Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az igaz, hogy a Talmud szerint...

Kútásó kérdése:

Az igaz, hogy a Talmud szerint Jézus egy római katona fia?

Figyelt kérdés

2014. dec. 19. 08:27
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
66%

Honnan veszed ezt?

Szerintem a Talmud sokkal régebbi időben íródott, mint Jézus születése. Úgyhogy ilyesmit nem találhatsz benne.

2014. dec. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ilyen feltevések.

Nem bizonyított... de Jézussal kapcsolatban mi bizonyított?

2014. dec. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Talmud helyett írhattál volna Popol Vuh-ot, vagy Kalevalát is, persze akkor nincs meg az a kis antiszemita stichje a kérdésnek.
2014. dec. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ő Brian, sokan összekeverték őket. De „Ő nem a Messiás, hanem egy nagyon haszontalan fiú!”
2014. dec. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:

Utolso xD nekem is pont ez jutott eszembe.

A Talmud valoban Jezus utan irodott, nem elotte. Szerintem nem nagyon van olyan itt az oldalon, aki a kerdesre valaszolni tudna, de majd megkerdezek valakit.

2014. dec. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Igazatok van, jobban utánanéztem. A Talmud valóban később íródott. Beleestem abba a hibába, amit sokszor mások szemére vetek, hogy alap nélkül írogatunk dolgokat. Mentségemre szóljon, hogy - az az érzésem -, összecseréltem a Talmudot a Tórával...

Élnézést!

2014. dec. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
64%
És soha az életben nem hallottam még ilyenről, szerintem nem igaz.
2014. dec. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
Irtam egy baratomnak, aki nagyon jol ismeri a Talmudot, majd megirom a valaszt.
2014. dec. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Nem a Kajevala történeteit szokás keresztény színben feltüntetni és ezzel megfertőzni az eredeti Evangélium tisztaságát.

A derék Pál apostol, aki zsidóból keresztény lett Saulusból, Paulus, hozta el kontinensünkre az erőben és csodákban álló Örömüzenetet.

Ó a judaizmus elhordozhatatlan terheit, nem vetette a pogányok vállaira, vagyis nem szolgává tette a hívővé lett pogányságot, hanem szabadokká.

A judaizmus olyan elemeit, amelyek igeellenes, hagyományok, okkult babonák, azokat kárba veszni hagyta és szemétnek ítélte Krisztusért.

Pál az Isten Országát hirdette nem építetett városonként zsinagógákat és nem tette tizedfizetővé a föld népét.


A kérdést azért tettem, fel, hogy elválasszam a világosságot a sötétségtől, a igazságot a hazugságtól.

Nem azért keresem az Urat, hogy szemitává váljak, hanem hogy kereszténnyé (Krisztus követővé)

2014. dec. 20. 07:24
 10/30 anonim ***** válasza:

Szegényke... :-(

Menj el a jehovás barátaidhoz, és tőlük kérdezd meg ezeket a baromságokat, nekik mindenre van bibliai idézetük. Ne itt rontsd a levegőt áltudományos kérdéseiddel!

Micsoda Istened van neked, aki ilyen vaskalapos, szűklűtókörű bugyutaságokat diktál neked?

"Kidobálni a szemeteket"... Jól nézünk ki!

2014. dec. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!