Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol lehet elolvasni, hogy...

Hol lehet elolvasni, hogy konkrétan mi hangzott el a mostani vatikáni szinóduson a melegekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Rengeteg cikk jelent meg a vatikáni szinódussal kapcsolatban, de ezekből csak az derül ki, hogy a pápa és a püspökök egy része bizonyos dolgokban nem értettek egyet. De engem nem a botrány ténye, nem is az újságírók értelmezése érdekel, hanem a konkrétumok.

Mit mondott a pápa a melegekkel kapcsolatban? Mit válaszoltak erre a püspökök?

A konkrétumokra vagyok kíváncsi, lehetőleg valamilyen hivatalos formában.



2014. nov. 25. 17:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekel.

Pontosan az, ami elhangzott.

Tehát nem az, hogy hogyan kell érteni...hanem ami ténylegesen elhangzott.

2014. nov. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
üdv, nos a pápa élőben nyilatkozott, több médiában látható és halható ez a kijelentés. maga elé tette a kezét, és ezt mondta: ki vagyok én, hogy elítéljem a homoszexuálisokat? nos, szerintem az egyháza feje, és a biblia védelmezőjének kéne lennie. ennyi erővel a gyilkosokat sem kell elitélni, mert azt írja a biblia, hogy ne ítéljünk. ezek után azt mondta, hogy Isten nem képes bármit megtenni, majd elment az unió gyűlésére, hófehér ruhában, és nagyon szépeket mondott. a világosság anygyala.
2014. nov. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ezt a mondatát természetesen ismerem. De szerintem a szinóduson ennél többet mondott. Én arra a teljes és hivatalos szövegre vagyok kíváncsi, amit a szinóduson meg akart vitatni a pápa, pontosabban ennek a melegekre vonatkozó részét.


A példa pedig rossz, mert a melegség egy állapot, a gyilkosság pedig egy cselekedet. A kettőt nem lehet összehasonlítani.

2014. nov. 26. 17:02
 4/8 anonim válasza:
Állapot? A "melegség" nem állapot.
2014. nov. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Akkor mégis mi a melegség, ha nem állapot?


Akár betegségnek tartom akár nem, akár változhat akár nem, akár döntésen alapszik akár nem, mindegyik esetben állapot.

2014. nov. 26. 21:41
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Hanem? Nehogy már egy gyilkoshoz hasonlítsanak, azért, mert meleg vagyok. Az, hogy valaki gyilkos, az a saját döntése. Én nem úgy döntöttem, hogy meleg leszek, hanem csak elfogadtam...
2014. nov. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Igazatok van, bocsi. Eddig abban a tudatban éltem, hogy az állapot nem lehet állandó, de utánanéztem..

Szóval félreértés ne essék, nem a melegek ellen akart irányulni a kommentem.

2014. nov. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Térjünk vissza az eredeti kérdésre: Hol található az eredeti hivatalos szöveg?
2014. nov. 27. 11:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!