Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A válaszom nem tetszett egy...

A válaszom nem tetszett egy Jehova Tanújának, vagy csak én értettem félre?

Figyelt kérdés

Nem írom le az egész "találkozást"mert szeretném ha túl hosszura sikeredne a kérdésem,úgyhogy csak a lényegre őszpontosítok.

Tehát ma megkérdezte tőlem egy kedves "testvér",hogy "mit gondolok kiben van nekem megmentésem"?-természetesen,mivel én is keresztény vagyok azt válaszoltam,hogy Jézus Krisztusban,mire Ő cinikusan elmosolyodott és elforditotta a fejét.

Erre én rákérdezetm,hogy talán nem jó a válaszom?

Mire Ő annyit mondott,hogy /így ahogy írom/ "NEM,NEM EGÉSZEN!"és felajánlotta,hogy segít megérteni az igazságot ha vállalom a Biblia tanúlmányozást "vellük".

Na most amit én szeretnék tudni,megkérném az itteni Tanúkat,hogy árulják el nekem ha rossz választ adtam.

A másik kérdésem meg az lennne amit nekem is feltettek.

"KIBEN VAN A MEGMENTÉSÜNK"?

Röviden ennyi és köszönöm!



2015. jan. 5. 15:40
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
65%
A félreértés itt van: "mivel én is keresztény vagyok". Ők nem azok, így ne is várd el tőlük, hogy ugyanazt gondolják, mint te. ;)
2015. jan. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
62%

A Jehovásoknak minden válasz rossz, ami nem az ő hamisított Bibliájukban van.

A keresztények szerint Krisztusban van a megmentésünk. A válaszod jó volt.

2015. jan. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
26%
Mert szerintük csak akkor van üdvözséged ha az őrtorony utasításait követed .Ha nem az őrtornyon keresztűl követed Jézust akkor eretnek vagy szerintük.Ami minden Jehova tanújában megtalálható az az utálatos mindenkinél okosabbnak tévedhetetlenek tartják magukat.Csak annyit mondtál Jézus az üdvözség és ő már mindent tudd ,hogy kioktasson akármint mondtál volna akkor is ő jobban tudja.Amúgy sem tanítani akarnak hanem kiképezni.
2015. jan. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
43%

Kedves kérdező, nem tudom, hogy te mit értelmezel "cinikusnak", de azt gondolom tudod, hogy nagyon könnyű egymás gesztusait ilyennek, vagy olyannak minősíteni, anélkül, hogy az illetőnek bármi bántó, vagy sértő szándéka lenne. Az én mosolyomat is nevezte már "gúnyosnak" egy emberke, csak mert ő úgy látta.

De ettől eltekintve valóban hiányos volt a válaszod, s csak erre akart nyilván rávilágítani. Ha csak a János 17:3-as versét elolvasod, már kiderül, hogy Jézus hogyan gondolta a megmentést, mitől is tette függővé.


"Az pedig az örök élet, hogy ismeretet szerezzenek rólad, az egyedüli igaz Istenről, és arról, akit elküldtél, Jézus Krisztusról."


Tehát elsődlegesen kiről is kell ismeretet szereznünk? És alapvetően kinek a terve és szent akarata miatt készült számunkra Jézus megváltása? Tehát a megmentésünkért elsődlegesen kinek is kell hálásnak lennünk és kinek is kell köszönetet mondanunk?!

2015. jan. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 Pietrosol ***** válasza:

Sziasztok!


# 4!


Ezt olvastad?


"Aki engem lát, látja az Atyát!"

2015. jan. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
33%
Fölösleges velük vitázni mert hiába mondja az ember ,hogy a tej fehér ők akkor is állítják,hogy fekete.Kerülni kell őket.
2015. jan. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
A testvér kérdésére a válasz a János 3:16-18-ig terjedő versekben olvasható, a verseket az általuk használt Új világ fordításból idézem: ,,Mert az Isten annyira szerette a világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy mindaz, aki hitet gyakorol benne, el ne pusztuljon, hanem örök élete legyen. Mert az Isten nem azért küldte el a Fiát a világba, hogy megítélje a világot, hanem hogy a világ megmentésben részesüljön általa. Aki hitet gyakorol benne, nem kerül ítélet alá. Aki nem gyakorol hitet, már ítélet alá került. mert nem gyakorolt hitet az Isten egyszülött Fiának nevében." Jézus ezen szavai világosak és egyértelműek.
2015. jan. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:

T. Pietrosol, de miért mondasz ellent annak, amit a Biblia ír és amit idéztem? Miért kerülöd ki a kérdéseimre az egyenes és őszinte választ??? Magától Jézustól érkezett válasz a részedre is, miért teszel úgy, mintha ott sem lenne a János 17:3-ban lévő jézusi gondolat? Megkerülöd egy ide sem illő KIRAGADOTT szövegrésszel, csak azért, hogy Jehova Tanúi ellen érvelhess a nem bibliai háromság védelmében?


A Jehova iránti szeretetünk megerősítésének egyik legfőbb módja az, ha elmélkedünk Jézus életén és szolgálatán, hiszen ő annyira tökéletesen visszatükrözte az Atyja személyiségét, hogy elmondhatta: „Aki engem látott, látta az Atyát is” (János 14:9).


Attól, hogy aki látta Jézust, az képletesen(!!) látta az Atyát is, még Jézus maga világított rá, hogy mi és Ki az örök élet alapfeltétele, Akit ti a legtöbbször teljesen kihagytok, pedig NEKI kellene köszönetet mondanotok Jézusét!

2015. jan. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
78%

"Attól, hogy aki látta Jézust, az képletesen(!!) látta az Atyát is,"


És ki mondja meg, hogy ezt éppen képetesen kell értelmezni, míg mást szó szerint? Ki határozza meg az értelmezés elvét?

2015. jan. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
A Biblia, ugyanis az sok helyen világosan közli, hogy Istent soha senki sem látta az emberek közül, csak Jézus. Tehát a "aki engem látott" jézusi szövegben a 'látott' kifejezést nem értheted szó szerint. :-)
2015. jan. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!