Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A kisebb felekezetek, miért...

A kisebb felekezetek, miért gondolják hogy egyedül ők képviselik az abszolút igazságot?

Figyelt kérdés

Úgy gondolhatják nekik van igazuk minden más keresztény közösségben meglátják a hibát hozzászólásaikból kiérződik a fölény és a felsőbbrendűség.

Ha a Bibliához mérik őket akkor olyan magyarázatot adnak ami nyakatekert, kifordult kiérződik belőle nem ez az igazság, egy erőltetett dolog már azért is nekem legyen igazam.


2013. jún. 3. 10:24
 1/10 anonim ***** válasza:
66%

Én akkor szoktam kritizálni, ha egyesek olyan dolgokat tanítanak, melyek alapjában fölöslegesek, nem alátámasztottak vagy egyértelműen kitalációk és mind ezek úgy vannak előadva, hogy szükségesek és nélkülük nem lehetsz jó, pokolba kerülsz, bűnös vagy. stb.. stb..


Egyébként meg nyilván azért írom le a véleményem, mert igaznak találom. Fontos kérdésekben nem engedek, pedig tényleg nagyon nyitott, toleráns stb... vagyok.

2013. jún. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 KZitus ***** válasza:
0%

Szia!


Mit kérdezel és írtál hozzá, az minden felekezetre igaz. Kérdezd csak meg a katolikusokat, vagy a reformátusokat.

Mindegyik ragaszkodik a vélt, vagy valós igazához.

Ahány ember, annyiféle igazság lehet.


De Isten igazsága más. Azt addig kell keresni, kutatni, ameddig meg nm találod."„Állandóan kérjetek, és adnak nektek; állandóan keressetek, és találtok; állandóan zörgessetek, és megnyittatik nektek. Mert mindenki, aki kér, kap, és mindenki, aki keres, talál, és mindenkinek, aki zörget, megnyittatik” (Máté 7:7, 8).

Ha megtaláltad, és ragaszkodol hozzá,(mert az már nem a tiéd, Istené), attól kezdve Téged is mindenféle vád fog érni, ahogyan Jézust is érte:

"Közben a papi elöljárók és az egész szanhedrin hamis tanúságot keresett Jézus ellen, hogy halálra juttassák, de nem találtak, jóllehet sok hamis tanú állt elő. Később aztán előállt kettő, és ezt mondta: „Ez az ember azt mondta: »Képes vagyok arra, hogy leromboljam az Isten templomát, és felépítsem három nap alatt.«” Erre a főpap felállt, és így szólt hozzá: „Semmit nem válaszolsz? Miről tesznek ezek bizonyságot ellened?” De Jézus hallgatott. Így hát a főpap ezt mondta neki: „Az élő Istenre esketlek meg, hogy mondd meg nekünk, te vagy-e a Krisztus, az Isten Fia!” Jézus így szólt hozzá: „Magad mondtad. Ámde mondom nektek, hogy mostantól fogva látni fogjátok az Emberfiát, amint ott ül a hatalom jobbján, és eljön az ég felhőin.” Akkor a főpap megszaggatta felsőruháit, és ezt mondta: „Káromlást szólt! Mi szükségünk van még tanúkra? Íme! Most hallottátok a káromlást. Mi a véleményetek?” Azok ezt válaszolták: „Méltó a halálra!” Máté 26:59-66


Hasonló módon tesznek ma is Jézus követői, mint Uruk. Amikor arra van szükség, elmondják az igazat még akkor is, ha ebből káruk származik. De minden körülmények között ragaszkodunk az igazsághoz(amit Atyánktól tanulunk a az könyvéből a Bibliából), még akkor is, ha ez(bizonyos körülmények között) esetleg az életünkbe kerül.


Üdvözlettel: Zita

2013. jún. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 yuda ***** válasza:
47%

Én pedig akkor szoktam kritizálni, mikor például valaki jön a vízkeresztséggel, de száz másikat mondhatnék példának...és ott víz alá merítés vanm írva, nem lefröcskölés és elkezdi az a bizonyos vallású ember megmagyarázni, hogy az ő vallásgyakorlata mégis helyes. Ilyenkor kicsapja nálam is a biztosítékot, hiszen nem valláshoz tértünk meg, hanem az élő Istenhez és nem a vallás alapján fog megítélni, hanem egyedüli mérce mindenkor a biblia lesz. Érdemes tehát aszerint élni és megvizsgálni mindent.


Vagy...ne csak egyikre mondjak példát...Jehova nevet bizonygatja, mert szerinte ez az evangélium. Közben a bibliában az az evangélium, hogy Jézus meghalt helyettünk, hogy mi éljünk. Ezt persze nem hirdetik. :D


Azért, ha valaki bibliaolvasó és nem a szektája szemüvegén keresztül olvas, hanem őszintén keresi Istent, akkor azonnal szembetűnő a különböző vallások bibliától való elhajlása.

Mindenkinek el kellene jutni ahhoz a aponthoz, hogy ne vallásos legyen, ne emberi tradíciókban bízzon, ne a papjában, ne meghalt szentekben, ne Máriában és sorolhatnám, hanem az élő Istenben.


Vagy van valakinek személyes kapcsolata, közössége Istennel és akkor ismeri, tud Vele és Róla beszélni, vagy egy halott vallás tagja, ahol kizárólag a vezető, pap, prédikátor állítólagos üzenete szerint tud csak gondolkodni.

2013. jún. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
2013. jún. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
27%
Épp ez a baj a kereszténységgel. Tele van megmagyarázható igazságokkal, amik kizárják egymást. Hiteltelen az egész.
2013. jún. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%

Én úgy tudom, a katolikusok vannak a leginkább meggyőződve arról, hogy ők képviselik az abszolút igazságot. :) Jártam katolikus hittanra, ott megtanították, hogy ezt az egyházat alapította Jézus, úgyhogy nekik van igazuk, és pont, vitának helye nincs.

A "felekezetek" egyébként nem gondolnak semmit. A felekezeteket alkotó emberek gondolnak ezt vagy azt, de ha nincs kiadva központilag, hogy mit kell gondolniuk, akkor ott is lehetnek véleménykülönbségek. Az mondjuk biztos, hogy rendszerint az egyszerűbb gondolkodású emberek hiszik hogy csak a saját közösségük ismeri az igazságot, és mindenki más téved. Ilyet találhatsz a katolikusok, a reformátusok, a hit gyülisek és a baptisták között is, de nem biztos, hogy egy-egy emberről érdemes egy egész közösséget megítélni.

2013. jún. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mert a vezetőségnek ez az érdeke,és erre tanítják a híveket is.Így próbálják fenntartani a hatalmat,hogy igyekeznek másokat lejáratni,és magukat fényezni.Csak marhára átlátszó,és nevetséges.Amit írsz utolsó mondatodban,az meg a képmutatás teteje,amikor kitartóan állítják,hogy a Biblia szent és igaz,megkérdőjelezhetetlen,de ha valaki pont a Bibliára hivatkozva megcáfolja őket,akkor meg letagadják a hitüket,terelnek,csúsztatnak.
2013. jún. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem csak a kisebb felekezetek gondolják ezt, hanem mindegyik! Egyik se fogja azt mondani, hogy ha meg akarod Istent ismerni, akkor menj a másik felekezetbe - mert azt gondolják, hogy ők ismerik Istent a legjobban, ők értelmezik a Bibliát a legjobban. MINDEGYIKÜK ezt hirdeti: "Gyere HOZZÁNK"!


Csak meg kell nézni a gyümölcseiket, 5-10-15 éves keresztények még mindig engedetlenek az "Úrnak", és közben azt hiszik, hogy Istent szolgálják, és hogy Hozzá vezetik az embereket. Bűnben élnek és ezt ráfogják az óemberükre - közben pedig nem veszik észre, hogy a bűn embere ült be az Isten templomába. Azt hiszik, hogy bűnösként is igazak lehetnek Isten előtt, pedig Jézus azt mondta, hogy az igazaknak nincs szükségük megtérésre. Azt gondolják, hogy Isten kedvében járnak csak azért, mert hétről hétre eljárnak a gyülekezetbe, vagy mert a pénzüket beadják a gyülekezet kasszájába.


Az Úr a szívünket kéri, nem a pénzünket és az "áldozatainkat". Őt nem érdekli, hogy valaki minden egyes gyülekezeti alkalmon ott csücsül. Őt nem érdekli, ha valaki éjjel-nappal a Könyvét bújja és tanulmányozza, közben meg azt hiszi, hogy az a Könyv az Isten, amelyik szól hozzá.


Ábrahámnak nem volt Könyve és mégis azt tudta neki mondani az Úr, hogy: "Én a Mindenható Isten vagyok, járj Énelőttem, és LÉGY TÖKÉLETES"! Ő még hitt az Istennek, ma a "hívők" nem hisznek Neki!


Azt hiszik, hogy Isten elnézi a bűneiket, és Jézus vére befedezi azokat. A Bibliával a kezükben mennek sokan a kárhozatba, mert szándékosan vétkeznek, és bűnben élnek az igazság megismerésére való eljutás után is. Jézus azt mondta, hogy "eredj el, és többet ne vétkezz"! De ők nem akarnak megtérni, hanem viszket a fülük és keresnek maguknak olyan tanítókat, akik az ő kívánságaik szerint tanítják őket, és fizetnek azért, hogy jókat mondjanak nekik. Szeretik a hamisságot és gyűlölik az Igazságot! Gyűlölik Jézust, mert aki két úrnak szolgál, az egyiket gyűlöli és megveti.


Járnak gyülekezetbe, de nem ismerik Jézust! Ha ismernék Őt, akkor hallgatnának Rá, és komolyan vennék a szavait! Hisznek Jézusban, és azt hiszik, hogy ezért örök életük van és biztonságban érzik magukat. Azt gondolják, hogy "béke és biztonság", de sírni és jajgatni fognak, amikor az ajtó bezárul és nem mehetnek be. Csak azt hiszik, hogy hisznek, de közben a cselekedeteikkel mindezt tagadják! Ismerik a Bibliát, de Jézust nem, és nem akarnak Hozzá menni! Gyülekezetbe járni kényelmesebb, ahhoz nem kell naponta megtagadni magunkat és felvenni a keresztet! Gyülekezetbe járnak, de nem követik Jézust. Engedetlenek, és ezért hazugok, amikor Uruknak hívják Őt.


Az egyházuk tanításaiban hisznek, és nem Jézusban. Azt gondolják, hogy mert megtartják a szombatot, vagy használják Isten egyik nevét, vagy felnőttkorukban víz alá merítették őket, vagy szólnak nyelveken, vagy ha démonokat űznek, stb, akkor minden rendben. Találtak valamit a Bibliában, és örülnek neki, mint majom a farkának, de Jézus szemeibe soha se néztek még bele...


Ébredjetek, mert jön a Vőlegény a SZENTJEIÉRT!

2013. jún. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Szia !


Amit leírtál nagyon fontos:


-Az igazi megtérés

-Az Úr őszinte követése

-A kereszt felvétele

(döntés ebben a helyzetben engedelmeskedem)

-Ne csapjuk be ne ámítsuk magunkat ha csak a külsőségek vannak meg gyülekezeti tagság és csodák még nem elégségesek az üdvösségre.



Nekem ezek megvannak, (követtem el bűnöket de ki nem ?)

megvan a hitem és a reménységem is bízom Isten kegyelmében úgy gondolom, hogy szükséges dolog az Egyházban a nem megtért képmutató emberek ottléte lesz ugyanis egy szakadás amikor is a valódi hívők különválnak a névleges keresztényektől.


Tehát az Igazi keresztényeket az:


-Engedelmesség valamint a

-Gyümölcstermés különbözteti meg a névleges keresztényektől !


Te melyik gyülekezethez tartozol?

2013. jún. 4. 06:31
 10/10 anonim ***** válasza:
36%
Ha a kereszténység hiteles lenne, akkor aa vallási tanait sem lehetne kismillió féleképpen magyarázni, és nem lenne sem vallásszakadás sem ennyiféle biblián alapuló felekezet, amelyik mind a saját magyarázgatásait meg igazságait kiabálná. Sajnálom, hogy ez nem tetszik a vallásosaknak, de attól még ez van, és épp azért pontoztatok le, mert ezzel nem tudtok vitatkozni, olyan erős érv. Most pedig jöhetnek a piros kezek, amivel a saját vakságotokat pontozzátok le.
2013. jún. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!