Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igaz az, hogy Jézus/Isten...

Igaz az, hogy Jézus/Isten bennünk él, jelen van, és meghatározza a tetteinket?

Figyelt kérdés
Ha ez igaz, akkor gyakorlatilag az Internetet Isten teremtette.

2015. jan. 11. 20:27
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Az emberek nem bábok.
2015. jan. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:

Valaki tegnap óta leszavazott itt. :)

Pedig írtam, hogy sem vitázni, sem félrevezetni nem akarok senkit.

Vigyázni kell a hit valódiságára. Nem szabad soha fanatikusan és vakon követni senkit.

2015. jan. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Igen, igaz az, hogy Jézus valóban bennünk él, olyan mértékig, mely mértékig engedjük, hogy bennünk éljen.


Ez nem kiváltság, nem cselekedetek, hanem a HITÜNK következménye.


Ma már az anyagtudományok is elismerik, hogy ahogy bontják az anyagot, egyre és egyre kisebb részekre, (atom, proton, neutronok, kvarkok, hig'bozont stb...), eljutnak oda, hogy az anyag nem más, mint az energiának egyfajta megjelenési formája.

Tehát Isten mindenben benne van létben tartó módon, és akik megnyílnak felé, és hitük által befogadják Őt, azokban boldogító módon is benne van.

Tulajdonképpen, minden olyan gondolat, érzés, amely épít, buzdít és vigasztal, valamint egyezik Jézus tanításával, az nem más, mint a Szentlélek által, a benned lévő Isten szeretet kisugárzása.

Természetesen ennek van ellentéte is, vagyis az olyan gondolatok, ami rombol, elkeserít, és kétségbe ejt, az a gonosz kisugárzása feléd.

Ezért nagyon meg kell ismerni Jézust, hogy mindig különbséget tudjunk tenni, a jó, és a rossz között.

De utasítani, irányítani, parancsolgatni az Isten soha sem fog, mivel nagyon szeret, és nem bábunak teremtett.

2015. jan. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Jézus és Isten valóságos személyek. Nem bennünk élnek. Nem határozzák meg a tetteinket, csak segíthetnek a jó úton járni.
2015. jan. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
És most akkor felmerül a kérdés, hogy "Isten" létezik e egyáltalán?!
2015. jan. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Teljesen jogos az utolsó felvetés. Ezek szerint Jézus bennünk él, mint ahogy az érzéseink is bennünk élnek. Nem egy önálló, külön egyéniséggel bíró hatalmas szellemi lény? Attól még, hogy szeretem apámat és nap mint nap kommunikálok vele, nem mondom azt,h bennem él. Úgy érzem, ezzel lefokoznám. És amúgy is az egész egy képzavar!Jézusról pláne NEM MERNÉM azt állítani,h bennem él. Ő egy hatalmas király Atyja oldalán, akit mélységesen tisztelek és szeretek.
2015. jan. 16. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

János17.21. Hogy mindnyájan egyek legyenek, mint Te Atyám énbennem és én Tebenned, hogy ők is bennünk egyek legyenek, azért, hogy elhiggye a világ, hogy Te küldtél engem,

János17.22. és én a dicsőséget, amelyet adtál nekem, átadtam nekik (azért), hogy egyek legyenek, amint mi egyek vagyunk,

János17.23. én bennük és Te bennem (azért), hogy tökéletesen (végcélba érve) eggyé legyenek (azért), hogy megismerje (megtudja) a világ, hogy Te küldtél engem és szeretted őket, amint engem szerettél


Jézusnak éppen ez az egyik isteni tulajdonsága, hogy a Szentlelkével képes azokban benne élni, akik befogadják a Szentlelket. Az Atyát és a Fiút a Szentlélek teszi Egyé.



Az apukák nem istenek, hanem csak emberek, persze van aki fordítva gondolja, ezért tényleg lehet morbid az a számára, hogy Jézus bennünk él.

2015. jan. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Kedves 17-es!

Nagyon szép az idézet János evangéliumából, de hogyan kapcsolódik a témához? Szándékban, akartban kell egységesnek lennünk, de sehol nincs arról szó, hogy Jézus bennünk él! Ezzel megkérdőjeleznénk azt, hogy önálló egyéniség, a leghatalmasabb mennyei teremtény, Isten egyszülött fia!

Én állítottam volna olyat, hogy az apukák istenek? Igen szignifikáns különbséget tettem az apukám és Jézus között: „Jézusról pláne NEM MERNÉM azt állítani,h bennem él”.


„Jézusnak éppen ez az egyik isteni tulajdonsága, hogy a Szentlelkével képes azokban benne élni, akik befogadják a Szentlelket. Az Atyát és a Fiút a Szentlélek teszi Egyé.”

Ezt az állításodat alátámasztanád a Bibliából?

2015. jan. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!