Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A wicca Szarvasisten tényleg...

A wicca Szarvasisten tényleg a Sátán lenne?

Figyelt kérdés
2014. dec. 16. 21:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Nem..A wicca Szarvasisten a kelta Cernunnos, aki pedig jóval öregebb, mint a Sátán személye. A Sátán valamikor a középkor elején alakult ki.
2014. dec. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A Sátán az ókorban alakult ki. Előképe a perzsa dualizmusban keresendő.
2014. dec. 16. 23:19
 3/11 anonim ***** válasza:
8%

Mózes mintegy négyezer évvel ezelőtt élt. Az első könyvében, a Teremtés könyvében, a harmadik fejezetben beszél a Sátánról.


A válaszom pedig az, hogy akár a Sátán is lehetne, de feltehetőleg nem hajolt ekkorát, inkább valamelyik alacsonyabb rangú gonosz angyal mutatkozott be így.

2014. dec. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Sátán nem kialakult, hanem ANU Isten legelső teremtményeként született.

Tehát Isten fia, Ő az első kerub. A legtökéletesebb.

Kora 500 ezer év.

Amennyire én tudom, mint spirituális sátánista.

És igen, Ő a Szarvasisten is, és még sok más neve is van.

2014. dec. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az mind szép és jó, hogy a szarvasisten, de hogy semmi köze a wiccához azt garantálni tudom neked. Wicca vagyok, ami nem sátánista, hanem természetvallás.


Áldás!

2014. dec. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen, egy spirituális sátánista könyvben olvastam ezt, de nagy hülyeségnek tartom. Viszont ha csak a spirituális sátánisták vallják ezt, akkor kamu.
2014. dec. 17. 18:35
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Igazán nem bonyolult: A wicca egy "neo-pgány" kultusz, ami azt jelenti, hogy az eredeti pogány misztériumok keresztény tanításokkal keverednek. A Szarvas Isten koncepciója a Pogány Őshagyományból való. A Spirituális Sátánizmus pedig ezekre az őshgyományokra egy gyűjtő fogalom. Tehát igen, a Szarvas Isten = Sátán.
2014. dec. 22. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem egészen. A wicca egy ősi pogány vallásokból összegyúrt vallás, ami nagyban épít a kelta hagyományra. A kelta mitológiában pedig van egy isten, Cernunnos, akit szarvakkal ábrázolták. A természethez és a termékenységhez kapcsolódik. Ha tanulmányozzátok a Wiccát, láthatjátok, hogy az istenüket ők is a termékenység/természethez kötik, míg az istennőt a Holdhoz.
2014. dec. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az első meg csak annyiban igaz, hogy a szarvas-patás Sátánábrázolás tényleg csak a középkorban alakult ki, utána lehet olvasni. Ezzel a képpel akarták ijesztgetni a jobbágyokat, gyerekeket.
2014. dec. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szarvas Isten: A a természet körforgását,

megújulását, a termékenységet szimbolizálja. A

kelta tradícióban Cernunnos (Carnún) néven

szerepel. Az agancs vagy szarv a a keltáknál a

férfi isten jelképe volt. A szarvasagancs a

természet állandó körforgását, megújulását, a

bikaszarv a gazdagságot, az erőt (teremtőerőt)

és a hatalmat jelképezte. A modern Wiccában a

mai napig a férfi princípium jelölője. A Szarvas

Isten jeleníti meg az életadó Napot, de ő az

erdők, mezők, állatok és növények, a zöldellő

vetés és az érett gabona istensége is, éppúgy,

mint a halálé, a változásé.

2014. dec. 28. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!