Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a református egyház álláspo...

Mi a református egyház álláspontja a jógával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy ideje jógázom, nagyon szeretek, nekem nagyon jót tesz, harmonikusabb és kiegyensúlyozottabb vagyok általa,sokkal jobban tudok koncentrálni,és jobban tudom uralni az elmém, az hajlékonyságom is sokat fejlődött, ill. az izomtónusom is, tehát úgy érzem, jól választottam. Nem rég azonban megdöbbentem olvastam, több, főleg keresztény fórumon, hogy a jóga sátánista, okkult, és ezért szigorúan tilos űzni. Én ezzel nem értek egyet, fentebb olvasható miért nem. Református vagyok egyébként, és az én egyházam véleményét nem olvastam. Hozzáteszem, nem irányadó számomra, tehát csak azért ,mert a vallásom amúgy tiltja,nem fogom abbahagyni, csak kíváncsi vagyok :)



2015. jan. 7. 11:03
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
A zsinat, a püspök, az esperesek, a presbitériumok, a Károli egyetem és a Bibliaszövetség egyöntetű véleménye a jógáról: magasról lesz@rja, fel se merült a téma... :)
2015. jan. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ:) Nekem is volt ilyen sejtésem, hogy szerencsére a reformátusok nem olyan vaskalaposak,mint pl. a katolikus egyház ezzel kapcsolatban. Olyan véleményeket olvastam néhány katolikus bloggertől és stb-től, hogy majdnem égnek állt a hajam. Csőlátás rulez :D
2015. jan. 7. 14:31
 3/6 A kérdező kommentje:
Ill. bocsánat, hülyén fogalmaztam meg az első felét kommentnek :) sejtettem, hogy a reformátusok különösebben nem foglalkoznak a jógával, mert ez úgyis csak egy tipikus gumicsont téma .
2015. jan. 7. 14:34
 4/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ha a református egyház álláspontja érdekel, akkor miért nem egy református oldalon keresgélsz? Biztosan van álláspontjuk ugyanis eléggé elterjedt mostanában a jóga.


"Református vagyok egyébként, és az én egyházam véleményét nem olvastam. Hozzáteszem, nem irányadó számomra, tehát csak azért ,mert a vallásom amúgy tiltja,nem fogom abbahagyni, csak kíváncsi vagyok :)"


Ugye te is érzed, hogy ezek eléggé ellent mondanak egymásnak. Református vagy, de az egyházad véleménye még annyira sem érdekel, hogy komolyabban utánajárj- de még ha megtudnád, hogy tiltja, úgy sem érdekelne. Akkor végül is milyen értelemben vagy református?- nem bántásból, csak ez kicsit ellentmondásosnak hatott... :)


Én nem vagyok ugyan református, de engedd meg, hogy bemásoljak egy részt: "Jellemző módon a nyugaton divatba jött jóga legtöbbször az egyik igen fiatal jóga-iskola, a hatha-jóga leegyszerűsített, kilúgozott változata. A kimondottan teista iskolák gyakorlatainak végézésekor (érti itt a szerző a hindu jóga- iskolákat) pedig megfontolandó, óhajt-e az ember az adott istenséggel egyesülni, mert két eset lehetséges: vagy elfogadom az adott spiritualitást, mint vezérlőcsillagot, és akkor elfogadom annak valóságát is,istenivel, szellemlényeivel és rítusaival együtt, vagy nem, de akkor szerepjáték és színlelés az egész. Az értelmezés persze sokat árnyalhat a helyzeten: a nyugati ember gyakran a számára megdöbentő és kivitelezhetetlen gyakorlatok átpszichologizálásával vagy ál-misztifikálásával igyekszik azok élét venni. Amivel persze az vész el, ami miatt az működött(...)"

Nacsinák Gergely- Jóga a középkori Európában? (A Jézus-ima története..)


Túlzásnak tartom, hogy a jóga a sátán műve lenne vagy ehhez hasonló (ez igaz, kicsit nevetséges vád), de ahhoz, hogy valaki azt megfelelően (rendeltetésszerűen) használja, hindunak kell lenni. A keresztények ne más vallás gyakorlatát végezzék, hanem a saját vallásuk gyakorlatát, hitüknek megfelelően. Nekünk is van gyakorlatunk.


Ajánlom, olvasd el a fenti könyvet, amelyből idéztem, (de utána is olvashatsz másutt is a Jézus-imának, ortodox oldalakon) és megérted mire gondolok.

2015. jan. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

én is így tudom hogy a sátán ármányai, rá is kerestem és tessék:

[link]

2015. jan. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Mulder614 ***** válasza:
szerintem egy vallás sem szólhat bele az olyasmibe mint a jóga kérdése...
2015. jan. 8. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!