Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit csinálnátok ilyenkor? (Jézus)

Mit csinálnátok ilyenkor? (Jézus)

Figyelt kérdés

Mi szólnátok,ha lejönne hozzánk Jézus,és szeretettel köszöntene,aztán elárulná,hogy a bibliában leírtak nem teljesen úgy vannak,ahogy ott meg van írva..Ki hinne továbbra is a bibliának,és ki hinne magának Jézusnak?És miért?

Én biztos Jézusnak hinnék,mert szerintem van jópár érdekes dolog a bibliában,aminek a megbocsájtáshoz és a szeretethez nem sok köze van..


2010. febr. 5. 08:49
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:

Az Egyház meg tudja állapítani, hogy Isten-e vagy nem.


Na persze!Mert az egyház az már csak olyan!És ti Istennek,vagy az egyháznak hisztek?Kemény dolgok ezek..

2010. febr. 5. 12:48
 22/39 A kérdező kommentje:

11:54

De mindegy hogy héberül olvasta,ha egyszer kanonizálva lett,meg ember keze került a dologba,az már nem hiszem,hogy ugyanolyan,mintha Isten szava lenne..

2010. febr. 5. 12:50
 23/39 A kérdező kommentje:
Jézus beszédét is csak emlékezetből,és a szájról szájra terjedő történetekből tudhatták,mikor először kőtáblákba vésték..
2010. febr. 5. 12:51
 24/39 anonim ***** válasza:
22%

"Na persze!Mert az egyház az már csak olyan!És ti Istennek,vagy az egyháznak hisztek?Kemény dolgok ezek.."


Az Egyházat Isten alapította, s az Egyház jegyezte le szavait is. Ilyen egyszerű ez.

2010. febr. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:
Akkor azt kell mondjam,hiszek az igaz Istenben,de az egyházban nem,mert azok csak egyszerű emberek,kiforgatják Isten,Jézus szavát a saját meggyőződésük szerint,egy 2000 éves ember írta/módosította könyv félremagyarázásával és némelyikük a saját haszna miatt..persze nem akarok megsérteni még mindíg senkit,ez csak az én nézetem,nem is akarom ráerőltetni senkire..vannak akik így látják,vannak akik úgy..
2010. febr. 5. 14:04
 26/39 A kérdező kommentje:
De ha nem lenne ez a könyv,több ember ölne,meg rosszat csinálna,aki kicsit butább,de így,hogy megmondták nekik a pokolra jutnak,így nem merik hál istennek megtenni,tehát valamiért mégis jó,hogy van,de csak népnevelés szempontjából.Majd ha eleve úgy születik az ember,hogy tudja mi a jó,és mi a rossz,és a gyerekeket is így kezdik el nevelgetni,akkor majd nem lesz szükség rá,akkor fog lenézni az Isten,vagy a Jézus,és majd megmondja az igazat,és hogy mire volt jó mindez.Biztos tanulságos lesz a dolog!én így vélem..
2010. febr. 5. 14:09
 27/39 anonim ***** válasza:

A Biblia szájról szájra járt, és 200 év múlva vetették papírra. Csak pletyka (minél több embernek elmondod, változik; egy embert érint, de ez túl nagy dolog... Gondlojuk el, hogy egy rossz ember kicsit változgatott, és azt adta tovább annak, aki "lediktáálta" a Bibliát.


Egy jt-s aranyérv:


"Isten mért akarná, hogy a Bibliát megváltoztassák"

Isten nem akarja, de közvetlenül nem avatkozik bele a dolgaink.

2010. febr. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
68%

:)) megmosolyogtatott a kérdésed!

A Biblia az elsö betütöl az utolsoig igaz!

Senki ne vegyen el belöle és ne is tegyen hozzá!

Én hiszek Isten minden igéjében, 6 éve hiszek benne miota megtértem, és idéig minden egyes igéretét amit kértem az életemre betartotta! Söt a fiamat is meggyogyitotta!

Szoval, ilyen kérdésre csak ezt tudom válaszolni! :))

Jézus ilyet nem mondana...:)


Az Ur Áldjon

2010. febr. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
88%

Ha azt látom, hogy a kétéves gyermekem egy csavarhúzóval a kezében megy a konnektor felé, azzal az eltökélt szándékkal, hogy beledugja, és én a helyet, hogy neki állnék elmagyarázni, miért veszélyes az áram, inkább ráütök a kezére, hogy nem szabad, akkor én diktátor vagyok? Nem hinném. A szeretet igen is TILT, és igen is BÜNTET, ha arra van szükség. Az én gyerekeimnek soha még csak a könnyük sem folyt, ha jogosan kaptak ki. Csak akkor sírtak, ha úgy kaptak ki, hogy nem érdemelték meg. És a gyerekek nagyon is tudják, mikor lépik át a határt, amit nem lett volna szabad. Komolyan mondom, egyszerűen nem bírom, amikor a híradó bemondja: 12-13 éves gyerekek megverték egy osztálytársukat, de nem lehet őket megbüntetni, mert kiskorúak. És én csak nézek, hogy mi van? Tényleg jól hallom, hogy egy 12 éves gyereket nem lehet számon kérni a tettéért, legyen az bármi? Ezt te tényleg szeretetnek nevezed? És ez tényleg normális?

Isten igen is fenntartja a jogot, hogy ítéljen, és fenn tartja a jogot, hogy büntessen. Istennél elő nem fordulhat, hogy valaki következmény nélkűl megszegje a törvényeit. Amikor el jön az ideje, mindenkinek el kell majd számolnia Istennel.



Ne te akard Jézust olyanná formálni, amilyennek te képzeled, és amilyen Ő soha nem volt. Olvasd már el egyszer, hogy beszélt a farizeusokról, és miket mondott nekik. Az minden volt, csak nem dicséret, meg simogatás.



A Jézusba vetet hit reményt ad.

2010. febr. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
17%
Váá... megölném és utána qrva büszke lennék magamra!
2010. febr. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!