Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik a nagyobb bűn?

Melyik a nagyobb bűn?

Figyelt kérdés

Nem hinni ,szimbolikusnak tartani a kenyér/ostya és a bor átváltoztatásában vagy nem tartani a szombatot?


Mert nekem azt mondták(római katolikus),hogy nem hinni az átváltoztatásban vagy miben az az egyik legfőbb jele annak, hogy rossz úton jár az egyház.( itt említette meg a protestáns egyházakat).

Viszont a Bibliában meg az áll, hogy 6 napon át munkálkodjál, de a hetediken ,szombaton ne tégy semmit.

Akkor a r.k.-ok sem a keskeny ösvényen járnak.

Csinálnak ők is egy csomó olyat amire nincs is szükség vagy talán tiltotta Jézus.


Nem hinni az átváltoztatásban vagy szombat?



#Jézus #római katolikus #protestáns #vallás.kereszténység
2014. dec. 14. 19:07
1 2
 1/15 Prókátor ***** válasza:

Az egyik alapja: "Uradat, Istenedet imádd, és csak neki szolgálj!"

A másik alapja: "Az Úr napját szenteld meg!"

Szóval mindkettő ugyanakkora bűn, nincs köztük különbség!

(Gomdolom, elmagyarázta az illető, hogy mi az átváltozás, az ostya/bor lényege, ezért nem részletezem, hogy miért írtam amit írtam az elsőben)

2014. dec. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
17%
Jó lenne, ha nem csak néhány mondatot olvasnának nemelyek a Bibliából. Egyik sem bűn. Az ostyazasnak semmi köze a kereszténységhez, tulajdonképpen bálványimádás. A szombat pedig NEM kötelező a keresztényeknek. El kéne olvasni az egész Bibliát.
2014. dec. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Az Oltáriszentség, mint valódi test és vér a katolikus egyház egyik legfontosabb tanítása. Ha nem hiszel benne, nem vagy katolikus - innentől kezdve nem is ítélhető meg katolikus szemmel, hogy mi a bűn és mi nem az.
2014. dec. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

a Teremtő nem tesz különbséget Bűn és bűn között,

a Bibliában egy versben emliti a bünöket és egy büntetés jár értük.


Ám amit felsoroltál azokat a Szentirásban nem emlitik,


Bár ha valaki nem hisz az nem bűn addig amig nem szándékosan zárja ki a lehetőségét hogy kifejlessze a hitet.


A szombat megtartása Jézus halálávalérvényét vesztette,a kersztéyek bizonyos értelemben már nincsenek a Mózesi törvény alatt

2014. dec. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
A Bibliában benne van,hogy Jézus igazából tojt a szombatra.Úgy látszik,hogy ez az információ egyes keresztény egyházakhoz még most sem jutott el...Az átváltoztatásban pedig nem az a lényeg,hogy a kenyér/ostya/bor rituálét tartsd meg,hanem az,hogy értsd meg,hogy Jézus hozzáállása maga az út,az igazság,és az élet.Ezt vedd magadhoz,erről szól a történet.A kenyér és a bor ebben persze,hogy szimbolikus,mi más lehetne? Nem értem,hogy miért lenne bűn szimbolikusnak tartani.
2014. dec. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ha a birkád szombaton esik bele a gödörbe akkor nem húzod ki?

Eukarisztia: "ezt cselekedjétek az én emlékezetemre!" (utolsó vacsora ugye)


Egy b. szóval nem mondta, hogy ha nem teszed akkor pokolra veled. Azt mondta, hogy ha megemlékezni akarsz róla tedd ezt! De nem mondta, hogy kötelező neked minden héten ezt tenned és megemlékezned róla!


Egyik sem bűn. (az ötlet is abszurd)

2014. dec. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Akkor elmagyaráznátok, hogy egyesek miért hiszik, hogy ez vagy az a bűn? Mivel indokolják?

Illetve mások miért hiszik, hogy egyik sem?

Nekem elvileg mindkettőt hívő emberek mondták.

Tudatlanként két tűz között vagyok.

Olvashatnám én a Bibliát, de ki fogja megmagyarázni, hogy mit jelent amit olvastam?

2014. dec. 15. 10:35
 8/15 anonim ***** válasza:
irj a Jw.org honlapra,kérlek, ha van kérdésed megkapod a bibliai választ rá
2014. dec. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"Akkor elmagyaráznátok, hogy egyesek miért hiszik, hogy ez vagy az a bűn? Mivel indokolják?"


Ezt tőlük kellene megkérdezni.De alap esetben mindig a tudatlanság a kiváltó ok.


"Illetve mások miért hiszik, hogy egyik sem?

Nekem elvileg mindkettőt hívő emberek mondták.

Tudatlanként két tűz között vagyok."


Azért mert valaki hívő,nem kell elveszítenie sem a józan eszét,sem a valódi bensőséges kapcsolatát Istennel.Igen,furcsán hangzik,de valójában pont ez történik,aki egyházi rituálékat,hagyományokat előbbre tart a szeretetnél,az messze van a lényegtől.

2014. dec. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én azt hallottam, hogy amikor a kat.templomban átváltoztatják a bort és ostyát, akkor azt mondják, hogy az valóságosan Jézus vérévé, és testévé válik(minden alkalommal). Erre viszont semmi szükség, mert a Bibliában az van, hogy Jézusnak a kereszten, egyszeri, tökéletes, megismételhetetlen , mindenre el/kiható áldozata volt. Akkor nem lehet megismételni, és nem is kell hetente, mert ezzel kétségbe vonjuk az eredeti áldozat sikerét.

De, mintha a keresztelőn is mondanának olyat a papok, hogy bűnben születtél, bűnben fogsz meghalni(egy kis kedvesség). Akkor miért legyek jó? Ez ám a furcsa.

2014. dec. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!