Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy Tisztelt Jehova Tanúja...

Egy Tisztelt Jehova Tanúja azt kérte tőlem, hogy tegyem fel a következő kérdést. Az örök élethez szükséges Jehova földi szervezetéhez tartozni?

Figyelt kérdés

A sorrendre vagyok kíváncsi. :)

Köszönöm!



2014. jún. 18. 20:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Milyen sorrendre? A Jehovád nem tudja?
2014. jún. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Biztos tudja csak nekem nem akarta elárulni. :)

Azt mondta,hogy kérdezzem meg...hát megkérdeztem. :)

2014. jún. 18. 20:45
 3/16 anonim ***** válasza:
Az a kérdés, hogy szükséges-e Isten mellett állni, vagy az, hogy ők az egyetlen igaz szervezet, akikre Isten finoman célozgatott?
2014. jún. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Az a terve, hogy a halandó emberek nem tudják vagy rosszul tudják, de az őrtoronyban megmutatja választ.


ui: Mi az, hogy Jehova földi szervezete? Az egyház, vagy micsoda?

2014. jún. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 sandor76 ***** válasza:
10%

A profeciaknak megfeleloen,van egy szervezet amely eleget tesz Jezus azon parancsanak;Mate,28;19-20,es Mate,24;14.

Azt a munkat vegzik es ugyanugy ahogy Jezus elkezdte.

Jezus azt mondta ,hogy aki szeretne orokke elni,annak hinni kell az O valtsagaldozataban,es cselekedni kell az O attyja,es mindenki Istenenek az akaratat.

Nem eleg csupan hinni Jezusban,mert a hit halott cselekedetek nelkul ,mondta Jezus.

Meghagyta a kovetoinek mit,es hogyan kell tenni,pontosan meghatarozta ezt az utat ,es iranyt.

Daniel konyveben van leiras arrol,hogy a vegidoben lessz egy nep,amely kutatni fog az irasok utan,es boseges lessz az igaz ismeret.

Ezt az ismeretet kell,hogy atadjak azoknak ,akik szeretnek megismerni az Igaz Istent,vagy pontosabban megerteni.

Mivel Jehova Tanui ezt felismertek,igyekeznek eleget tenni Jezus ezen parancsanak.

Napjainkban ez a tanitas felel meg a legpontosabban annak ami a Bibliaban all,es Jezus lefektetett.

Ezeknek van lathato bizonyiteka is az egesz vilagon.

Mivel ezek igy folyamatosan alakultak ki,ezert mondjak Jehova Tanui,hogy csak azok kaphatnak majd Jezus altal orok eletet,akik pontosan ugy kovetik Jezust ahogy azt O meghagyta.

Nem Jehova Tanui mondjak meg masnak,hogy legyel az es orokke fogsz elni,mert ha nem ugy el ahogy kellene ,nem er semmit.

Jehova Tanui hirdetik a jo hirt,es mindenkinek sajat maganak kell meggyozodni arrol,tenyleg ez-e a helyes es keskeny ut amin jarni kell.

En ezt megtettem ,es tudom ,hogy ez az.

Ha kerdezel ,azt mondom neked ,igez ez az az ut .

Te pedig majd dontessz.

Ezzel en megtettem amit Jezus kert tolem,de a dontes a tied.

Koszonom a kerdesed.

2014. jún. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
50%
Hittérítők egyesüljetek!(Agymosás visszaszámlálás 3 2 1)
2014. jún. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Az örök élethez az ÚR útjain kell járni, az ÚR törvényeit, parancssolatait kell betartani.


Ilyesmihez egy sajtóhibának semmi köze. ( Mert az, hogy Jehova, nem egyéb mint sajtóhiba. Részletek: boldogult Raj Tamás fõrabbitól: [link] ; Magyarlexikon.com : [link] ; Pallas: [link] ; Magyar Zsidó Lexikonban: [link] és [link]

2014. jún. 19. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Igen, a szektához kell tartozni, ha a mennybe akarsz jutni.
2014. jún. 19. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Jehova Tanúi tanításai szerint a szervezetükhöz kell tartozni ahhoz, hogy valaki elnyerje az örök életet. Ez nem vitatéma, benne van a kiadványaikban.


Az viszont megmosolyogtató, hogy erre a kérdésre a választ nem tudják egy egyszerű "igennel" elintézni, hanem rafinált módon külön írják, vagy újabban tagadják...

2014. jún. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Tartozz Istenhez, vagy az nem elég?
2014. jún. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!