Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Arra vagyok kíváncsi, hogy...

Arra vagyok kíváncsi, hogy egy vallásos családban milyen konzervatív elvek alapján nevelnek fel egy gyereket -ezzel valamilyen szintű törést okozva neki?

Figyelt kérdés
2015. jan. 17. 10:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
57%

Törés nem következik be ha úgy alkalmazzák a Biblia alap elveit ahogy a Teremtő meghagyta.

Hiszen tulzásba sem kell vinni, erre van gyakrlatias tanács amit a szülők vegyenek figyelembe.

Igaz, minden gyermeknek szüksége van fegyelmezésre.


Persze ha mindent jól csinálnak sem biztositék, hogy a gyermek megmarad abban sajnos ez a gyermektől is függ, mindenért nem lehet a szülőt sem hibáztatni.


(Efézus 6:4) . . .És ti apák, ne ingereljétek föl gyermekeiteket, hanem továbbra is Jehova fegyelmezésében és az ő gondolkodásának zsinórmértéke szerint neveljétek őket.

(Kolosszé 3:21) 21 Ti apák, ne ingereljétek gyermekeiteket, nehogy elcsüggedjenek.

A lojális szülők például tudják, hogy fegyelmezniük kell gyermekeiket (Példabeszédek 13:24). Mégis vigyáznak, hogy ne bosszantsák a gyermekeiket azzal, hogy haragból szigorúan fegyelmeznek, vagy szüntelenül csak kritizálnak. Az olyan gyermekek, akik úgy érzik, sosem tehetnek szüleik kedvére, vagy hogy a szüleik imádata mintha csak negatívvá és kritikussá tenné őket, nagyon is valószínű, hogy lehangoltakká válnak, aminek a következtében végül elidegenednek az igaz hittől


Milyen bátorító lehetett ez Jézusnak! A gyermekek ugyanígy sok erőt és bátorságot merítenek abból, hogy a szüleik őszintén kinyilvánítják a szeretetüket és helyeslésüket irántuk.

Az egyik módja a gyermekek bosszantásának, ha elmulasztunk megértést mutatni mindennapi problémáik és próbáik iránt. Az iskolában levő kísértésekre való felkészülés a keresztény otthon szellemi légkörében kezdődik

2015. jan. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2015. jan. 17. 13:04
 3/16 Artak ***** válasza:
19%

Mindenképp okoz valamiféle törést az illetőben ha kellőképp intelligens. A vallások a régmúlt elavult és mára már feleslegessé vált "rögeszméi". Nincs helyük egy modern társadalomban.


A gyereknek elég nagy törést okozhat az életében amikor ráébred, hogy addig hazugságban élte le az életét és, hogy semmi sem igaz abból amit a szülei tanítottak neki (a vallással kapcsolatban).

Mindkét részről teljes elidegenedéshez vezethet az egész.

2015. febr. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Értem
2015. febr. 2. 16:59
 5/16 anonim ***** válasza:
83%
15 éves lány vagyok ... én vallasos csaladban nottem fel most vagyok 9.osztalyos és Reformatus kollégiumba járok (én döntöttem így és nem a szüleim). egyszer sem éreztem, hogy ez törést okozott volna az életemben. A modern világban sem "felesleges" a hit. Ha van hited nagyobb érzelmi biztonságban érzed magad, mert tudod, hogy bármikor fordulhatsz Istenhez.És szerintem ez nem okozhat törést egy egyerek életében. És a vallás egyáltalán nem elavult. Rengeteg ifiusági közösség van ahol a "mi nyelvünkön beszélnek".Nem úgy kell elképzelni egy vallásos családot, hogy nem vehetsz fel térden felüli szoknyát, vagy nem mehetsz el bulizni és hasonlók, csak egyszerüen ott van Isten a mindennapokban. Engem így neveltek fel és nagyon szép gyermekkorom volt és van. :)
2015. febr. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
köszi a választ
2015. febr. 5. 12:39
 7/16 Artak ***** válasza:
4%

#5:

Ne haragudj hogy ezt írom, de a vallás az ostoba és gyenge embereknek való. Nem más mint menekülés a valóság elől valami képzeletvilágba.


A biztonságérzet és a magabiztosság ami abból fakad hogy valaki fentről vigyáz rád egészen addig tart amíg valami nagyobb baj nem történik. Utána a vallásos emberek nagyrésze összeroppan mivel megrendül a hite. Az ami az egész életét átszőtte.


Egy mélyen vallásos ember hajlamos az istenétől várni a segítséget ahelyett hogy ő maga tenne valamit.

Minden jót istennek és minden rosszat az ördögnek tulajdonít és ezzel azt rögzíti magában hogy nincs semmi befolyása a saját életére.


Nem mellesleg erősíti a birkaszellemet ami nagyon káros tud lenni. Tudod kísérletekkel bizonyították, hogy egy szabálykövető, tekintélyt és törvényt tisztelő embert sokkal könnyebb rávenni arra hogy szörnyűségeket kövessen el.

Nem véletlenül irtották a jámbor keresztények a fél világot az igaz hit nevében. És hidd el nem tudták hogy gonoszság amit tesznek. Biztos vagyok benne hogy a nagyrészük azt hitte helyesen cselekszik és nem volt semmilyen lelkiismeretfurdalása.


Kicsit elkalandoztam. A lényeg az, hogy sokkal értékesebb egy olyan ember amelyik önálló személyiség és nem pedig csupán egy a sok közül.

2015. febr. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
76%

#7: #5 vagyok. Szerintem te nagyon felszinesen latod a vallást és a hitet. ha benne lennél tudnád, hogy nem istentől varjuk a megoldásokat, csak az ő segítségét kérjük, hogy megtaláljuk a megoldást és ezért nekünk is kell tenni. Nem tulajdonítunk minden rosszat az ördögnek és minden jót Istennek, az ördög is csak azt teheti meg amit Isten megenged neki. Minden ami az életben történik az okkal történik.


A vallás nem menekülés egy képzeletvilágba. Honnan tudhatjuk hogy az amit a vallás álít nem igaz? Honnan tudjuk hogy amit nem a vallás álít (pl. evólució) igaz? az is pont olyan képzeletvilág lehet mint a vallás. Honnan tudod, hogy amit te hiszel az nem képzeletvilág?


A történelemben valóban "gyilkoláztak" Isten nevében, de azt is észre kell venni, hogy hány embernek segítenek keresztyén gyülekezetek. Mennyi gyüjtést rendeznek szegény, vagy hátrányos helyzetü embereknek.


Szerintem egy keresztyén ember is lehet éppen olyan értékes mint egy nem vallásos. Miért ne lehetne egy önálló egyéniség amér ott van az életében Isten? Szerintem te is pont ugy egy vagy a 100 bol mint en. Amiben te hiszel abban is legalabb 10000 ember hisz.

2015. febr. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Artak ***** válasza:
0%

#8:

"Honnan tudhatjuk hogy az amit a vallás álít nem igaz?"

Onnan, hogy logikusan végiggondolva baromság az egész. Ezer sebből vérzik az egész mese. Tele van logikai buktatókkal. Nemhiába kénytelen a pápa kb minden évben változtatni a Vatikán álláspontján a vallást illetőleg.


Pl ha 6000 éves a föld akkor hogy találhatunk többmillió éves csontokat. Arról nem is beszélve hogy az emberi civilizáció is bizonyíthatóan többtízezer évre nyúlik vissza.

És ez csak a jéghegy csúcsa. A kereszténység minden második állítását meglehet cáfolni valami konkrét bizonyítékkal.


"Honnan tudjuk hogy amit nem a vallás álít (pl. evólució) igaz?"

Onnan, hogy tudományosan alátámasztott tény. Kísérletekkel bizonyították. Emellett logikus is míg a vallás nem az.


"Amiben te hiszel abban is legalabb 10000 ember hisz."

Ez így is van. Bár a hit szó talán nem a legmegfelelőbb. Én a tényeknek és a bizonyítékoknak hiszek. Nem pedig valami sosem látott, sosem bizonyított valaminek aminek ráadásul nulla realitása van.


Én egy vallásos emberrel szemben bármikor megváltoztatom valamivel kapcsolatban a nézeteimet ha a tudományos világ új eredményeket publikál. Egy vallásos ember ezzel szemben befogja szemét-fülét és kántálja tovább a dogmáit. Nem hajlandó tudomásul venni a témnyeket.

Szerinted egy ilyen fokú merevség, a valóság semmibevétele pozitív dolog? Mert szerintem nagyon nem. A vallás egy börtön ami bezárja a hívők agyát a sötétségbe.

2015. febr. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

#9: Nekem nagyon ugy tünik, hogy te anélkül ítéled el a vallást, hogy ismernéd. Sehol senki nem álította, hogy 6000 éves a föld.


A " tudományos állítások" sem mindig igazak. Veletek is azt hitet el a média ezzel kapcsolatban amit éppen akar. Nem mindegy, hogy valami logikus vagy logikusnak tünik. Ti is csak azért gondoljatok ezt logikusnak mert elhitetik veletek, hogy logikus.


Ha a vallás tényleg akkora hazugság, hogy tudták 2000 éve megjósolni azt ami most bekövetkezett?


A biblia is teljesen összefüggő csak érteni kell.

Ti is épp olyan börtönben éltek mint mi csak nem ugyanabban hiszünk. Ha azt mondja valaki h pl kutyákból fejlőttünk ki és "tudomanyosan alátámassza" azt is bárki elhiszi.

2015. febr. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!