Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi! Ti miért hisztek...

Jehova Tanúi! Ti miért hisztek Istenben?

Figyelt kérdés

Mire alapozzátok azt a kijelentést, hogy létezik Isten? Honnan vagytok ebben olyan biztosak?

És mik Isten attribútumai? pl.: Végtelenül jó? Tökéletes? Mindenható?



2015. jan. 15. 15:31
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
48%

Miért hinnének?

Ők Jevovában hisznek. Ez nem ugyanaz az isten, mert még a Bibliát is átírták maguknak.

2015. jan. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
40%

Ebben igaza van az első válaszolónak. Ők egy olyan démonban hisznek, aki odadobta rongyként az egyik angyal életét, hogy azok, akik imádnak egy emberek által kitalált nevet, és csatlakoznak a szervezethez, örök életet kapjanak. Ennek fejében teljesítenek kvótákat, magolják a szennylapjukat és utánozós majmot játszanak. Mert félnek az armageddontól. Hisz a szervezet azt mondta nekik, hogy túlélik, ha ők is jehovisták lesznek.


Nem Krisztust hirdetik. Csak beszélnek róla néha, mert hát a Biblia egyes részeit nem tudják megkerülni, bárhogy próbálják. De Isten őket is keresi és remélem fel fognak ébredni időben.

2015. jan. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
71%
Nem hiszem, hogy itt a Jehova Tanúinak feltett kérdések őszinték lennének. Már az első hozzászólás is provokáló. Ha igazán megakarod ismerni őket, akkor keresd fel a www.jw.org oldalukat, ahol mindent megtudhatsz róluk és hitnézeteikről. Nem kell semmi más, csak egy kis kutatás! Vagy kérdezd meg őket, amikor felkeresnek, illetve ellátogathatsz az összejöveteleikre is. Amint elnézem, az itt kérdezők és hozzászólók vajmi keveset tudnak Jehova Tanúiról. Ez az oldal nem alkalmas arra, hogy a Tanúk mindenre kielégítő választ tudjanak adni. Ismerd meg őket személyesen és normálisan beszélgess el velük. Ők készek arra, hogy válaszoljanak a kérdéseidre!
2015. jan. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
87%

"az első hozzászólás is provokáló"

Nem az. Teljesen komolyan gondolom, hogy szépen átszabták a biblia istenét a saját képükre.

Mivel már egy jó ideje az európai kultúrkörben semmiféle más ÚJ vallás nem érvényesülhet a kereszténységen kívül, ezért a neve és a Biblia neve maradt. A tartalom változott.

Amúgy nem az egyetlen hit, amelyik ezt csinálja, és magánemberek, ha eltérnek a kereszténységtől, akkor szintén így szokták.

2015. jan. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
82%

Ha valóban tiszta lenne a tanítás, amit ott adagolnak, akkor nem háborodna fel rajta a kereszténység és nem próbálna meg rajtatok segíteni.

Én egy deka hazugságot nem írtam például.

Van kvóta? Van!!!

Krisztust hirdetik? Nem, hanem az armageddont és azt, hogy Isten neve jehova, ami hazugság és ahhoz a névhez intézik az imáikat.

Magolnak? Igen! Nincs Istentisztelet, van viszont örtoroyból kiollózott előadás, kérdezz felelek szintén az őrtoronyból és az őrtoronyból felolvasás. Hogy hol van a Biblia? Az ablakban. Mert ha nem használnának segédeszközt a Biblia megértéséhez, hanem magához Istenhez fordulnának, akkor nem lenne ekkora baj. De velük elhitették, hogy csak pár ember érti csupán és azoknak kell mindig kihirdetni az aktuális igazságot. Mindig az aktuálisat, ugyanis szeretnek változtatni.

Majmolnak? Igen! Szerintük Jézust UTÁNOZNI KELL! Ez sehol sincs leírva. Szerintük ismeret kell, holott a Biblia azt írja, hogy megismerni kell. Az kevés, hogy én valakiről ismeretet szerzek, a megismerés távol van tőle! Csakis önmaga által tudok valakit megismerni!!!!!


Hogy hol csúsztak meg? Ott, hogy előbb megijesztették ezeket a szerencsétleneket az armageddonnal, majd elhitették, hogy van menekvés, de azt nem mondták, hogy Krisztus vére által, hanem azt mesélték be, hogy a szervezet védelmet ad. Hazugság? Az!


Az internet nyitva, lehet tájékozódni. Isten is nyitva tart éjjel nappal, őt meg lehet kérdezni. Mondom Istent! Nem egy őrtornyot!

2015. jan. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Tisztelt @3 te ezt most komolyan gondoltad?


Mondcsak melyik Tanú fogja azt mondani,hogy tévednek,vagy az oldalukon hol olvashatunk olyasmit,hogy tévedtek?

Még azokat a tévedéseiket sem akarják igazából bevallani amelyeket az egész világ tud,még ezeket is letagadják,akkor milyen őszinteséget lehet elvárni egy ilyen komolytalan szervezettől?

Az igazságot azoktól az emberektől lehet megtudni akik hosszú évtízedekig voltak ennek a /jehiovának/ a rabságába.

Ezek az emberek nem hazudnak,és tudod honnan lehet ezt tudni?

Onnan,hogy mind ugyan azt mondja,egy USA beli kitagadott /testvér/ ugyan azt mondja mint egy magyar.

Szerínted összebeszéltek? :) Kétlem!

2015. jan. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
51%

szia előszőr az előző válaszolónak irnék bocsánat



Én merem mondani.

És nem titok hogy erről is beszéltünk már. Őszintén leirtuk és közzé tettük a folyóiratokban, sőt itt is ezen az oldalon ha egy megértésre jutott egy tanitás, és azonnal helyrehoztuk azt

Mint ahogy az első tanitványok is ha tévedtek őszintén bevallották és változtattak rajta.

sok sok éve vagyok már itt és bizony sokszor elkell mondani ugyan ezeket, mert mindig felteszik a kérdést, aztán egy darabig szünet...

2015. jan. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
41%

Engedd meg hogy egy kedvenc Bibliai idézettemmel feleljek.


Nagyon szeretem a hegyi túrákat és este figyelni a csillagos eget. Mindig mély érzéseket vált ki belölem és hálát és tiszteletet a bölcs Teremtö iránt. Leiírom. :)


Ézsaiás 40:26: "Emeljétek föl szemeteket a magasba és lássátok. Ki teremtette azokat? Ö aki szám szerint elöhozza seregüket, söt nevén szólítja mindegyiket. Tevékeny energiájának bösége és hatalmas ereje miatt egy sem hiányzik közülük."


A csodálatos univerzum, a Föld az élet rajta az egyik bizonyítéka az Isten létezésének.

Mint ahogyan minden háznak van épitöje, és tervezöje a világmindenség is dicsöíti Istent és keze munkájáról beszél-


A másik bizonyíték az Isten létezésére a Biblia. Ez a könyv, melyet még az egyházvezetök a politikusok is bizonyos korszakokban tiltottak, máglyákon égették el a Biblia fordítókat is, és mégis fennmaradt.


Éppen tegnap hallgattam a rádiót és mivel engem nagyon érdekel a pszichológia figyeltem az adást. A pszichológus a Jézus Krisztus hegyi beszédjéböl idézett.


A Biblia történelme pontos, a tanácsai az idök felett állnak. Jövendölései teljesülnek.

2015. jan. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
44%
ez a válasz nagyon szép volt. gratulálok.
2015. jan. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
51%

Mire alapozzuk?


Az élet nem jöhetett létre magától, idézve egy tudóst igy nyilatkozott:

Élő csak élőtől származhat.

Ez a teremtő jó utmutatást adott a bibliában az embereknek, bár ha Ádám nem csinált volna butaságot, akkor a biblia sem iródott volna meg.


személy szerint több oka is van annak amiért biztos vagyokIsten létezésében.

Egy részt mert amiket leiratott 40 emberrel akik különböző korokban különböző háttérrel rendelkeztek, 1600 éven keresztül harmónikusan illeszkedik és kirajzolódik Isten szándéka és amiket leiratott azok mind maradéktalanul beteljesednek.


a Teremtő aki a Jehova személy nevet adta magának a nevével is céloz a teremtői mivoltjára, Az Izraeliták idejében más nemzetek sokat hallottak Róla, mikor büntetést szabott ki olyan nemzetekre akik veszélyeztették a zsidó leszármazási vonalat.


Maguk az Egyiptomiak is azt kiáltották mikor elnyelte őket a vörös tenger, hogy " (2Mózes 14:25) 25 „Meneküljünk Izrael elől, mert Jehova harcol értük az egyiptomiak ellen!”


Sajnos sokan kihagyták a forditásukból ezt a nevet, pedig régebbi bibliákban ott volt, milyen jogon merték megtenni azt Ők tudják, De Jézus is Ennek a névnek az atyja nevének a megszentelésért imádkozott, és a követőit is erre tanitotta


csak egy számadat:

az 1800-as Károli forditású bibliában 300x volt benne a Jehova név az 1989-es-ben már csak 9x

a 2000 éves nyomtatásból már teljesen kitörőlték.


ez a vers magáért beszél:

(Róma 9:17) 17 Az Írás ugyanis ezt mondja a fáraónak: „Éppen azért hagytam, hogy megmaradj, hogy megmutassam rajtad a hatalmamat, és hogy hirdessék nevemet az egész földön.”

(Malakiás 1:6) . . .? Ha nagy Úr vagyok, hol a nekem járó félelem?« — ezt mondja a seregek Jehovája nektek, ti papok, akik megvetitek nevemet.. . .


Már Jézus születése előtt kezdték a Népe is a nevét félre tenni...

(Ézsaiás 43:10–13) 10 „Ti vagytok az én tanúim — ez Jehova kijelentése —, igen, szolgám, akit kiválasztottam, hogy ismerjetek és higgyetek bennem, és megértsétek, hogy én ugyanaz vagyok. Előttem Isten nem formáltatott, és utánam sem lett egy sem. 11 Én, én vagyok Jehova, és rajtam kívül nincs megmentő.” 12 „Én szóltam, megmentésről gondoskodtam, és hallattam azt, amikor nem volt idegen isten köztetek. Így hát ti vagytok az én tanúim — ez Jehova kijelentése —, és én Isten vagyok. 13 Én mindenkor ugyanaz vagyok, és senki sincs, aki megszabadítana kezemből. Cselekedni fogok, és ki fordíthatja azt vissza?”


Sajnálom azt az embert aki a Teremtő Istent Démonnak tartja, kiváncsi vagyok hogy tud belenézni Jézus szemébe az aki ilyet állit?

Jézus idézett a héber iratokból:

(Márk 12:28–30) . . .” 29 Jézus így válaszolt: „Az első ez: »Halld, ó, Izrael, Jehova, a mi Istenünk e g y Jehova, 30 és szeresd Jehovát, a te Istenedet egész szíveddel, egész lelkeddel, egész elméddel és egész erőddel.«


(5Mózes 6:4, 5) 4 Halld, ó, Izrael: Jehova, a mi Istenünk e g y Jehova. 5 Szeresd Jehovát, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes életerődből.

2015. jan. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!