Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez miért szükséges?

Ez miért szükséges?

Figyelt kérdés

Van egy csomó vallás és mindenki szinte egymás torkának ugorva vallja hogy az ő vallása az 1 az igazi a szent...ect.

De szerintem mindenki úgy él teljes, és szép életet ha a saját vallása szerint éli azt az Úr kedvében. Legyen Katolikus, Református, Zsidó, Jehova tanúja, Evangélikus, és még sorolhatnám. Még régebben megkérdeztem privátba egy dühös, gúnyos kérdést kiíró embert, hogy neki mi értelme van ennyire lealázni egy másik vallást valló embert, mire azt a választ kaptam a részéről, hogy idézem:

"A Szt. Lélek dolgozik és lehet, hogy pont egy kemény szó által érinti meg valaki szívét, és ezzel lelket mentettél. Néha kellenek "Jézusok ostorral a kezükben"."

Ezt mind úgy, hogy előtte szó szerint elküldte a pokolba azt a másik vallást. Hát normális felfogás ez? Én a mai napig nem tudtam megemészteni ezt. Ez valóban így lenne?

A válaszokat köszönöm:

Elizabeth

További szép délutánt!



2015. jan. 2. 16:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
67%

Kedves kérdezö, millió /túlzok/ ágazata van a kereszténység vallásainak, mind másként mond valamit.


A dolog érdekessége az, hogy mind egyetlen egy könyvböl a Bibliából veszi a tanítást. Legalábbis ezt állítja.


Jézus Krisztus megjövendölte, hogy nem mindenki, aki ezt mondja nekem Uram, Uram, megy be a mennyek országába.


Azt is megjövendölte, hogy sokan az Ö nevében jeleket és csodákat is fognak tenni, és megis az ítéletkor el fogja öket küldeni magától.


Azt is megmondta, hogy akik nem fognak jól viselkedni, mint a rossz fa kivággattatnak.


Aki roszat tesz és azt állította neked, hogy a Szent Lélek nevében ostorozik, nekem az inkább olyan veszélyes lelki betegségre valló egyént jelez. Szerintem normális ember nem mond ilyet.

2015. jan. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
78%
Kedves kérdező, az igaz, hiszen egy bibliai NYILVÁNVALÓ tény, hogy egy igaz egyház létezhet, de annak nem szabad ilyen lelkülettel és erőszakos eszközökkel hirdetni azt, amiben hisz ha meg is van győződve arról, hogy ismeri a szóban forgó témáról az igazságot. Tanulni kell az első sz.-i példából, vagyis abból, amit elsődlegesen Jézus mutatott ebben. Ő bizony nem adott igazat mindenkinek, nem vallotta, hogy mindenki legyen megelégedve a "saját" vallásában, sőt helyenként nagyon határozott volt, de a tanítványai voltak az élő példák arra, hogy milyen módszert és lehetőséget engedett meg arra, hogyan kell az igazságot hirdetni, megismertetni másokkal, hogy az azok SZÍVÉBE kerüljön végül!
2015. jan. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Szép neved van, neked is kellemes délutánt!

Ölni egyáltalán nem kellene egymást...

De pont ez a baj, hogy van aki ezt teszi és van amikor a vallásért.

2015. jan. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
64%
Jézus egyszer azt mondta, hogy kardot hozott a földre, hogy meghasonlást támasszon az emberek közt. viszont ő békeszerző, és a béke fejedelme. azt tanítja, hogy ne ítélkezzünk. nem írja a biblia, hogy pl csak a tanúk menekülnének meg. viszont azt írja, hogy az írások ismerete felfuvalkodottá teheti az embert. szerintem az általad említett esetekben is ez történt.
2015. jan. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
72%
A keresztény hit szerint Jézus Isten fia, míg az iszlám szerint "csak" egy próféta volt. Ilyen apróság miatt gyilkolják egymást halomra a mai napon is a muszlimok meg a keresztények szerte a világban sok helyen, miközben még az sem biztos, hogy Jézus valóban létező személy volt-e egyáltalán. Szerinted ezek értelmes, épelméjű emberekre valló tettek?
2015. jan. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
0%

"Van egy csomó vallás és mindenki szinte egymás torkának ugorva vallja hogy az ő vallása az 1 az igazi a szent.."


És bármelyiknek igaza van? Már miért lenne igaza bármelyiknek is?

Egyáltalán miért szükséges az élethez egy vallás? Anélkül nem megy? Miért kellene kitalált dolgokban hinni? Ettől miért szebb az élet? Ezzel inkább elfedjük az életet, és elfutunk a fantázia és a mesék világába. Élet az ilyen? Szép és igaz?

2015. jan. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Crussader ***** válasza:
33%

Kedves Elizabeth!


Megkérnélek szépen,hogy ha valakit vádolsz akkor legalább légy tisztességes és őszinte.

A kérdést én tettem fel ami így szólt;


Világositsatok fel tisztelt J. Tanúi, hogy miért bűn elfogadni a Szentháromságot?


Komolyan nem értem,hogy miért bűn Isten Fiát imádni,követni és SZERETNI!

Miért bűn Isten Lelkét imádni,és segítségül hívni.

Mutassátok meg nekem azokat az IGÉKET a Bibliából ahol bűnnek számítanak a fent említettek.

Kérlek!!


Keress kérdéseket hasonló témákban: Szentháromság, Jehova, tanú, bűn, atya, fiú, Szentlélek


Na szóval,te ezt írod rólam;

"Még régebben megkérdeztem privátba egy dühös, gúnyos kérdést kiíró embert, hogy neki mi értelme van ennyire lealázni egy másik vallást valló embert, mire azt a választ kaptam a részéről, hogy idézem:"


Amire az én válaszom a kovetkező volt;


"Az elküldés időpontja: 2014-07-08 17:52

Az üzenet témája: Re:

Az üzenet szövege: Szia Elizabet! :)

Nem, egyáltalán nem bántottál meg.

Én ilyen vagyok egy nyílt ember csak azt mondom ki amit úgy érzek,hogy ki kell mondanom az adott pillanatban. Viszont ez nem jelenti azt,hogy gonosz vagyok. :) nem vagyok az.

A Jehova tanúi becsapott emberek ha mi nem teszünk semmit akkor mi is azok közé fogunk soroltatni mint azok akik becsapták őket. A semmit téves "bűn" mert soha nem tudhatod,hogy melyik szavad érint meg egy embert. A Szent Lélek dolgozik és lehet,hogy pont egy kemény szó által érinti meg valaki szívét és ezzel lelket mentettél. Néha kellenek "Jézusok ostorral a kezükben" :) ,hogy takarítsanak a test templomában,a szívben.

Soha nem is vártam el,hogy dicsérjének azért amit teszek vagy mondok, én csak teszem amit tennem kell és a Dicséret az Úré! :)

Köszönöm,hogy írtál.

Üdv!"


Na szóval így már egészen másképp érthető a mondanivalóm,nem? :)


És ami a poklot illeti NEM küldtem senkit a pokolba hanem csak leírtam azokat az esélyeket amelyek által oda kerülhet egy ember.

Íme;


A kérdező kommentje:



Hűhha!

Beleizzadtam amíg végig olvastam az 5 válaszát.

Gratulálok! Ön megnyerte a külön díjat ami nem más mint egy hosszú utazás a mindenség legmelegebb tájaira amit POKOLNAK nevezünk! Csak legyen türelemmel mert sokan vannak akik erre az utazásra várnak de amint lehet ön is teljes joggal igénybe veheti nyereményét. Vagyis ami késik nem múlik.

De ha esetleg meggondolná magát nyugodtan apelálhat Jézus Krisztus Urunkhoz mert megérti majd és törli az utazást.

Ne haragudjatok de semmi komoly választ nem tudok most írni,erre nem!

Méghogy "mélységes tisztelet..." á.á az nem elég mert ugyan az a tisztelet jár a Fiúnak mint az Atyának,legalábbis az én Bibliámban az áll. És az Atyát,hogy lehet a legjobban tisztelni? Imádatban,és ha az Atyát imádatban lehet akkor a Fiút is ugyan úgy kell.

Alászolgálja! :)


# 8/25 Időpont 2014-05-26


Most vissza olvasva az akkori válaszomat,igen azt mondom,hogy van benne irónia de ez nem azt jelenti amit itt például az első kedves válaszoló grkaty azt elő adta. :)


Mindegy,én csak választoltam egy alaptalan vádra.

Remélem nyugodt álmod lesz az éjszaka,hogy kiírhattad magadból ezt a "sértést".


Üdv!

2015. jan. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom,hogy a Kedves Jehova Tanúi miért szeretnek ennyire ferdíteni...:D


Itt egy élő bizonyíték!!! :)


Szép álmokat Elizabeth.. :)

Egyébként tényleg szép neved van,igaza van Luc-nak

2015. jan. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
0%
A szándékos hazugság jelzi, ha valaki nem született újjá, mert ha valakiben Jézus lakozik, az nem állít valótlant és nem ferdíti el a másik szavát. De még egy tisztességes ember sem!
2015. jan. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

T. Érintett!

Bocsáss meg nem vádnak szántam!Így visszaolvasva valóban úgy néz ki!És eléggé megalázó lehetett számodra.Még egyszer bocsáss meg. Egyébként nem vagyok Jehova tanúja.

2015. jan. 2. 22:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!