiből van minden, és mi őérte; és e g y Úr van, Jézus Krisztus, aki által van minden, és mi őáltala.


Nem mindegy, hogy Istenről, vagy istenről beszélünk e. Ez az egész Bibliára vonatkozik, mivel a "teljes" Írás Istentől ihletett.

2014. dec. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

A Bibliát eredetileg sok másik vallásból szedték össze (ahol többistenhit is volt), és máig nem tudták tökéletesen kigyomlálni belőle az ellentmondásokat.

Pl. még a reinkarnációról is van benne pár szó.

2014. dec. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!