Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Téged mi győzött meg arról,...

KZitus kérdése:

Téged mi győzött meg arról, hogy megtaláltad az igazságot?

Figyelt kérdés

" a te szavad igazság." János 17,17


Csak keresztények írjatok! Kérem:-)



#szavad #igatság
2014. dec. 13. 11:59
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a privát választ:-)
2014. dec. 13. 13:20
 2/12 anonim ***** válasza:
60%
üdv, ha jól értem, Isten szava az igazság. Tehát a biblia az igazság. így a kérdésed ez: téged mi győzött meg arról, hogy megtaláltad a bibliát? engem a benne foglaltak.
2014. dec. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
A varázslás és az igézés. Ezért tartok ott, ahol. Téged mi győzött meg Charles Russell (hamis) tanításainak valóságtartalmáról? Komolyan érdekel, hogy mi vesz rá valakit arra, hogy elfogadja Jehova tanúinak tanításait, az előbb említett két szellemen kívül. Mert azokat nem kell bemutatni.
2014. dec. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Összehasonítottsm azt amit tanultam azzal amit a Biblia tanít.
2014. dec. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
mármint hogy a tanúk varázsolnak és igéznek? na, mesélj, mit tudsz?
2014. dec. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%

Attól, hogy te hiszel benne, még nem lesz igaz.

Az igazság véleménytől, embertől és nézőponttól független. Ez a te esetedben szintén nem teljesül.

2014. dec. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Ling-ce ***** válasza:
100%
Nem találtam meg az Igazságot. Az Igazság talált meg engem, mert Ő előbb szeretett.
2014. dec. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
81%

Hogy a tanúk varázsolnak vagy igeznek-e, ezt nem az én tisztem megítélni, nincs veluk kapcsolatom, pusztán a tanításaikat ismerem. A varázslás nem más, mint az akarat rakenyszeritese leki és/vagy szellemi(ez a súlyosabb) eszközökkel egy másik emberre. Az a fajta igézés pedig amiről én beszélek, Isten szavai által éri el az akaratának az érvényesülését, tulajdonképpen ez is egy varázslás, de van különbség. Isteni tekintéllyel lép föl, az akaratát Isten akaratakent tünteti fel, ezért csak isten elleni lázadás által lehet tőle megszabadulni, amennyiben elég erős ahhoz, hogy hiteles legyen az áldozat számára. Ennyit a definícióról.

Ezeknek megvan a maga szelleme, amik önálló akarattal, személyiséggel rendelkeznek.

Ha valaki olyan tanításokat fogad el a Biblia alapján, mint amiket Jehova tanúi tanítanak, az nem megy magától.

Minden tanításnak van szellemi forrása, ami vagy egyik, vagy másik oldalon van.

2014. dec. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Mert ama beszédeket, amelyeket nekem adtál, ő nekik adtam; és ők befogadták, és igazán megismerték, hogy én tőled jöttem ki, és elhitték, hogy te küldtél engem.

Én ezekért könyörgök: nem a világért könyörgök, hanem azokért, akiket nekem adtál, mert a tiéid.

És az enyémek mind a tiéid, és a tiéid az enyémek: és megdicsőíttetem ő bennük."(Ján.17:8-10)


Jézus Krisztus!

2014. dec. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A varázslás nem más, mint az akarat rakenyszeritese leki és/vagy szellemi(ez a súlyosabb) eszközökkel egy másik emberre. Az a fajta igézés pedig amiről én beszélek, Isten szavai által éri el az akaratának az érvényesülését, tulajdonképpen ez is egy varázslás,


tehát amikor az emberek rákényszerítik a gyermekeiket, hogy rendet rakjanak a szobájukban, vagy elnézést kérjenek attól, akit megbántottak, akkor varázsolnak?

2014. dec. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!