Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Istentől kérek társat,...

Ha Istentől kérek társat, eljön a hozzám illő? Már hívőként érkezik?

Figyelt kérdés
Az Isten által küldött társ úgy lép az életembe, hogy már hívõ? Nincs olyan, hogy megismerjük.egymást és késõbb tér meg? Érkezésekor már hívõnek kell lennie?

2014. okt. 26. 14:25
1 2
 1/17 selvian ***** válasza:
100%
Mivel Isten azt írja, a Bibliában, hogy csak az Úrban házasodj, így annak örül, ha olyat választunk aki szintén Őt szolgálja.
2014. okt. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
49%
Hogy érted, hogy az Úr küld neked társat? Faxon?
2014. okt. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Ezzel a névvel inkább hagyd el ezt az oldalt és kérj segítséget :D
2014. okt. 26. 15:12
 4/17 sandor76 ***** válasza:
47%

Nekem igy volt.

Persze ahhoz ugy is kell elni ahogy elvarja,ahogy mar irtak.

Ha mindig az Isteni elvek szerint elunk,es igy tesz egy masik nemu is,akkor a nehezebb reszen mar tul vagyunk.

Az Isteni alapelvek magasabbak mint az emberi torvenyek altal meghatarozottak.

Ezert ha azokkal elunk osszhangban,konnyebb tarsat talalnunk.

Fontos,hogy nem mindig az lessz a tarsunk,akit feher lovon kepzelunk el,es ahoz ragaszkodunk.

2014. okt. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
88%
Ha már eleve úgy mész neki a dolognak, hogy meg akarod téríteni a társadat, ott komoly gondok, viták lesznek. Ha azt szeretnéd, hogy a párod hívő legyen, akkor eleve olyat válassz. Általában felnőtt fejjel az emberek nem ok nélkül ateisták vagy hívők, és nem lehet őket, vagy a felfogásukat csak úgy megváltoztatni. Szerelemből nem fog valaki hívő lenni a kedvedért, ha pedig te vagy szerelmes, ne akard a másikat megváltoztatni, úgy szeresd, ahogy van, vagy ha neked az kritérium, hogy hívő legyen, akkor szeress/keress mást. Ha igazán szerelmes lennél, akkor úgy éreznéd őt tökéletesnek amilyen, és nem is akarnád, hogy feladja a hitetlenségét a kedvedért.
2014. okt. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Utolsó. Nem értetted a kérdésem lényegét. Tõlem akár buddhista is lehet életem párja, ha szeret, nekem mindegy miben hisz. Mibel én gyakorló ketesztény vagyok, csupán arra voltam kíváncsi, hogy ha Istentõl kérek párt, az feltétlen Istenfélõ személy lesz-e. (A felismerés végett, mert nem akarok újra belenyúlni egy rossz kapcsolatba, és ha hívõ, akkor talán õ lehet az)
2014. okt. 26. 18:54
 7/17 A kérdező kommentje:
Kétségbeesett szingli vagyok, a miheztartás végett.
2014. okt. 26. 18:55
 8/17 anonim ***** válasza:
63%

„Akár buddhista is lehet” – ezek szerint mindenképpen higgyen valamilyen istenségben…

Akkor eleve olyan személyt kérj, amilyet szeretnél, hogy könnyebb legyen ráismerned, ha azt akarod, hogy hívő legyen, akkor olyat. Ha valaki hívő, miért fél Istentől? Ha én félek valamitől, nem tudok hinni benne.

Attól, hogy egy hívő ember mellé kerülsz ’párkapcsolati lehetőségként’, még nem biztos, hogy ő lett neked ’küldve’, csak azért, mert hívő.


És ha Isten küldte, akkor akármilyen rossz is lesz vele a kapcsolatod, nem fogtok elválni, mert 'Tőle' kaptad?


Engem nem érdekel, hogy szingli vagy-e vagy sem – csak a miheztartás végett.

2014. okt. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 selvian ***** válasza:
Mondjuk ez így érdekes, hiszen egy Isten van. Ha Tőle kérsz férjét, nem hiszem hogy olyat küldene aki pl buddhista.
2014. okt. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Isten mindig tudja mire van szükséged.Higgy benne,hogy megadja,adj hálát előre,és érezd is azt,hogy már a tiéd.Nem biztos,hogy hívőként fog érkezni.Mikor két ember találkozik,"feladataik" vannak egymással.Lehet,hogy pont egy nem hívőre lesz szükséged ahhoz,hogy tanulj az illetőtől valamit,hogy kiegészítsen,hogy meglásd benne a másik feledet.
2014. okt. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!