Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten sem foglalkozott a...

Isten sem foglalkozott a haragjával az édenbe, én miért tartsam figyelmen kívül a körülményeimet, és érzéseimet a hitben?

Figyelt kérdés

2015. jan. 20. 19:55
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
A gyerekeid érdekében.
2015. jan. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 sandor76 ***** válasza:
52%

Isten az edenben nem olyan modon haragudott mint mi tesszuk.

Nem ugyanaz a ketto.

Azt irja a Biblia nagy az irgalma es szereto kedvessege,megbocsat bunt es vetket,de a bunt nem hagyja figyelmen kivul.

Adamek bune volt az engedetlenseg,amire megkaptak a nekik jaro iteletet.

Mi mivel mar bunben szulettunk,nem tudjuk ugy kimutatni a tulajdonsagainkat mint egy tokeletes ember tenne.

De a szeretetunket viszont igen,ezt az egy tulajdonsagot.

Nemes jellemre vall,es Isten sem hagyja figyelmen kivul,ha valaki erot vesz magan es nem engedi at magat a gatlastalan viselkedeseknek,meg ha oka is lenne ra.

Az ilyen viselkedesi formak nincsenek osszhangban Isten akarataval,es szemelyisegevel.

Azt igeri az igazsagosak,es szelidek oroklik a foldet.

zsoltarok,37;10-11, 27-28,

2015. jan. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Tehát büntetve vagyok a sok nyomorúsággal mert olyanná lettem amiről nem tehttem,nem is tudtam egy olyan világba amit nem én választottam?
2015. jan. 20. 20:57
 4/20 A kérdező kommentje:
Annyira jókat irtatok,és igazak,köszönöm,csak velem van a baj mert a gyomrom nem tudja bevenni...
2015. jan. 20. 20:59
 5/20 anonim ***** válasza:
Veled és a gyomroddal nincs baj, szerintem.
2015. jan. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 sandor76 ***** válasza:
34%

Nem ez az igazi buntetes,es csak te gondolod igy.

Az afrikai gyerek aki tizedikket szuletett a semmire,akkor az miert van buntetve.

Ez nem logikus.

A legtobb hibat mi emberek magunknak koszonhetjuk.

Magasra tesszuk a mercet es ha nem erjuk el mar mindenki rossz,es ellenunk van.

Nem vesszuk eszre ami a valodi jo es szepseg.

2015. jan. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Sandor nem növekszik bennem az érzés,hogy nálam vannak rosszabb helyzetben érzés és én milyen jol jártam...ez nem vígasz,csak takarozás Istennek..ettől még ugyanazt,ha nem rosszabbat gondolok róla...nem lenne szabad ennek megtörténnie és ezen semmi sem változtat,én messzebb kerülök az elfogadástól és pont emiatt...
2015. jan. 20. 21:52
 8/20 A kérdező kommentje:
Egy szerető Istennél nem elfogadott,hogy attól érezzek hálát és imádatot,hogy embertársaim és Isten teremtményei szenvednek!!pláne ártatlanul...a másik részével egyetértek
2015. jan. 20. 21:55
 9/20 A kérdező kommentje:
Ez csak arra enged következtetni,hogy meggondolatlan,és emberválogató
2015. jan. 20. 21:57
 10/20 anonim ***** válasza:

Mint láthatod, vannak néhányan akik ismerik Isten szokásait, és tényszerűen képesek velünk összehasonlítani.

Az érzéseket ki kell engedni, de csak azokat, amiket később saját magad nem fogsz megbánni.

2015. jan. 21. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!