Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti hogy gondoljátok? Valóban...

Ti hogy gondoljátok? Valóban Sátán uralja a földet?

Figyelt kérdés

Ugye Isten nem uralhatja, mert akkor minden jó lenne.

Nem egytől hallottam,hogy most az ördög uralkodik.


Én meg inkább úgy tartom,hogy se Isten, se ördög.

Mert se nem 100% jó, se nem 100% rossz van a világban.

Ha rossz lenne minden, akkor szépség se lenne, se zene, se imádkozás, stb.


2014. dec. 15. 21:26
 1/10 anonim ***** válasza:
48%

Te szoktál gondolkodni?

A sátánnak nem az a célja, hogy minden rossz legyen. Ő egy virágzó birodalmat akar! Magának, persze.

A Biblia szerint jelenleg övé a Föld.

2014. dec. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A Biblia nem ezt írja, hogy:

"Sátán a világ ura"


Hanem azt, hogy a világnak (nyilván nem a kavicsoknak, hanem az embernek) az istene (akit az ember istenít, követ), a sátán.


https://www.youtube.com/watch?v=GtFfbow9T7A

2014. dec. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Higyetek Jézusnak és Isten szavában, nem hazudik, leiratta:


(2Korintusz 4:4) . . .ennek a világrendszernek az istene megvakította a nem hívők elméjét, hogy ne ragyogjon át a Krisztusról, az Isten képmásáról szóló dicsőséges jó hír megvilágosító fénye.


(János 14:30) 30 Nem sokat beszélek már veletek, mert jön a világ uralkodója, és nincs felettem hatalma.


(János 12:31) 31 Ítélet van most e világ felett; most fogják kivetni e világ uralkodóját.


Sátán is kijelentette Jézusnak, hogy neki adatott egy időre az uralom


(Lukács 4:5, 6) 5 Erre felvitte őt, és megmutatta neki a lakott föld összes királyságát egy szempillantás alatt; 6 és ezt mondta neki az Ördög: „Neked adom mindezt a hatalmat és ezek dicsőségét, mert nekem adatott, és annak adom, akinek csak akarom.

2014. dec. 16. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

akkor mit jelent ez a gondolat: 11 Íme, az egész föld Urának szövetségládája előttetek megy a Jordánba.

józsué 3:11 kié volt akkor a szövetségláda? sátáné?

2014. dec. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Nézd lehet játszani a szavakkal. Mi a különbség, ha azt mondom, Sátán uralja a földet, vagy azt mondom, hogy ő a világ uralkodója?

A föld az Istené, de Sátán egy ideig tevékenykedhet rajta.


"akkor mit jelent ez a gondolat: 11 Íme, az egész föld Urának szövetségládája előttetek megy a Jordánba.

józsué 3:11 kié volt akkor a szövetségláda? sátáné?" = a #3 válaszoló megírta neked a választ.


Talán még ennyit:

„Jaj a földnek és a tengernek, mert lejött hozzátok az Ördög nagy haraggal, mivel tudja, hogy rövid ideje van” (Jelenések 12:12b).

2014. dec. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Isten-Sátán uralja a földet. Minden mozog, minden változik, minden átfordul újra és újra. Ez van.

Akinek nem tetszik mindez, kiirthatja magát. Nem számít, a kerék forog tovább. Taro, Tora, Rota: ezek mind ugyanazt jelentik és ugyanarra utalnak.

2014. dec. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én láttam az embert és szégyenkeztem (miattuk).
2014. dec. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Előzőnek:

Idem, Sátán előtt!

2014. dec. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

1:

"A sátánnak nem az a célja, hogy minden rossz legyen. Ő egy virágzó birodalmat akar! Magának, persze.

A Biblia szerint jelenleg övé a Föld."


Naná! Mutass már nekem valakit, aki az ellenség javára gürcöl! Én még a szomszédomért se járnék munkába, nemhogy az ellenségemért. Te hogy vagy ezzel?

Szerintem ez egy nagyon is emberi vonása Sátánnak... csak bele kell gondolni és érthető.

2014. dec. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
42%

Jehova uralja a Földet. Erre bizonyíték a zsidók sikeressége és közvetlen részvételük az irányításban. Csak Jehova eredetileg nem a kereszténység istene. Az ószövetség ellentétben áll az újszövetséggel, mert ellentétes az istenképük.

Az isten a fiát nem a saját kiválasztott népéhez küldte el, hanem az ellenséges isten kiválasztott népéhez. Csak így van értelme Jézus halálának, hogy megmutassa a másik isten valódi arcát.

2014. dec. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!