Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények milyennek képzeli...

Keresztények milyennek képzelitek el Jézust?

Figyelt kérdés

Ha az lenne a feladatotok,hogy készítsetek egy festményt róla akkor milyennek festenetek Őt le?

Egy Istenhez hasonlónak,egy állig felfegyverkezett angyalnak,vagy egy mélységből kitörő demonnak?

Mert ugyanis a Jehova tanúi szerint mind a három megörökítése elfogadott lenne.

Én már sokszor gondolkodtam azon,hogy milyen is lenne Jézus egy katona vagy egy demon képében,de valahogy nálam nem akar összeállni a kép. :D



2014. dec. 15. 08:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
0%

Nyilván FEHÉR-MAGYAR-FRADISTA-HETERO kanként ábrázolnám.

Igazi árjaként.


Mondjuk király andrás jó közelítés lehet:


[link]


Engem a szakálla győzött meg.

2014. dec. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Nem mindegy? Úgysem úgy néz ki.
2014. dec. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 yuda ***** válasza:
85%

Valójában azért hamis minden elképzelés és rajzolni pedig lehetetlen, mert emberi értelmet és elképzelést felülhaladó kinézete van. Kitalálni sem kell hogy néz ki, mert a Jelenések könyvének első fejezete elég pontos leírást ad Róla, ami merőben eltér a freskók ócska rajzaitól.


- Bokáig érő ruhában, mellénél széles aranyövvel.

- feje és haja fehér, mint a hó. Biztos vagyok benne, olyan fehérséget még nem láttál, de ennél pontosabb emberi kifejezés nincs a leírásáról.

- szeméből a dicsőség tűzlángja sugárzik ki

- lábai az olvasztott érc fényéhez hasonlóak

- szavának leírása is igen nehéz, mert olyan, mint egy hatalmas kürt, vagy vízrobaj hangja. Nehéz még megfogalmazni is, pedig János nagyon akarta. :)


Lássuk be, ezt a mennyei dicsőséget, ezt a mennyei lényt földi szavakkal még körülírni sem egyszerű, mert nincs sem tapasztalatunk erre, sem hasonlítani nem tudjuk mihez, mert a földi dolgok fakó árnyai a mennyei dolgoknak, és .... igen félelmetes. :)

Azt hiszem, sok vallásos ember nem ilyen Jézusra számít, akiből a dicsőség ereje és hatalma árad.


Az a szomorú, nyamvadt Jézus kép a templomok falán, üvegén, vagy kisdedre deformált jézuska semmiképpen nem tudja visszaadni valóságosan a Dicsőség Urát. Jézus legyőzte a halált, a pokolt, elvégezte a megváltást minden ember helyett és feltámadás után felment Mennybe, örök váltságot szerezve mindazoknak, akik benne hisznek.

2014. dec. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 KZitus ***** válasza:
20%

Szia:-)


Hát ezt honnan veszed?:"egy állig felfegyverkezett angyalnak,vagy egy mélységből kitörő demonnak?

Mert ugyanis a Jehova tanúi szerint mind a három megörökítése elfogadott lenne."


Hihetetlen, mi mindent találnak ki rólunk!:-)


Mivel Krisztus a Királyom, és nemsokára itt a földön is gyakorolni fogja királyi hatalmát, én úgy képzelem el őt, ahogyan Isten a Király Fiát leírja, bemutatja:

Jelenések 19:11-16

És láttam, hogy megnyílt az ég, és íme, egy fehér ló. A rajta ülőt pedig Hűnek és Igaznak nevezik, és ő igazságosságban ítélkezik és folytat háborút. Szeme tűzláng, fején pedig sok diadém. Egy név van felírva rá, melyet senki sem ismer, csak ő maga; vérrel hintett felsőruhába van felöltözve, és ezen a néven hívják: az Isten Szava. Az égben levő seregek is követték őt fehér lovakon, s fehér, tiszta, finom lenvászonba voltak öltözve. És szájából éles, hosszú kard jön ki, hogy azzal sújtson le a nemzetekre, és vasvesszővel fogja terelni őket. Ő tapossa a mindenható Isten dühödt haragjának borsajtóját is. És felsőruháján, igen, a combján egy név van felírva: királyoknak Királya és uraknak Ura.

Nos én ilyennek látom Krisztust, mert ez bibliai leírás róla:-)

2014. dec. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
0%

Olvasd el a Bibliából mit írtak Jézus Krisztusról a kortársai.


Kérlek, igazán abba kéne már hagyni ezt a sok világolást, hogy miket képzelnek a Tanúk. Hidd el érdemesebb lenne elolvasnod a Bibliát.


Gondolkodjunk egy kicsit azok alapján, mit ír Jézusról a Biblia.


Elöször is nem egy melankólikus, tehetetlen, gyenge ember volt.


Közismert, hogy a gyermekek az ilyen emberektöl szinte menekülnek, nem érzik jól magukat egy depressziós bánatos ember közelségében.


Jézus Krisztushoz pedig mentek a gyerekek önként.


Ez az jelenti hogy sugárzott belöle kellemes határozottság, szeretet.


Az asszonyok is jól érezték magukat a társaságában, mert nem úgy tekintett rájuk mint akkoriban a farizeusok, akik azt lenézték a nöket. Jézus tisztelte az asszonyokat is.


Végtelen türelmes volt tanítványaihoz, akik egyfolytában azon vitatkoztak, hogy ki a "nagyobb" köztük, mert belelátott a szívük állapotába és tudta, hogy a valóságban alázatos emberek, és türelemmel újra és újra tanította, nevelte öket


Nézd meg a jw.org-on az irodalmainkat, hogyan ábrázolják Jézust. Kellemes, mosolygós, ugyanakkor határozott, például mikor ostorral kergette ki a templomból a kereskedöket.

2014. dec. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Mulder614 ***** válasza:

hát nem egy tehetetlen gyermeknek mint ahogy azt karácsonykor szokás az biztos. és sajnos a gyerekeknek is csak csecsemőként jut eszébe Jézus.


Királyként fenn az égben Isten jobbján...

2014. dec. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
1-ső válaszoló,nem erre gondoltam...
2014. dec. 15. 12:16
 8/21 A kérdező kommentje:
2-ik válaszoló,igen,biztos igazad van de nem azt feltételeztem,hogy a pontos mását hanem egy elképzelést azok szerint amit tudunk róla. :)
2014. dec. 15. 12:20
 9/21 anonim ***** válasza:

[link]


Gondolom nem erre számítottál :D

A farizeusokat meg:

[link]

2014. dec. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Igen yuda,nagyon köszönöm a szép fogalmazást,abban neked is igazad van,hogy képtelenség lenne lefesteni vagy lerajzólni Isten fiát abban a dicsőségében amiben van,viszont az ember rendelkezik némi képzelő erővel amit azért kaptunk többek között,hogy meg tudjuk érteni azokat a nemlátható dolgokat amelyek segitségével a hitet is táplálni tudjuk.

Nem tudom ki,hogy van vele de én mikor imádkozom és lehunyom szemeimet nem a sötétségnek imádkozom hanem a képzeletem elém tárja azt akihez szól az imám,és nem egy festmény vagy egy szobor,vagy egy feszületet látok hanem egy olyan Jézust akit vagy amit egyetlen emberi kéz által alkotott műven sem láttam,egy olyan Jézust ami csak az én gondolataimban létezik.

Tehát ha nekem kelene lefestenem Jézust akkor több mint valószínű,hogy egy olyan Jézust festenék le mint amit látok az imáim alkalmával.

Lefesteni Jézust olyannak amilyen Ő valójában az szeríntem is felúl műlna minden emberi képzeletet.

Mégegyszer nagyon köszönöm a szép fogalmazást!

2014. dec. 15. 12:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!