Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért szüntette meg Ferenc...

Miért szüntette meg Ferenc pápa az urbi et orbi áldások során a hívők külföldi nyelveken való üdvözlését?

Figyelt kérdés
A korábbi pápák ezt mind csinálták, és ez volt a fénypontja az áldásosztásoknak. Ilyenkor a kamerák meg tudták mutatni, hogy honnan érkeztek zarándokok a Vatikánba. És ez a gesztus hangsúlyozta a katolikus egyház nemzetköziségét. Ferenc pápa ezt abbahagyta, így az áldás is egy szűk 10 perces aktussá vált. Ez így miért jobb?

2014. dec. 25. 13:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

"But Pope Francis decided to cut the vernacular greetings.


He is, of course, most comfortable speaking his native Spanish, and he is also completely fluent in Italian as his family is from Piedmont in northern Italy.


Pope Francis was, however, almost incomprehensible when he tried out a few words in English to the crowds in St Peter's Square last week.


So he decided not to read out the "Happy Easter" greetings that had been prepared for him in 65 different languages including difficult-to-pronounce oriental tongues.


Popes John Paul II and Benedict used to struggle to pronounce even a short phrase in Burmese, Chinese or Korean, Pope Francis chose not even to try. "

[link]


Nem igazán ment neki, még angolul is szinte érthetetlen volt a kiejtése.

2014. dec. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem. Nekem elég furcsa, mert én pl. azt gondolom magamról, hogy egy pár szót azért el tudnék mondani bármilyen nyelven. Furcsa, hogy Ferenc a magas hivatala ellenére erre képtelen.
2014. dec. 25. 14:53
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Azt írják a cikkben, hogy II. János Pál és Benedek is szenvedtek pár keleti nyelvvel, Ferenc pápa meg úgy döntött, inkább nem is próbálkozik.
2014. dec. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Korábbi pápák sem mind csinálták így, úgy tudom, csak II. János Pál pápa kezdte el. Benedek pápa átvette, de ő 6 nyelven beszél és további 4 nyelven ért és tud olvasni, szóval neki valószínű ez nem jelentett különösebb terhet. Ferenc pápa más személyiség, ezt el kell tudni fogadni. A karácsonyi üzenet lényege szerintem úgyis a beszéde, amit fordítanak és utána maga az áldás.
2014. dec. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!