Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Rossz dolog, ha az embert...

Rossz dolog, ha az embert katolikusnak nevelték, de más vallások iránt kezd érdeklődni? Ajánlanátok könyveket a buddhizmusról?

Figyelt kérdés
Személy szerint jártam hittanra, elsőáldoztam és bérmálkoztam, gimnázium első évéig rendszeresen jártam templomba aztán lassan ez kiszorult az életemből, most főiskolára járok, a szobatársam pedig egy könyvet olvasott a buddhizmusról. Engem is elkezdett érdekelni a dolog, sok mindent még nem tudok róla, de a fenti kérdésről érdekelne ti, hogy gondolkodtok. Valami olyan érzésem van, hogy ez nem helyes ezzel megtagadom azt amiben eddig hittem, de másik részről úgy gondolom, ha nekem ez tetszik akkor foglalkozhatok vele. Az egyik idős ismerősömnek is mondtam az itt leírtakat, mert bölcsebb mint én a 22 évemmel és gondoltam elmondja a véleményét, erre azt mondta h nem fog előnyömre válni ez a nézetváltás. És találkoztam már olyanokkal is akik szerint pokolra jut aki nem abban hisz mint ők.

2014. dec. 28. 18:00
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
74%
Szerintem nem rossz dolog. Én is katolikus vagyok, bérmálkozásig is eljutottam. Ennek ellenére vannak olyan pontjai a vallásnak, amivel nem értek egyet. Szerintem a többi vallásnak is vannak jó pontjai. A vallásváltást én sem ajánlanám. Egyrészt, mert ha már egyszer elhitted Isten létezését, akkor fura lenne mindezt letagadni. Másrészt, a buddhizmusban talán az a harmonikus életmód tűnik vonzónak. Szerintem ezt ettől függetlenül is megkaphatod.
2014. dec. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy nem megsérteni akarok vele embereket és lenézni vallásokat, szóval pocskondiázást mellőzzék a kedves válaszadók, mert én a véleményetekre vagyok kiváncsi!!!!
2014. dec. 28. 18:11
 3/24 anonim ***** válasza:

Tessék:


[link]

2014. dec. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Igazad van első, köszönöm a választ. Olyan szintű vallás váltásra én nem is gondoltam, hogy most aztán elkezdek buddhista közösségbe járni, mivel nem tudok ilyet itt a környéken, vidéki vagyok. A kiegyensúlyozott élet tűnik a legvonzóbbnak, a katolikus vallás is adott vmit az életemhez, ez amolyan kiegészítés lenne. Bár utóbbi időben (gimi óta) hanyagoltam a témát, szóval nem imádkoztam én reggel este és ki tudja mikor, meg templomba sem sokszor voltam, de attól még hiszek és lehetek hasznos ember.
2014. dec. 28. 18:17
 5/24 anonim ***** válasza:
51%

"elhitted Isten létezését"

Isten létezését nem elhinni kell, hanem megbizonyosodni róla.

2014. dec. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
83%
A hagyományos keresztény felekezetek közül a katolikus a leg hiteltelenebb, és legabszurdabb, õszintén szólva mem is tudom megérteni, h a felekezet hívõi ezt hogyan tudják ténylegesen elhinni...ezért teljesen érthetõ, ha más vallás jobban érdekel. Sztem az a fontos, h tényleg elhidd, és tudj azonosulni azzal a vallással, amit követsz...egyébként is sztem mindegyik ugyanazt a célt szolgálja, ugyanannak az 1 Istennek az imádatát, csak nem mimdegy, h milyen módon. Ha te úgy gondolod, h szívesebben lennél buddhista, sztem ok.
2014. dec. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenképp tudj meg róla minél többet. Például Popper Péter is elég sok vallásban otthon van és ő elég művelt. Jó amúgy is, ha többet is megismersz, mert csak úgy tudsz dönteni. Én például nem értek egyet azzal, hogy Isten azt akarja, hogy imádjuk. Szerintem neki anélkül is elég sok önbizalma van. :D
2014. dec. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 Sztracsatellavagyok ***** válasza:
81%
Nem, engem is érdekelnek más vallások. Utánanézek a dobgmáiknak a saját forrásaikból is, és olvasok kritikákat is. Ez így igazságos. Aztán majd eldöntöm, hogy mit gondolok az adott vallásról.
2014. dec. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Kulananda: Buddhizmus (Alexandra Kiadó)

Albert Schweitzer: A keresztyénség és a világvallások c. esszéje (Albert Schweitzer, a gondolkodó, Református Zsinati Iroda Sajtóosztálya, 1989)


Egyébként magam keresztény vagyok.

2014. dec. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
38%
6-os válaszolón látszik, hogy nem katolikus, ezért nem érti és támadja.Ezzel csak azt akarom mondani, hogy aki benne van biztos tudja miért hisz. A buddhizmus pedig nem is igazán tekinthető vallásnak és Istenben sem hisznek.
2014. dec. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!