Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi van Jeruzsálemben, ami...

Mi van Jeruzsálemben, ami minden vallás számára ennyire fontossá teszi?

Figyelt kérdés
Jeruzsálem a keresztény hitben legalább annyira központi helynek számított, minta a muszlimoknak, vagy a zsidóknak. Itt élt ugyanis Jézus, itt tanított, itt szenvedett kereszthalált is. A zsidóknak viszont azért, mert itt állt valaha templomuk, ide várják a messiást, aki újjáépíti azt, és Isten parancsára Ábrahám itt akarta feláldozni fiát, Izsákot. S hogy teljes legyen a káosz, a muszlimok hite szerint innen szállt a mennybe Mohamed, e városban éltek az őt megelőző prófé­ták, és itt áll az Al-Aksza mecset, ezért kellett régen a világ minden táján Jeruzsálem felé fordulva imádkozniuk. (Ők ma már Mekkára váltottak.)
2014. dec. 15. 12:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen.

Mi a kerdes?

2014. dec. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A kérdésed saját magad válaszoltad meg. Hát azért.
2014. dec. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Csak :D De tényleg jól elvagy kérdezel, de meg is válaszolod magadnak. Mindig szakrális jelentőségű volt a népek életében a hely és a környék. De a mi elődeink számára is.
2014. dec. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Amiket leírtam, azok már okozatok. Én az okra vagyok kíváncsi.
2014. dec. 16. 12:57
 5/5 anonim ***** válasza:
Így alakult. Ott jöttek letre a héber törzsek, ott született Jézus.
2014. dec. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!