Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az arabférfiak hogy viselkedne...

Az arabférfiak hogy viselkednek a lánygyermekükkel?

Figyelt kérdés
Főleg azok érdekelnek akik Muszlim vallásúak. Ha van egy fiú meg egy lány gyerek,akkor melyikkel törődik többet a férfi? A fiú kedves a testvéréhez? Csak úgy elgondolkodtam ezeken:) semmi bunkó válasz nem érdekel!:( előre is köszönöm:)

2015. jan. 3. 15:20
 1/10 anonim ***** válasza:
74%

Attól függ, hogy a mi vagy a saját hazájukban vannak-e éppen.

Ha a mi kultúránkat képviselő országban vannak akkor kb. ugyanúgy viselkednek a lánygyerekekkel, mint bárki más.

Viszont ha a saját hazájukban, akkor a lány gyerekekkel nem sokat foglalkoznak. Legalábbis az olvasmányaim szerint.

Tulajdonukként, tágyként tekintenek a lányukra, míg a fiúkra utódként.

A fiúkgyerekek pedig átveszik ezt az attitűdöt és ugyanúgy tekintenek a lánytestvéreikre, ahogy az apjuk.

(Több erről szóló igaz történetet olvastam, és ott így volt)

2015. jan. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Koszi:)
2015. jan. 3. 15:47
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

Tudomásom szerint a fiú-gyermek nevelése 7 éves koráig az anya feladata, attól kezdve átveszi az apa, és a vallást, a hitet, a férfiak felsőbbrendűségének és az ilyen jellegű magatartás bele-nevelését az apa végzi.

Ugyanis a fiú-gyermek ha megházasodik, hozza a házhoz az új asszonyt + hozományát = gazdagodik a család.

A lánygyermeket férjhez kell adni, de a hozományát is elő kell teremteni = kész ráfizetés anyagilag!!!!

2015. jan. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Koszi:)
2015. jan. 3. 16:27
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

nem igaz hogy a lánygyermek után hozományt kell fizetni, hiszen a nikah, azaz a házassági szerződés után a mahr, azaz a jegyajándék a feleségé.

a feleség jegyajándékát nem veheti el senki tőle, az nem a családé, nem a mecseté, nem a mecset imámjáé, hanem csak a feleségé.

legalábbis az iszlámban így van.

ezzel szemben egyiptomban és más helyeken a család csak akkor engedi meg hogy a vőlegény elvegye a nőt, ha van egymillió forint értékű arany, a fiatalember rendelkezik bebútorozott házzal és azzal amit a család megjelöl jegyajándékként.

az viszont nem az iszlám része.


a kérdésre válaszolva:


a gyerekekkel egyenlően kell bánni, az iszlám kalendárium szerinti hét éves korban viszont szét kell őket választani és nem alhatnak egy ágyban, nem lehetnek egymás előtt meztelenek.


a hitvallást a lányoknak is ugyanúgy meg kell tanítani mint a fiúknak, de a fiúkat az apjuk vagy valamelyik férfirokon általában többet elviszi a mecsetbe, mivel majd később ha nagyobbak lesznek a gyerekek, akkor a fiúknak kötelező a mecsetben imádkozni, míg a lányoknak nem.

így sok esetben ez az egyik különbség a nevelésükben, hogy a fiúkat többet viszik a mecsetbe.


a nevelés csak akkor válik külön, amikor már nem alhatnak együtt, amikor a gyerekek belépnek az úgy nevezett "megértés korába", amikor az iszlám kalendárium szerint elmúltak hét évesek, illetve amikor serdülőkorba érnek.


fontos tudni hogy az iszlámban a nemek keveredése nem megengedett, ezért ott ahol a vallásra odafigyelnek, ott az iszlám kalendérium szerinti hét éves kortól már külön tanítják a kicsiket és nem vegyesen mint itt a nyugaton.

2015. jan. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%

iszlám a vallás neve.

a muszlim az a személy aki az iszlámban hisz, aki az iszlámot követi.

2015. jan. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Koszi:)
2015. jan. 4. 20:20
 8/10 anonim válasza:
100%

8-as, nem mindegyik muszlim szelsoseges!

Csak azokat kellene agyonloni vallastol fuggetlenul, akik azt gondoljak magukrol, hogy ok aztan megmondhatjak mindenkinek, hogy mit kell csinalni!!!!!

2015. jan. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én török muszlimokat ismerek, félig én is török vagyok.


A nagybátyjámnak 4 lánya van, 13, 11, 6, 0,4 évesek, van egy fia aki 15 éves. A legkisebb lányon kívül, az összess gyerek jár Korán és hitoktatásra. Nem vettem észre megkülönböztetést a gyerekeik nevelésében. A fiút simán beállítják a konyhába takarítani is.

A 13 éves lány nemrég kapott egy iPhone 6-ot.

A 11 évesnek Samsung Galaxy S5

A 6 évesnek iPod-ja van. A srácnak meg egy régebbi Nokia-ja. Apuka nagyon jól keres. Anyuka szintén török, napi 50 euro "zsebpénzt" kap.


2. Férjem családja: Ők töröko.-ban élnek, van 2 lánytestvére és egy fiú. A fiúk mindig tisztelettudóan bánnak a lánytestvéreikkel. Soha nem hallottam egy hangos szót sem, pedig éltünk ott 2 évig.


De ez nagyon függ attól is, hogy otthon ki milyen neveltetést kapott. Ha egy fiú, egész életében azt hallja, látja, hogy ő a kiskirály, a lánytestvérei pedig "csak" lányok, akkor sajnos ő is így fogja nevelni a gyerekeit, mert ezt gondolja normálisnak. Ezért nem a vallást kell okolni, hanem a kultúrát.

2015. jan. 8. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Koszi:)
2015. jan. 9. 07:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!