Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A református (keresztyén)...

Speedball kérdése:

A református (keresztyén) vallás szerint a maszturbálás bűn?

Figyelt kérdés
2008. aug. 20. 16:26
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
59%

"ha pedig egy ezer éve megírt könyv szerint akar élni valaki, akkor sztem nem lesz túl boldog élete a mai világban..."


Először is, a bibliát megírását nem ezer, hanem kis híjján két, azaz kettőezer éve fejezték be.


Másodszor, ha valaki netán azt hinné, hogy bárki azért lenne boldogtalan, mert tizenéves kora első felében, nem kezdi el a szexuális életet, akkor nézzen utána, hogy mennyi nemi betegség van egy évben az országban, világban.

Nézze meg mennyi elhamarkodott, felelőtlen kapcsolatból születik nem várt gyerek, aki apa, vagy édesapa nélkül kell, hogy fel nőjjön.


Akik ílyen felelőtlenül gondolkoznak, azok miatt van ennyi érzelmi sérülés, és tragédia.

Sokan sportot űznek az érzelmekből, csak akkor van baj, ha velük történik valami hasonló!


Tévedés azt hinni, hogy az első keresztények, valami elborult elméjű vallási fanatikusok voltak.

Ők sokkal jobban hasonlítottak egy életvidám, és szabad emberre, mint hinnétek.

Nem volt cölibátus, hisz Simon Péterről, az állítólagos első pápáról(!) is megemlíti a Biblia, hogy volt anyósa, hogy ebből mi következik, folytassam?

De nem űztek sportot az érzelmekből!


Azzal aki azt a hosszú "litániát" írta, teljesen egyetértek.

2008. aug. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
nem attól lesz vmi bűn, hogy Isten fogott egy listát amire felírt pár dolgot, amik egyébként jók lennének, csak sajna fent van a listán tehát nem tehetjük mert bűn... bűn az, amikor nem Isten akaratát tesszük, és azért az, mert életünkre nézve a legjobb dolog, ha azt tesszük. Én amióta igazán hívő vagyok, olyan boldog vagyok mint azelőtt soha! van értelme az életemnek, és élek, nemcsak létezek! és mikor vétkezek, ezt a kapcsolatot akarja megrontani a bűn, ezért kell Jézushoz menni, mert az Ő Vére minden bűnre elég:)
2008. aug. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
44%

"Másodszor, ha valaki netán azt hinné, hogy bárki azért lenne boldogtalan, mert tizenéves kora első felében, nem kezdi el a szexuális életet, akkor nézzen utána, hogy mennyi nemi betegség van egy évben az országban, világban. "


Ne haragudj, de itt a maszturbálásról volt szó. Tudod amikor fantáziál az ember és önmagát elégíti ki, sajnálom ha nem érted a nyelvet. A Bibliáról meg annyit, hogy ha szerintük bűn a maszti akkor tudom őket sajnálni, amúgy abban igaza van, hogy amikor "írták" nem így lehetett, csak az egyház tette ilyenné ilyen vallási fanatikussá :D

Elég nagy butaságok vannak benne, én rasta vagyok és boldog és örülök neki, hogy a saját szabályaim szerint kell élnem ;)

2008. szept. 28. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
0%
X
2010. júl. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy ki mennyire korlátolt a szabad akaratában.
2010. júl. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Akkora hüje vagy ,hát nem kapsz egy vénkúrvát aki már régóta faszra vár
2010. aug. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Azért van, hogy használd
2010. okt. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:

igazából bűn lenne,de szerintem egy férfi nem bírja ki házasságig sőt biztos.nekem van egy ismerősöm akinek mindkét szülője pap/papnő. megfogadta hogy házasságig semmi nem lesz és be is tartja ezzel nincs is gond de az tény hogy maszturbál anélkül nem tudná kibírni úgy hogy én úgy gondolom hogy az sem jobb ha összefekszik nőkkel mint hogy ha maszturbál(a srác 22).(mellékesen azt is figyelembe kell venni hogy régen már 17 évesen házasodtak)

16L

2011. jan. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Barnabás :) válasza:
38%

Az a bűn ami Istentöl elválazt.

Isten azt mondta hogy a házasság elötti szexuális gondolkodás vagy tevénykedé bűn. Házasság után is csak azzal az egy emberrel nem bűn bármiféle szexuális dolog akit elvettél.(vagy hozzámentél) a meszturbáláshoz mindenféleképpen kellenek szexuális gondolatok. magyarul az bün. én még joval elötte állok a háasságnak fiu vagyok és régebben én is maszturbáltam de már egy tartós hosszu ideje nem csinálom. az ur megerösitett.és az ur azt is mondja a biblijában hogy befognak csapni az érzékszerveitek és beleakrnak csalni bünökben pld. látással,szaglással, tapintással, hallásal stb. énnekm apám pásztor egy szbadkersztény gyülekezteben anyukám is..:D

én nem misékre járok hanem a gyülekezetbe ahol rokgitárral dobbal és ehez hasonlo modern dolgokkal dcsérjük az urat :) szoval nem vagyok egy kis szentfazék meg valásoskodó :)

vannak ott barátaim akik fökltágitot hordanak vagy tetkot akarnastb. és ök is rendithetetlenül hisznek az urban és bolodg vele az éleük mint nekem...:D

szoval tudsz boldogan istennel élni és akkor már minek maszturbáli meg paráználkodni ;)

isten a szexet az erotiket meg a szexuális dolgokat a házasoknak találtaki,és azt is tudom hogy miután elveszek énis majd egy lányt akit isten kijelent nekm vele lesz a legjobb és nyugott leki ismerttel lehet majd akkor boldog szexuális életem :D


bocsi egy kicsit kitértem de igy teljes a válaszom :D

2011. jan. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Csongor2 válasza:
#4: Nem... A hímivarsejtjeidből nem fogysz ki...
2022. júl. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!