Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A vallásosaknak is a mikulás...

A vallásosaknak is a mikulás hozza az ajándékot?

Figyelt kérdés
vagy ti nem szoktatok hazudni egymásnak?
2014. nov. 27. 11:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%

Nem és nem. Van itt erről másik kérdés is, ahol ezt én már megválaszoltam.

Ahogy a mesénél is tudja a gyermek, hogy az csak mese, a mikulásnál sem kell hazudni. Az is mókás, ha az egyik szülő beöltözik és eljátssza azt, hogy ő a télapó. A gyerek tudja, de hatalmas szórakozás. Minek a hazugság?

Vagy ti úgy meséltek a gyereknek, hogy azt állítják mind igaz, ami a Grimm mesékben van?

2014. nov. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
TE ARRA EMLÉKSZEL, HOGY KISKORODBAN PONTOSAN TISZTÁBAN VOLTÁL AZZAL, HOGY A SZÜLEIDTŐL JÖN AZ AJÁNDÉK, ÉS HOGY AZ EGÉSZ CSAK EGY JÁTÉK?
2014. nov. 27. 11:53
 3/17 anonim ***** válasza:
Persze, jön a Mikulás és karácsonykor a Jézuska. De csak eljátsszuk. Szeretem a "meséket" felnőttként is.
2014. nov. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Andizsuzsi ***** válasza:

Elkeserítelek kedves kérdező, sőt, még az első válaszolót is: nincs olyan ember, aki mindig csak az igazat mondja. De ha van olyan ember, aki teljesen tiszta lelkiismerettel tudja azt állítani, hogy az elmúlt évben csak olyan dolog hagyta el a száját, ami színtiszta igazság volt, azt megkövetem.

A kisgyereknek pedig hiába mondod el, hogy a mese az csak mese, amíg nem képes a képzelet és a valóság között éles különbséget tenni, nem fogja a mese fogalmát érteni. És nem is kell neki, ugyanis a megfelelő fejlődéshez igenis szükség van a mesékre, azok teljes átélésére. Amikor pedig a gyerek különbséget tud már tenni a mese és a valóság között, akkor bizony lehull a fátyol a Mikulásról is.


Kedves kérdező! A vallástalanoknak szabad hazudni? Vagy miért csak a vallásosak esetében érzed aggályosnak a hazugságot?

2014. nov. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Nem nőttem fel vallásos családban, így nekem nyugodt szívvel hazudtak és marhára fájt amikor megtudtam, hogy mese az egész. Miért baj, ha a télapóban nem hazudok a gyerekeimnek? De ez a kérdés Andizsuzsinak is szól.
2014. nov. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
mivel a vallásosak TUDJÁK, mit kért tőllük a Teremtő, hogy ne hazudjanak. azok, akik nem hisznek, valamilyen szinten kevésbé bűnösek ebben. amiért kérdezem, az az, hogy a vallások is "eljátszák" ezt a mikulásos-jézuskás dolgot, pedig egyrészt nem bibliai tanítás, másrészt hazugságnak tartom azt, hogy kis gyermekeket etetnek ezzel.
2014. nov. 27. 12:26
 7/17 anonim ***** válasza:
Nekem hazudtak,de jó volt hinni benne.
2014. nov. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Andizsuzsi ***** válasza:

filoszgod!


Nem baj, ha Mikulás ügyben nem hazudsz a gyereknek, a megjegyzésem annak szólt, hogy nem hagyod, hogy a meséket valóságként élje át. A Mikulást, Jézuskát stb. mindenki maga dönti el. Én nem emlékszem, hogy bármilyen trauma ért volna, amikor megtudtam, hogy nem létezik (Télapónak hívták), és a gyerekeim sem fogták fel tragikusan, vidáman kuncogtak rajta, hogy tudjuk ám, hogy apa a Mikulás. De azt határozottan úgy gondolom, hogy egy "normális" családban függetlenül attól, hogy vallásos-e vagy sem a család, a bizalom a gyerekben nem rendül meg attól, hogy kiderül a turpisság.

Kérdező annak idején nagyon belefutott ebbe a dologba, de ott úg gondolom, egyéb problémák is lehettek, nem a Mikulás volt az igazi.

2014. nov. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Andizsuzsi ***** válasza:

És kérdező!


A mikulásos dolgot nem csak a vallásosok játsszák el, te még bizonyára nagyon fiatal vagy és nem emlékezhetsz rá, de az "öreg" a szocializmus idején is járta a zsákjával a gyerekeket, csak akkor Télapónak hívták.

2014. nov. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Én sose gondoltam, hogy a télapó egy igazi mesés lény. Gyerekkoromban is jött a télapó az oviban, az utcán is láttunk télapókat. Már itt megdől, hogy az északi sarkon él az egy és igazi télapó :)

Nem ért semmi trauma. Ez egy szép "játék".

Hazudni nem fogok, ha rákérdez a gyerek, hogy akkor most ki is az a télapó.

2014. nov. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!