Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok az olyan emberek...

Mit gondoltok az olyan emberekről, akik ateisták, de továbbra is lelkesen támogatják azt a felekezetet, amibe beleszülettek és kritizálják a más tanokat hírdetőket?

Figyelt kérdés
Nekem van egy ilyen ismerősöm, katolikus családba született, de ateistának vallja magát, ennek ellenére állandóan arról beszél, hogy a katolikus meg az ortodox egyház milyen jó, naponta nyomon követi, hogy mit mondott a Pápa, a lakásában mindenfelé pravoszláv ikonok vannak kirakva és lépten-nyomon szídja a Pünkösdi egyházakat, a karizmatikusokat, meg a jehovákat.

2015. jan. 15. 17:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%

"ateistának vallja magát" Az ateisták többsége mélyen hívő, csak vitázik Ővele, harcol ellene. Ugyan kit szidna az ateista, ha nem lenne.

"Bár ők azért keresik az ésszerű magyarázatot, mert nem hisznek, mi pedig azért, mert hiszünk, mégis egy és ugyanaz, amit keresünk."

Canterbury Szent Anzelm

2015. jan. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

"Az ateisták többsége mélyen hívő"

Ekkora hülyeséget nagyon régen hallottam.

Ez az ember pedig elég fura. Olyan, mintha hívő lenne.

"Jehovák" nincsenek, az az istenük neve.

2015. jan. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

"Az ateisták többsége mélyen hívő, csak vitázik Ővele, harcol ellene."


Az ateisták többsége azért ateista, mert magasról sz*rnak bele az egészbe. Bocsánat hogy így fejeztem ki magam, de hány olyan ateista van, akit csecsemőként megkereszteltek, de ateistának, vagy agnosztikusnak vallja magát, annyira viszont nem érdekli a téma, hogy felbontsa a keresztelését? Szerintem elég sok.

2015. jan. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Kit érdekel csecsemőként a magatehetetlen, önrendelkezésre képtelen kis izére ráfröcsköltek egy kis vizet vmi ismeretlenek? Miér tkéne hogy emiatt illető pénzt adjon ezen ismeretleneknek, akik aztán az életére törnek?


Amúgy a kérdésre válaszolva: jobb mint a semmi. Nyilván elég hülyén néz ki, de legalább papírja nincs róla.

2015. jan. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%

Ha valakit csecsemőként keresztelnek meg, az szerintem semmit nem ér.Egy olyan emberről beszélünk, aki döntésképtelen, magatehetetlen és semmit nem fog fel az egész hercehurcából, ami a kereszteléskor körülötte zajlik.Olyan, mintha nem is lenne megkeresztelve, attól eltekintve, hogy papírja van róla.

Ha egy ilyen ember később saját belátásból ateista, vagy agnosztikus lesz, akkor nincs túl sok oka arra, hogy felbontsa a keresztelését.Mármint felbontani akkor lenne értelme, ha az adott dolog bármiféle jelentőséget is hordozna magában az illető számára, de ez nincs így.Teljesen mindegy, hogy felbontja-e, vagy sem, számára az egésznek nincsen semmi súlya, mert nem ő rendelkezett afelett, hogy megkereszteljék-e, vagy nem és az egész dolgot még minimálisan sem tudta felfogni.

2015. jan. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
20%
Lehet, hogy sok ateistát annyira nem érdekel a téma, hogy felbontsa a keresztségét - bármit is takarjon ez az eljárás-, de annyira igen, hogy állandóan a vallási rovaton lógjon. Ha annyira nem érdekelné őket, ahogyan állítják, akkor eszükbe sem jutna állandóan itt ólálkodni. Ámde itt mindannyian tapasztaljuk az ateisták érdektelenségét, mert nem győzik kivárni, amíg mi odamegyünk hozzájuk, hanem ők jönnek ide, hogy közöljék, mennyire nem érdekli őket.
2015. jan. 16. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"Ámde itt mindannyian tapasztaljuk az ateisták érdektelenségét, mert nem győzik kivárni, amíg mi odamegyünk hozzájuk, hanem ők jönnek ide, hogy közöljék, mennyire nem érdekli őket."

:))) Ragyogó! Az 1-ben Anzelmus idézethez méltó a tartalom és a forma is ! Köszönöm! Mentem.

2015. jan. 16. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%

"nem győzik kivárni, amíg mi odamegyünk hozzájuk"

Tudod, van néhány gond. Tényleg nem érdekelne - ha békén hagynátok. Csakhogy:

- viszitek az adónkat,

- és beleszóltok az életünkbe.

Ez meg azért így már kicsit sok.

2015. jan. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Ozmium42 ***** válasza:
100%

Maradjunk annyiban, hogy az ateisták nem Istennel vitatkoznak, hanem azokkal az emberekkel, akik szerint Isten létezik, és ez feljogosítja őket, hogy életvezetési, magatartási, szexuális, erkölcsi tanácsokat osztogassanak, és arrogánsan tematizálják a közvéleményt, és ellentmondást nem tűrve megbélyegezzék egymást (a más vallásúakat), és az ateistákat, akik csak attól ateisták, hogy nem hiszik el, amit ők mondanak. A hívők léteznek, kölcsönhatnak a világgal, és nem lehet úgy tenni, mintha az Isten téma csak rájuk tartozna, és csak a gyülekezeteik falain belül létezik. És mivel az ateisták szerint ez nem igaz, eléggé aggasztó számukra az is, ha terjedni látják. Szóval miért ne tanulmányozhatnák érdeklődéssel a vallásos tanításokat, miért ne vitathatnák az állításokat, miért ne fogalmazhatnának meg kétségeket, cáfolatokat anélkül, hogy erre kérni kelljen őket?


Kérdező: egy alkalommal egy ateistát próbáltam meggyőzni, hogy ő nem református attól, hogy megkeresztelték. Ő egyébként szidta is a saját vallását. Nem tudtam meggyőzni. Részben igaza is volt. A hivatalos álláspont is az, hogy akit megkeresztel valamelyik egyház, az annak az egyháznak teljes jogú elismert tagja onnantól.

2015. jan. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Igen, ki kellene iratkozni.

De ez elég macerás, mert pl. csak a honos templomban lehet, stb.

2015. jan. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!