Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit csinálnátok ilyenkor? (Jézus)

Mit csinálnátok ilyenkor? (Jézus)

Figyelt kérdés

Mi szólnátok,ha lejönne hozzánk Jézus,és szeretettel köszöntene,aztán elárulná,hogy a bibliában leírtak nem teljesen úgy vannak,ahogy ott meg van írva..Ki hinne továbbra is a bibliának,és ki hinne magának Jézusnak?És miért?

Én biztos Jézusnak hinnék,mert szerintem van jópár érdekes dolog a bibliában,aminek a megbocsájtáshoz és a szeretethez nem sok köze van..


2010. febr. 5. 08:49
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
58%
Talán a szüleid értik félre..
2010. febr. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 A kérdező kommentje:

mivel nem értek egyet?Jézus nem hiszem hogy azt mondta volna,hogy nem békét hozott,hanem kardot,és az ez utánkövetkező monológot..Inkább hiszem,hogy azt mondta nem békét hoztam,hanem a színtiszta szeretetet,hogy arra tanítsalak titeket,ami a legfontosabb,és arra,hogy felebarátaitokkal úgy bánjatok,ahogy ti is szeretnétek,hogy bánjanak veletek!Hogy ne kelljen ellenségeskednetek egymással,és fogadjátok el a többi embert,mégha nem is hisznek nektek,mert másak a nézeteitek,attól függetlenül legyetek együttérzőek,és ahogy mi elfogadunk mindenkit ,minden embert testvérünkké,úgy a mi példánkból okulva ők is el fognak minket fogadni!Ne kérdezzétek honnan tudok ilyeneket,mert magam sem tudom,csak azt,hogy ez volt Jézus egyik célja!Nem volt itt semmiféle uszítás,ami kétségbe vonhatná Jézus messiásságát,tökéletességét.Vannak,amit tökéletesen leírtak,pl hogy megakadályozott egy kövezést,de vannak ilyen kis elírások,amik igencsak el vannak írva,mert Jézus tökéletes volt,és soha nem mondott volna ilyeneket..ez az én hitem,de nem akarok vele senkit se mgbántani,csak elmondtam,hogy elgondolkozzatok ezen is..

amúgy hamár vízöntő korszak,én is vízöntő vagyok.. :)

2010. febr. 5. 10:30
 13/39 anonim ***** válasza:
63%
Na nézzük. Ha lejönne Jézus, és elkezdené rendbe rakni a vallást, az lenne, mint múltkor. Az emberek hülyének néznék. Egy ember, aki eléd áll, és azt mondja, én vagyok isten fia. Még egy pap se hinne neki! Ha mégis meggyőzné az emberek egy részét, az egyház akkor is elgáncsolná. Láttál már akár egy "egyszerűbb" vidéki templomot? És egy rendes bazilikát? Na onnan nem fognak visszatérni a krisztusi egyszerűséghez. Az egyházi vezetők is féltik a pénzüket, és hatalmukat. Bár ez a kettő egy és ugyan az.
2010. febr. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy nála 2000 év olyan hoszú időnek számítana "


nála nem is,de az emberiség számára igen hosszú..nyelvváltoztatásk,kanonizálások,stb..mikor kiadták a bibliát,Jézus sajnos már nem élt,hogy alá tudta volna írni,hogy igen,ezt mondtam..ráadásul azóta másépp értelmezzük a szavakat is,és a magyar fordítás is megváltoztathatta az igazi értelmét,Jézus ha eljön,ki fogja javítani,ami nem úgy van,mert ember keze volt a dologban,és az ember,mint tudjuk korántsem tökéletes!És föntről pont azért nem szóltak bele,hogy hiba van a könyvbe,mert azért van,hogy mi rájöjjünk,ezzel is fejlődve,ami isten örömére szolgál.Majd a végén kiderül úgyis minden,mit rontottunk el,mit nem,de akkor már nem tudjuk a múltat megváltoztatni..mint ahogy a bibliához tapadt vért sem lehet lekaparni!Ez az én véleményem,nyugodtan mondjátok el a tieteket is,nem kötözködni jöttem,hanem beszélgetni akarok erről,és igenis érdekel,hogy hogy vélekedtek a dologról,mert ez fontos!

2010. febr. 5. 10:40
 15/39 A kérdező kommentje:

10:34

Igen,teljesen egyet értek,de most nem a papokrólés az egyházról van szó,hanem a hívekről,akik egyszerű emberek,és szeretnének Jézus szava szerint élni,de nem voltak jelen,amikor ő élt,csak egy kétes eredetű könyv írt róla ezt azt,amiben valljuk nűbe lehet hiba.De szerintem el lehet különíteni a jót és a rosszat,és ha valaki jönne,aki Jézusnak mondaná magát,egyből kiderülne a szavaiból,hogy a jót,vagy a rosszat képviseli.Nem mondaná azt,ha jó,hogy forduljunk ellen bárkinek,vagy öljünk valamiért,hanem szeretetre,megbocsájtásra,a föld becsülésére,önzetlenségre és minden jóra tanítana!A bibliában is van egy csomó tiszta jószívű dolog,amit ugyanúgy továbbvinne,szeresd felebarátodat,stb,de nem mondana olyan kétes dolgokat,hogy haljon meg valaki valamiért,mert azt a halál úgyis elviszi,ha lejár az idő..

Ha az antikrisztus lenne,valószínüleg nem lenne kifogástalan a beszédje,pl lehet ugyanígy mondaná,szeresd felebarátodat,hogy csábítsa a hívőket,de lenne benne egy kis baki,amitl rájövünk,pl de nyírjátok ki a muzulmánokat isten parancsára,mert fertőzik a földet,stb..rögtön tudnánk,hogy nem akar jót!(sztem)

2010. febr. 5. 10:49
 16/39 anonim ***** válasza:
A Bibliát emberek írták, az Egyház fontos emberei voltak ők, de mégsem személyesen Isten. Isten a Biblia és az Egyház FELETT áll, így ha ő mondana mást, akkor azt köteles lenne elfogadni minden hívő.
2010. febr. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 A kérdező kommentje:
11:03 És ha beleesnek abba a feltételezhető hibába,hogy összekeverik Istent a sátánnal?Tudtukon kívül és a 2000 éves könyv befolyására ellene fordulnak saját teremtőjüknek???Az katasztrófa lenne számukra,és korántsem fejlett felfogás..Sokat zuhannának az igaz Isten szemében!Ezért a tévedés lehetőségét mindíg figyelembe kell venni,én is figyelembe veszem,másnak is ezt kéne tennie!
2010. febr. 5. 11:45
 18/39 anonim ***** válasza:
Isten figyelembe veszi.
2010. febr. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
52%

"És ha beleesnek abba a feltételezhető hibába,hogy összekeverik Istent a sátánnal?Tudtukon kívül és a 2000 éves könyv befolyására ellene fordulnak saját teremtőjüknek???Az katasztrófa lenne számukra,és korántsem fejlett felfogás..Sokat zuhannának az igaz Isten szemében!Ezért a tévedés lehetőségét mindíg figyelembe kell venni,én is figyelembe veszem,másnak is ezt kéne tennie!"


Az Egyház meg tudja állapítani, hogy Isten-e vagy nem.

2010. febr. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:

Keresd Reisinger Jánost, ő olvasta héberül, talán közelebb visz az igazsághoz.


[link]

2010. febr. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!