Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tud-e valaki az Isten jó...

Tél kérdése:

Tud-e valaki az Isten jó cselekedetére példát vagy eset említeni jelen korunkban?

Figyelt kérdés

2012. júl. 23. 18:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
Rengeteg van, csak körül kell nézni. Ha van gyereked, az Úr áldása az, hogy őt neked adta. Ha van házastársad, az Úr áldása, hogy házasságban élhetsz és nem kell magányosnak lenned. Az Úr áldása az is, hogy van mit ennünk minden nap, van fedél a fejünk fölött, van munkánk, teremnek zöldségek a kertünkben, nincs háború az országunkban, stb., stb...
2012. júl. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%

Ahhoz, hogy a jót értékelni tudjuk, ismernünk kell a pokol legmélyét. Példának személyeset tudok hozni, jönnek majd globálissal is nem kell félni ;)

Pokol helyett másként nem tudnám másként definiálni azt az életet, amiben tizennyolc évig részem volt, nem csak a család, hanem gyakorlatilag mindenki más részéről rengeteg rossz ért (értsd: alkesz, erőszakos szülő, folyamatos verések, megaláztatások, iskolában is, magamon kívül senkire nem számíthattam). Mióta eljöttem, azt látom, hogy akik miatt régen sokat sírtam, azoknak romokban hever az élete, míg az enyém kezd egyenesbe jönni. Most először vannak, akikhez furdulhatok, ha kell, és ennél nagyobb áldást nem is tudok elképzelni.

Nem tudom, mennyi köze van az egészségnek a lelkiállapothoz, de mielőtt eljöttem, komoly szemproblémáim voltak - folyamatosan romlott a látásom, már -7 felé jártam. Az elmúlt két évben viszont nem volt változás. Hogy ki mit fog fel Isten áldásának, az egyénenként változik - én pl ezt is, és a teljes jelenlegi életem annak tekintem, ahogy a múltam is, ami nélkül nem erősödhettem volna meg annyira, hogy egyedül vágjak bele az ismeretlenbe, és elérjem azt, ahol ma tartok.

2012. júl. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 yuda ***** válasza:
29%

Pár ember élettörténete a közelmúltból. letölthető ingyenesen és tanulságos.

Amit levonhatsz belőle, hogy bizonyos vallásoktól eltérően Jézus Krisztus tegnap, ma és mindörökké ugyanaz, tehát a csodakorszaknak nincs vége, legfeljebb kevés az odaszánt hívő.

Linkek, de válogass kedvedre:

Smith Wigglesworth élete

[link]

Kathrin Kuhlman élete (lap közepe táján)

[link]

2012. júl. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
54%
Miután Isten a Fény a világban, Pál apostol szerint minden jó a Világosság Atyjától ered. Hogy a mai világban sok a rossz? Régen is sok volt. A sötétség mindig több,mint a gyertyafény, de egyetlen gyertya is elég arra, hogy fényt adjon és reménységet.
2012. júl. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

1.)Nincs munkám nincs pénzem(már meg élhetére se).

2.)feleségem csak papíron van(válásra újra kezdésre)

3.)Még egy adag méreg beszerzésére se ad lehetőséget se az életre.

Egész életembe szerencsétlenség kísért, egyedül nem tudtam volna ilyen szerencsétlen lenni de Isten mindig segített.Ez az Isten jó cselekedete!Nem tudom még mit tud elvenni.Ha mindenért meg kell küzdeni akor hol van a jó cselekedet!

2012. júl. 24. 09:31
 6/14 anonim ***** válasza:
Most, hogy jobban belegondolok tényleg csakis az öreg szakállas hímnemű humanoid tehet mindenről, aki ott ül az égben és minthogy eleve szinte azzal kezdte anno, hogy önálló akaratot adott az embereknek, viccből persze csak ő irányítja az életüket. Tehát jobb lesz ha nem is írsz ide semmit, mert egyrészt a mi gondolatainkat is ő irányítja és emiatt úgyis csak olyat javasolnánk ami még további szerencsétlenséget okozna az életedben, másrészt ugye minek is tennél ilyet, hiszen bármit is teszel úgyis szerencsétlen maradsz. Lévén, hogy az égvilágon minden felesleges emiatt, így jobb ha egyszerűen lefekszel valahol a padlóra, aztán vársz. Valami úgyis történni fog, hiszen minden rajtad kívül zajlik és te csak passzív szenvedő alanya vagy a világ történéseinek. :)
2012. júl. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Sághegyi Csaba ***** válasza:
Elküldte hozzám a szolgáit, megérintette a szívemet, megmutatta, hogy valós társasága akar lenni az életemnek.
2012. júl. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Második vagyok. Ne másban, főleg ne Istenben keresd a hibát. A hozzáállásod a fő probléma, az optimizmus teljes hiánya. Nem a problémán, hanem a megoldáson kell gondolkozni. Nem azon kell siránkozni, mennyi gondod van, hanem megoldani őket. Ha pozitívan állsz hozzá, a megoldás is előbb meg fog találni, tapasztalat. A felmerülő gondok mindig a megoldás felé vezetnek, amik pedig valami, a probléma előtti állapotnál jobbat vetítenek előre. Azok alatt az évek alatt én már megtanultam, hogyha ér is valami veszteség, belátható időn belül, ha keresem, megláthatom annak okát. Rendben, akkor fogjuk Istenre: ha el is vesz valamit, valami sokkal többet adhat helyette, ha elfogadod.

Nem azon a szakon tanulok, ahol akartam, nem abban avárosban, ahol akartam, nem azok közt az emberek között, akikkel akartam, mégis, miután ide kerültem, rájöttem, hogy valóban itt van az én helyem. Talán Isten nem mindig azt adja, amit kérünk tőle, de azt mindig, amire szükségünk van. Ha túl jutsz ezen az időszakon, és meglátod a kiutat, talán megérted majd a lényegét annak, amit itt el akartam mondani.

2012. júl. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Reggel vígan ébredek, a nap süt, az ég ragyog érzem Isten velem. De estére rádöbbenek hogy csak azért hogy könnyebben kitolhasson velem!
2012. júl. 24. 17:00
 10/14 anonim ***** válasza:
Keresd őt keményen, kitartóan, nap, mint nap! Nem Ő keresgél minket, nekünk kell keresnünk Őt. Aki pedig keres, az talál is.
2012. júl. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!