Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Isten felelős mindenért, ő...

Ha Isten felelős mindenért, ő irányít mindent, akkor valójában a döntéseinket is ő hozza meg helyettünk?

Figyelt kérdés
2014. dec. 15. 21:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem ő irányít mindent, mert ő volna mindenért a felelős akkor.

Én úgy mondanám, hogy ha nem akrná, hogy így legyen, nem így volna. (ebből nem következik, hogy akarja, csak egy darabig tűri).

2014. dec. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Razorclaw ***** válasza:
Már kidobtak neki egy nextgen-t már nem foglalkozik velünk elavultunk.
2014. dec. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Te már csak tudod nem, Lucifer? :) Egyébként meg, Isten létezhet (ugye nem tudni 100%), ha volna vallások tömkelege ha nem. Így nem is "lenne" olyan jóságos mint ahogy az írások, igék stb. leírják. Nézz körül.. A fő kérdésre válaszolva viszont annyit mondanék, hogy lehet hogy megteremteni képes volt minket de irányítani már nem biztos.
2014. dec. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Senki nem irányít semmit! Mindenki magát irányítja, ezért a tetteinkért csak mi vagyunk a felelősek!
2014. dec. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Rendben. Nem állítottam személy szerint én, hogy ő irányít mindent, eleve a "ha" szóval kezdtem a kérdést, ezt a teóriát vettem alapul, hogy ő irányít mindent, mert ugye ilyen elképzelés is van.


Viszont nyilván vannak olyan dolgok, amiket pedig nem mi irányítunk, biztos ti is tapasztaltátok már, hogy ha belegebedtetek sem jött össze valami. Az végül is Isten akarata, nem? (A kérdésem természetesen a hívő embereknek szól)

2014. dec. 15. 22:03
 6/11 A kérdező kommentje:
Illetve ha Isten nem irányít semmit, mi az ő "dolga"?
2014. dec. 15. 22:04
 7/11 anonim ***** válasza:
Jaa, hogy ha nem jön össze valami akkor az Isten akarata. Ha meg összejön akkor az is... Szerintem ha segít is nekünk, azt mi nem fogjuk látni, nem érzékeljük csak tapasztaljuk.
2014. dec. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Razorclaw ***** válasza:
Én hívő vagyok és ha az újvilágba kerülök, olyat leb*szok az istenkének hogy bele szakad a feje!
2014. dec. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
nos Isten, aki minden csillagot és bolygót a nevén nevez, és aki tudja a hajszálaid számát, és azt is, ha egy veréb elpusztul, azzal, hogy létrehozta az embert, és szabad akaratot adott neki szabad akaratából, érzi a felelősségét, habár nem Ő akarta, hogy így legyen. ezért hozott nagy áldozatot: a lerégebbóta szeretett teremtményét küldte le, hogy jogilag megmenthesse az emberiséget. ez a lehető legnagyobb áldozat tőlle azért, mert habár nem Ő akarta, hogy így legyen, érzi a felelősségét, és küldi a segítségét. de vajon észrevesszük-e?
2014. dec. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Razorclaw ***** válasza:
utolsó: csoda hogy nem habzik az istenkének a szája ennyi infótól! hajszálak meg verebek.. gondolom azt is tudja hány bolha van egy kutyában! vagy hány bolha pusztul el naponta! A bolhát speciel minek teremtette? primitívlények.. vissza a barlangba
2014. dec. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!