Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Hitgyülisek! Láttátok...

Kedves Hitgyülisek! Láttátok ezt a filmet?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok róla? Van benne valami? https://www.youtube.com/watch?v=3ZTuJwUII3E

2014. dec. 21. 16:55
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ez antiszemita demagógia. Amikor az árpádsávos és egyéb szimbólumokat soroltam, ilyesmire gondoltam. Ezért nem nézek ilyen videókat. Kijavítani pedig csak azt lehet, amire a túloldalon is megvan a szándék. Ha nincs, akkor vég nélküli vitákat lehet folytatni, de arra sem időm, sem kedvem nincs. Megvádolni bárkit meg lehet. Nincs szükség tényekre, ráadásul nem is létezik rá jó válasz. Ha a köz-vádlott legyint egyet, akkor azt mondják, hogy a hallgatásával önmaga ellen tanúskodik. Ha védekezik, akkor pedig azt, hogy "Lám-lám, milyen elánnal mosakszik! Biztos nagyon mocskos lehet!"
2014. dec. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Nem gondoltam ilyet, csak szeretném megismerni a dolgokat.

Akkor nem kell attól tartani, hogy itt lesz az új Jeruzsálem. Akkor nyugodtan hátradölhetünk.

Mindenkinek köszönöm, hogy megnézte a filmeket, és levonta a megnyugtató következtetéseket. Hálleluja!

2014. dec. 23. 11:38
 13/16 A kérdező kommentje:

Ja, végülis akkor nem nézted meg a filmeket. Akkor te is csak általánosítasz. Honnan tudod, hogy demagóg állításokkal van tele mindegyik film? Ha nem tudod miket mondanak, nem tudsz rá válaszolni. Voltam egyszer szilveszterkor a gyüliben, és valami Mária jelenésekről volt szó. Mindenki fujjogott, meg fütyült, én meg nem értettem mi van. Ez olyan csorda dolog, vagy mindenki tudta, hogy nem jó dolog? Amint néztem azzal kapcsolatos videót, nem értettem miért volt a nagy utálat. Három lánykának megjelent valaki, azt a jövőre vonatkozó látásokat közölt. Nem biztos, hogy az ördögtől volt. Nagy dolog, ezzel van tele a Biblia. Szerintem sokan nem is tudják mit mond a másik, zsigerből elutasítják. Az, hogy 2006-ban a rendőrök között 200 eszkimó maszat katona volt azonosító nélkül, az miért demagóg? Nem tudtak magyarul megszólalni, de megrugdosni tudtak embereket.

Gondolom a Jákob , nem véletlenül jelent csalót. Mi van, ha nem sikerült megtérnie?


Akkor ez is csak hazugság. Megnyugodtam.


Russischen Invaliden

(1910. dec. 30., 285. szám).

Ebben jelent meg az Alliance Israelitée felhívása, amelyet magyar lapok is közöltek. A Weimarer Hist.-Gen.

Taschenbuch, S. XII., fordítása szerint a következőket tartalmazza:

"Testvérek! Hittestvérek! Az egész földkerekségen nincs egyetlen darab föld sem, amelyet könnyebben

leigázhatnánk, mint Galíciát és Magyarországot. E két országnak mindenképpen a miénknek kell lennie, mert

számunkra ott a legkedvezőbbek a körülmények. Ti, zsidó testvérek, fáradozzatok minden erőtökkel azon, hogy

mindkét országot teljesen birtokotokba vehessétek. Törekedjetek, hogy mindent, amit ott még a keresztények

birtokolnak, teljesen a kezetekbe vegyetek. Ha erre nem volna elegendő anyagi eszközötök, a párizsi

szövetségünk minden erővel segíteni fog titeket. Erre a célra a szövetségünk máris gyűjtéseket rendez és az

adományok váratlan bőséggel folynak be pénztárunkba azzal a céllal, hogy a galíciai és magyarországi

területeket a galíciaiak és magyarok kezéből kiragadjátok és hogy azok kizárólag zsidó kézre kerüljenek. Az

egész világ tőkései erre a célra nagy összegeket áldoznak s egyesülnek, hogy ezt a célt a legrövidebb idő alatt

elérhessétek."


Áldás.

2014. dec. 23. 14:07
 14/16 anonim ***** válasza:

Nem egészen értem a gondolkodásmódodat. Ha az ember megtér, és a Szent Szellem vezeti, számomra elképzelhetetlen, hogy ilyen emberek és eszmék felé kacsintgasson.

A Mária-jelenésekkel kapcsolatban: ha ismernéd a történelmi tényeket, a Bibliát, és működne a szellemi ítélőképességed, akkor nem mondanál ilyen baromságot, hogy hát lehet hogy nem is az ördögtől volt.

Lehet az ember igézés alatt, de akkor egyáltalán nem a Szentlélek vezeti. Olyan nincs, hogy a Szentlélek vezetése és egy hamis szellem egyszerre érvényesül az ember életében, legfeljebb különböző területeken, és akkor látszik a kontraszt. Vizsgáld ezt meg magadban.

Vannak olyan hívők (?), akik még Mohamed látomásairól sem tudják eldönteni, hogy kitől van. Megtéveszti őket az hogy van benne egyfajta (egyébként nagyon visszás, gonosz élű) erkölcsösség, holott ez semmit nem jelent. Mindig a szellemi forrás számít. Hozzáteszem persze, hogy az ilyen emberek szellemi ítélőképessége egyszerűen szinte használhatatlan.

Visszatérve a főtémára, én azt javaslom, hogy most felejtsd el ezt a romlott ideológiai-eszmei töltetű tábort, amibe a Posta-félék, a Jobbik, meg a hasonló szervezetek tartoznak.

Ha komolyan gondoltad a megtérést, akkor nem evezhetsz velük egy táborban. Jézus Krisztus vajon mit szól ehhez? Kérdezd meg csak tőle bátran, előfeltevések nélkül.


Tudod mit? Leírom pontokban, hogy teljesen tiszta legyen:

-NEM a zsidók uralják a világot, nem törekednek világuralomra. Ha van is egy homogén csoport, akik ilyen célt tűztek ki maguk elé, és komolyan vehetők, céljaikhoz és szellemiségükhöz semmi köze származásuknak. Egyébként én kizártnak tartom, hogy lenne ilyen csoport. Az emberiség hatalmi térképe végtelenül széttagolt, jelenlegi formájában alkalmatlan arra, hogy bárki világuralmat tudjon létrehozni. Az Antikrisztus is csak rendkívül erős szellemi eszközökkel tudja majd célját elérni. Ugyan ez már folyamatban van természetesen, de ha csak egyszer is elolvastad a Bibliát, akkor tudnád, hogy nem a zsidó nép az ő eszköze. Nagyon nem.

-Ez az ember, akit belinkeltél, egyszerűen érdemtelen arra, hogy normális ember figyelembe vegye. Megkérdőjelezem mentális épségét, emellett tisztán rosszindulatú. Aki komolyan veszi, saját magát is szemlézze át ilyen szempontból szerintem.

-Az "alátámasztásra" szolgáló videók, cikkek, idézetek nagy része hamis, vagy manipulált, kiragadott.

-A 10., a kommented, egyszerűen botrány. Ha te ezt komolyan gondolod, akkor te sem vagy alkalmas érdemi párbeszédre. Ebből már meg kellene térni, komolyan mondom.

Mondom akkor úgy, hogy megértsd: HAZUGSÁG az egész, aki ilyet állít, az a másik oldalon van. Még ha tényleg mind zsidó is lenne (ami egyszerűen abszurd), akkor sincs semmi köze a tetteiknek a származásukhoz.

-Ezzel demagogizálni, hogy a zsidók felvásárolják a földeket, olyan, mint a bolondok háta a Példabeszédekben: ütésekért kiált. Szintén, még ha igaz is lenne: egyszerűen nem kell eladni a földet. Ha eladtam, kuss van nekem utána. Végtelenül visszataszító ez a mentalitás. De ebben a formában ez is hazug állítás egyébként.

A horthysta nemzetszemléletből meg nem kérek. Egy időben sajnos meg lett erőszakolva a társadalom azon része is, aki nem akarta ezt (de sajnos ők voltak kisebbségben). Még szerencse, hogy Isten nem fogja ezt örökké nézni.

Lehet hogy Horthy a maga képére formálta a társadalmat, de azóta a pokolban elmélkedik azon, hogy talán mégsem ezt kellett volna csinálni. Ne legyenek kétségeid afelől, hogy mostani ideológiai rokonainak hol lesz a végállomásuk, ha nem térnek meg.


"Gondolom a Jákob , nem véletlenül jelent csalót. Mi van, ha nem sikerült megtérnie?"

Szerintem olvasd többet a bibliát. Sokat segítene.


Tehát a lényeg: aki a különböző politikai, gazdasági, egyéb vezetők romlottságát összefüggésbe hozza azok feltételezett zsidó származásával, és tetteiket ezzel magyarázza, abban szintén legalább ugyanolyan gonoszság van, legfeljebb más formában. Ne áltassa magát senki: az ilyenekből lettek a nyilasok, SS-tagok, meg ilyesfélék.

Az elején ők is csak "korrekcióról", "hatékonyabb ellenőrzésről", "nemzeti érdekekről", meg hasonlókról pofáztak.

Én aztán senki fölött nem ítélkezek, de nem véletlenül mondtam, hogy ebből meg kell térni: ha nem, ne csodálkozz, ha egy idő után a másik oldalon kötsz ki valamilyen módon.

Ennek a gondolkodásmódnak is megvan a maga szellemi háttere, ami alulra van becsatornázva.

2014. dec. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Tehát mindenki hazudik szerinted. Én nem hiszem. Azt gondolom, hogy egy nagy átverés van itten kérem. A földeladásról (mert abban nincs vallás): Ángyán mondja, hogy 6 ember markában van az állami földek 80%-a, és nem eladtuk nekik, hanem kartellben összelopták. Ez a 6 ember kap 13milliárd állami támogatást, a 300 családi gazdálkodó kap 1 milliárdot. Akkor miért kussoljunk? A származásukat meg kéne nézni, csak ha ezt mondom, akkor mindenféle anti jelzővel illetnél. Sokáig nem tudtam megnézni se Drábikot, se Postát, visszatetsző volt, és előítéleteim voltak. Pedig tudnak okosat mondani, olyat nem hallasz sem a tévében, sem a gyülekezetben. A Posta, a rendőrségen keresztül mutatja be az ország helyzetét. Az emberbe belenevelik, hogy csúnya Árpádsáv, meg sokmindent rossznak állítanak be bármiről, hogy még véletlenül se hallgasd meg a másikat. Én is ilyen voltam, csakhogy ezzel elszigetelnek másoktól, és ez a cél (szerintem).Ez psychologia. Ilyen alapon a kereszténységet is lehetne utálni, mert sokan rosszat tettek annak nevében. A jobbikról annyit, hogy a Morvay és a Vona zsidó, úgyhogy erről nem érdemes beszélnünk. Horthyról nem tudok sokat, annyit hallottam, hogy ő ellenállt Hitlernek a zsidókat védte ameddig tudta, és abban az időben sok zsidó jött Magyarba, pont ezért. Ne érts félre, nem mondom, hogy a zsidó rossz, azt mondom, hogy szerintem kétféle van, az egyik, kihasználja a másikon keresztül az egész világot. Mint a rák, a gazdatesten keresztül felfal mindent, míg ő is elpusztul. A jó zsidót áldja meg Isten (ebből van mondjuk 144ezer). A vallásokról azt gondolom, hogy sok azért van, hogy ne vegyél észre semmit, ne gondolkodjál, legyél passzív, ne lázadj. Az első lázadó Jézus volt. Becsüllek, mert te legalább megszólalsz. A tévedés jogát fenntartom.
2014. dec. 24. 09:46
 16/16 A kérdező kommentje:
2014. dec. 27. 20:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!