Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha hiszel Istenben, de az...

Ha hiszel Istenben, de az evolúció elég meggyőzően hangzik, akkor mi van? Hogy lehet ezt összefésülni?

Figyelt kérdés

2015. jan. 11. 21:34
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
35%

Sehogy. A hit alapja a Biblia. Az a hit, amelyiknek nem a Biblia az alapja, arra nem vonatkoznak a Biblia ígéretei. Egyik sem. Azért hangzik meggyőzően számodra az evolúció, mert nem a Bibliára figyelsz. Pedig Isten erre szólít fel mindenkit, aki a gyermekévé vált:


"Fiam, az én szavaimra figyelmezz, az én beszédimre hajtsad füledet. Ne távozzanak el a te szemeidtől, tartsd meg ezeket a te elmédben (szíved közepében). Mert életök ezek azoknak, akik megnyerik, és egész testöknek egészség (vagy orvosság, gyógyszer). Minden féltett dolognál jobban őrizd meg szívedet, mert abból indul ki minden élet." (Péld 4,20-23)


Ezen kívül maga Jézus ígéri:


"Aki ismeri (ekhó, azaz fog, birtokol, tartalmaz, magába foglal) az én parancsolataimat (entolé, azaz végzés, rendelet, utasítás, parancs, ami valójában az egész Bibliára vonatkozik) és megtartja (téreó, azaz vigyáz, figyel, szemmel tart, megőriz) azokat, az szeret engem; aki pedig engem szeret, azt szereti az én Atyám, én is szeretem azt, és kijelentem (emphanidzó, azaz megmutat, kijelent, felfed) magamat annak." (Jn 14,21)

2015. jan. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 Crussader ***** válasza:
62%

Sehogy... :)

Vagy Isten,vagy evó...nincs "kerítésen mászkálás" :D

A jehovisták találnak közös "vonásokat" az evóval de más keresztény vallást nem igazán ismerek akik egyetértenének vele.

2015. jan. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
55%
Én eddig ahány őrtornyot fogtam a kezemben mindegyikbe le volt írva, hogy az élet magától nem jön létre...
2015. jan. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
55%

Itt a vallás témában nem hiszi el mindegyik "habzó szájú" ateista, de XXI. századvan Európában a keresztyének 99,9%-a elismeri a evolúciót. Simán megfér egymás mellett a kettő. A Biblia nem tudományos mű, nem arra keresi a választ Mózes első könyvének első egy-két fejezete hogy pontosan hogyan jött létre a világ, hanem inkább hogy miért jött létre, mit akar tőlünk Isten stb...

Ennek egyszerű az oka: Több ezer éve íródott ókori zsidóknak. Őket jobban foglalkoztatta hogy mi Isten és ember kapcsolata, mint hogy szerves molekulák anyagcserét kezdtek el folytatni, ezekből sejtek lettek, majd a sejtek mutálódtak... Sejtközösségek jöttek létre, majd a csíralemezek, majd a szervek, majd a vízből kilépve kopolytú helyett tüdőnk lett, és uszony helyett kéz meg láb... Ezt egy ókori zsidónak hogy is magyaráztad volna el, mikoris ma sem érti senki sem teljesen hogy hogy is történt?

2015. jan. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
69%
A pápa pedig elfogadta az evolúciót.
2015. jan. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 A kérdező kommentje:

Persze, hogy az élet nem magától jött létre. Erről szó sincs. Nem is erről szólt a kérdés.


Első: ezek szerint mindent szó szerint veszel a Bibliából? Mindent? Vagy ki dönti el (helyetted), hogy mit igen és mit nem? Számtalanszor leírták már, hány ellentmondás van a Bibliában. Kell hozzá az értelmünk is, nem véletlenül adatott meg az sem.

2015. jan. 11. 22:05
 7/60 anonim ***** válasza:
56%
És mielőtt valaki nekem ugrik, hogy az evolúció nem az élet kialakulásával foglalkozik, vallásos tekintetben mindig oda lyukadnak ki.
2015. jan. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
43%
Nekem teljesen összeférhető a kettő. Vallásos helyen hallottam rá egy jó magyarázatot, de nekem sajnos még nem sikerült tovább adni.
2015. jan. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 A kérdező kommentje:
Négyes: akkor mit mondjak a gyermekemnek, ha megkérezi, hogy hogyan lettek a fajok? Azt, hogy nem ez a lényeg, hanem hogy milyen céllal? A természetes kiválasztódás tény, lehet nem hinni, de attól még létezik (fej homokba dugását tudnám személtetésképp említeni). Ugyanakkor Isten létezése is tény számomra. Mi van akkor Ádámmal meg Évával?!?!
2015. jan. 11. 22:07
 10/60 anonim ***** válasza:
77%

Az istenhitnek és az evolúciónak semmi köze egymáshoz.Ha nagyon akarsz benne hinni,akkor képzeld úgy,hogy megteremtette az Univerzumot,majd adva az alapanyagokat útjára indított egy céltudatos fejlődési folyamatot.Ha nem,akkor kutatóvá kell lenned,mert a mai napig nincs felfedve pontosan,hogy hol az élő és az élettelen anyag közötti átmenet,pontosan hogy is keletkezett az élet.A hívők ott tévednek szerintem,hogy végtelen butának tartják az anyagot (már a gyengeelméjű hasonlatok alapján).A legegyszerűbb hidrogén atom is bonyolultabb,mint bármelyik elképzelésük az eredetről.

Sok évig próbáltam összefésülni és a végén mindig egy teljesen bizonyíthatatlan,szubjektív vágyaimat megtestesítő eredet lett a végeredmény.Jelenlegi gondolkodási módom szerint elvetném az isteni teremtést.Jobban hajlok a kvantumfizikai elképzelések felé,ahol nem volt szükség semmire,hogy kialakuljon a jelenlegi állapot.Persze azok csak elméletek,amíg a másik félnek ki lett nyilatkoztatva....:)

2015. jan. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!