Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztény családokban ki...

A keresztény családokban ki hozza a gyerekeknek a karácsonyi ajándékot?

Figyelt kérdés

Nem a Jehova Tanúk válaszaira vagyok most kíváncsi a karácsony pogány gyökereiről és a gyerekeknek szóló "hazugságokról", hanem olyan keresztényekére, akik tartják a karácsonyt. Nálatok ez hogy van? Nem érzitek úgy, hogy a Jézuska-történettel tulajdonképpen ugyanolyan mesefigurát csináltok a Megváltóból, mint amilyen a Mikulás és a húsvéti nyuszi? Vagy ha nem jézuskáztok, akkor mi van helyette? Nálunk ez minden évben felmerülő probléma, kíváncsi vagyok, ki hogy oldja meg.

Köszönöm.



2014. dec. 9. 14:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%

Hát gondolom a szülők.

Mér', ki más hozná?


Nálunk mindig tudtuk, hogy a szülők vették meg az ajándékokat, és nem volt ebből probléma, pszichiátriára sem mentem, szóval felnőttem. Ez nem okoz lelki sérülést a gyerekben, ha elmondjátok neki az igazat.

Jobb az egyenes utat választani, mint a görbét, ami nem az Úr szerint való.


Ha jól tudom, Jehova tanúi nem adnak ajándékot a gyermeknek. Szerintem ez nem jó, mivel ez már tényleg hagyhat sérülést a gyerekben.

Hiszen a többiek a suliban erről fognak beszélgetni, hogy ki mit kapott, ő meg mehet a sarokba.

Azért nem kell ennyire megalázni a gyereket.


Egyik ismerősöm jóval Karácsony előtt veszi meg az ajándékokat, mivel ilyenkor úgyis nagy a rohanás. És pont ezt nem akarja.

Szóval szerintem, nyugodtan el lehet mondani a gyereknek, hogy hogy áll a bál, stb.

Meg persze azt is, hogy igazából mit ünnepelünk Karácsonykor. Ez a legfontosabb. Nem az ajándékot. Vagyis igazából ez mindenkinek(mármint aki elfogadja Jézust) ajándék, hogy Ő lejött erre a földre, hogy életét adta értünk.


Tehát ne az ajándékon legyen a hangsúly, hanem Jézuson. Az ajándék csak mellékes.

2014. dec. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a Jézuska hozta és senkinek nem volt emoatt semmiféle problémája.
2014. dec. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
nálunk is mindig a Jézuska hozta, de ezen nem problémázott senki.
2014. dec. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
66%
Nálunk most is ő hozza, meg a kis angyalok.
2014. dec. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
15%
Nem inkább a mi feladatunk lenne az, hogy ajándékot vigyünk Jézuskának?
2014. dec. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%
Utolsó, az ajándék te magad vagy. Magadat vidd Jézusnak ajándékul.
2014. dec. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
79%
nekem a húsvéti nyűl tojta a biciglimet
2014. dec. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
19%
Nincs Jézuska, mert egyedül Jézus van. Szóval nálunk Jézus hozza, aki "odaadja" a szülőknek az ajándékot! :)
2014. dec. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is Jézuska hozta és az angyalok. Nem érzem úgy, hogy ezzel bármi probléma lenne. Gyerekkoromban azt hittem, hogy tényleg az angyalok hozzák oda, felnőttként meg ez úgy alakult át, hogy Jézus maga az igazi ajándék karácsonykor, de a kapott ajándékok is az ő hatására érkeznek.
2014. dec. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
12%
üdv, bizony, ez egy hazugság- generáló dolog, ha belelépsz, nehéz kilépned belőlle. érdekes, hogy a biblia tanácsait milyen kevesen veszik figyelembe. arra buzdítalak, gondold végig, ha Jézus itt lenne melletted, mit kérne ő. hiszen elvileg az ő szülinapját ünnepeljük, az ő kívánságát kellene teljesítenünk. szerinted őneki mi lenne a kívánsága?
2014. dec. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!