Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az alábbi helyzetben római...

Az alábbi helyzetben római katolikusként gyónhatok görög katolikus atyánál? (Katolikusok válaszát várom. )

Figyelt kérdés

Római katolikus vagyok, római katolikus misékre járok rendszeresen.

Néhány éve felnőttként részesültem a bevezető szentségekben, saját kérésre, mert ez az a rítus, hit út, ahol otthon érzem magam. Most ezt nem részletezem, mert a kérdés szempontjából a részletek nem fontosak.


De gyónni még soha nem gyóntam. Annak a közösségnek a vezetője előtt, ahova rendszeresen járok misére, valami miatt nem tudok megnyílni úgy, hogy gyónni tudjak. Semmi személyes problémám nincs vele. Egyszerűen nem tudom a zárkózottságom okát. De már szükségét érzem a gyónásnak.

Van viszont egy másik atya, akivel beszélgettem már többször, és valami miatt nála szívesebben gyónnék, mert iránta jobban megvan a bizalmam, jobban meg tudok nyílni gyónás tekintetében. Viszont ő görög katolikus.

s atyánál?

Tudomásom szerint kölcsönösen elfogadottak, ezért gondoltam, hogy akkor elmegyek a görög katolikus atyához gyónni.


2015. jan. 3. 19:47
 1/4 A kérdező kommentje:

Bocsánat, valami miatt törlődött a kifejtésem egyik mondata.


A "Viszont ő görög katolikus." mondat után ezt akartam írni:

"Ilyen helyzetben gyónhatok görög katolikus atyánál?"

2015. jan. 3. 19:51
 2/4 anonim ***** válasza:
Persze! Én is gyóntam már görög katolikusnál! :)
2015. jan. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Gyónhatsz, nagyszüleimnek évekig görögkatolikus gyóntatójuk volt.
2015. jan. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
miben különbözik a görög gyónás a rómaitól?
2015. jan. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!