Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik katolikus-protestáns...

Létezik katolikus-protestáns ellentét Magyarországon?

Figyelt kérdés

2015. jan. 9. 18:03
 1/7 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem igen. Én elképzelni sem tudom, hogy aki megtért és olvassa a Bibliát, az miért katolikus? Az egész tanításuk összeférhetetlen a Bibliával. De nem az emberekkel van bajom, hisz vasárnapi keresztény bármelyik felekezetben megtalálható, hanem a tanításokkal.
2015. jan. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha olyan mértékűre gondolsz, mint Belgiumban, akkor a válasz: nem létezik.
2015. jan. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
29%

A katolikusok lepontoztak, tehát létezik ez a fajta ellentét. :)

Tudjátok, nem mindegy. hogy hívő vagy vallásos az ember. Ti vallásosak vagytok, nem ismeritek az Urat, csupán emberi tanításokat.

2015. jan. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

én nem vagyok katolikus, és lepontoztalak, ne erre mit lépsz?

Amúgy nem tudom milyen keresztény vagy te, de mást nem láttam még tőled ezen az oldalon, csak gyűlölködést, meg egymás ellen uszítást.

2015. jan. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
62%

"Én elképzelni sem tudom, hogy aki megtért és olvassa a Bibliát, az miért katolikus?"


Sajnálom, de a te butaságodról nem a katolikusok tehetnek.

Őszintén, te mennyire mélyültél el az igazi katolikus tanításokban?


Vagy inkább csak a nem katolikusok véleménye alapján magadban kialakított képet ítéled meg?


Mondd, mennyivel állnak közelebb a nem katolikus felekezetek a Bibliához a mai korban?

Biztos minden egyes felekezet tanításában elmélyedtél, hogy ennyire meg tudod ítélni a katolikusokat.


De akkor csak ezt mondom: Ne ítélj, hogy ne ítéltess. Ugyanis az Úr feladata az.


Üdv,

egy protestánsból lett katolikus

2015. jan. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 kzs ***** válasza:
57%

@ Előbbi


"Protestánsból lett katolikus"

Na ez érdekes. Nem lehet hogy addig sem voltál keresztény?

Mert számomra igencsak érthetetlen, hogy valaki ellentmond bibliai értékeknek, és követni kezd olyan tanításokat, amik nagyon szépek, csak éppen se Jézus, se a korai kereszténység nagyjai se tanították.


Meg mi az hogy igaz katolikus tanítások?

Mik ezek?

Mária-kultusz, védőszentek tana, purgatórium, gyónás, keresztvetés és más ehhez hasonló bibliaellenes tanítások?


Figyelj csak! A katolicizmus a mai napig se tud elfogadható magyarázatot adni sok olyan tanítására, amik dogmaként szerepelnek, valójában viszont közük nincs a bibliához.


Ettől függetlenül létezik olyan hogy depositum, csak éppen abszolúte minősíthetetlen. Mert nem arról szól, hogy a bibliában foglaltakat tenni be az egyház tanításába, hanem fordítva: emberi tanítások belemagyarázása a bibliába.


@ Kérdező: Igen, létezik ilyen ellentét Magyarországon.

A protestánsok - teljesen jól - meg vannak győződve arról, hogy a katolikus tanítások túlnyomó többsége sokkal inkább pogány hiedelmekből, emberi rendelkezésekből áll, mintsem a SzentÍrás követéséből.


A katolicizmus viszont tekintélyelven alapul: szerintük ezt maga Jézus alapította (holott Jézus sohasem mondott olyat, hogy te Máriához imádkozz, hogy hozzá és más, szentnek mondott emberek felé fordulj), és hogy az egyházuk Péter apostol jogutódlásán áll (holott a legcsekélyebb bizonyíték sincs arra vonatkozóan, hogy Péter járt volna Rómában). Ennek ellenére meg vannak győződve arról hogy CSAK az ő egyházuk igaz, sőt: üdvözíthet is!

2015. jan. 10. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Lètezik,csak udvariasan palástolják,ès a hive ismeret hiánya mitt nem is tudják vitatni.
2017. aug. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!