Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Muszlim férfi csalhatja-e a...

Muszlim férfi csalhatja-e a nejét? És a feleség megtilthatja, hogy a férj nem vehet el más nőt rajta kívűl? Mit mond a Korán?

Figyelt kérdés

2015. jan. 14. 22:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
41%
A feleségnek hallgass a neve. A férj azt csinál, amit akar.
2015. jan. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Muszlim válaszolókra vagyok kíváncsi.
2015. jan. 14. 22:26
 3/14 anonim ***** válasza:
70%

muszlimnak 4 felesége, és végtelen nagyságú háreme lehet.

Ezeket a nőket eltartani köteles.

Rajtuk kívül más nővel nem érintkezhet szexuálisan.

2015. jan. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
96%

Nem, nem csalhatja.

Ha le akar feküdni más nő el, azt feleségül kell vennie. Akit el is kell tartani.

Az első feleség engedélye szükséges a további házassághoz.

Egy muszlim

2015. jan. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
34%

"Az első feleség engedélye szükséges"

Amit nem olyan nehéz megszerezni... mivel az asszony tőle függ, mindenben - és az ő parancsait kell követnie.

2015. jan. 15. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
93%

5. Azért ez nem ilyen egyszerű dolog.

Volt már példa rá, hogy événytelenné vált egy esküvő, mert utólag derült ki, hogy az első feleség nem engedte.

2015. jan. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
74%
6.Én is Törökorszàgban élek szintèn muszlim férjjel, de ilyen nincs nálunk, hogy tőle függjek vagy ne mehessek egyedül valahova.Tehát ez nem általános
2015. jan. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
70%

Azt még hozzátennèm, hogy ennyire bizalmatlan férfihez nem mentem volna hozzá. Az összes kódodat tudja??Végig is nézi, mit böngésztél nap mint nap? Érdekes.....

Már 8 éve élek itt, de soha nem csinált ilyet.

2015. jan. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm ! Az én férjem muszlim én nem vagyok az.Csak kíváncsiságból tettem fel a kérdést a férjem 8 év alatt soha nem csalt meg és még nem is néz más nőkre közvetlen mellettem :).Mondtam neki ,hogy nem vagyok muszlim és soha nem leszek és ha ez nem tetszik neki akkor elválunk,de nem akar válni.Én tisztelem a férjem és a vallását,de neki is kell tisztelni engem.Szeretek néha egyedül lenni ,szeretek vele vásárolni ,de néha egyedül is szeretek.Szerintem jogom van ahhoz ,hogy embernek érezem magam és nem a bábjának.
2015. jan. 15. 11:00
 10/14 anonim ***** válasza:

Én kifejezetten örülök, hogy a muszlimoknak szóló kérdést muszlimok is megválaszolják.

Ne foglalkozzatok a sok okoskodóval.

2015. jan. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!