Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten sem foglalkozott a...

Isten sem foglalkozott a haragjával az édenbe, én miért tartsam figyelmen kívül a körülményeimet, és érzéseimet a hitben?

Figyelt kérdés

2015. jan. 20. 19:55
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Igaz,Isten megengedi, h történjenek rossz dolgok,hiszen mindenütt csak háborút, gyűlöletet és bajokat látunk,de nagy különbség van aközött, h megenged valamit, és aközött, h ő okozza azt. Nem Ő a felelős az ilyen bajokért(Jakab 1:13)Sőt hamarosan meg fogja szüntetni a gonoszság összes eddigi hatását(Zsoltárok 37:9-11)
2015. jan. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Isten nem hagyja figyelmen kívül a körülményeidet és az érzéseidet. Erre rengeteg pl. van a Bibliában. Az özvegyasszony két fillére, a talentumokról szóló példázat arról biztosít bennünket, hogy Isten figyelembe veszi a körülményeinket és az érzéseinket. (Lukács21:1-4; Máté 25:14-30.) Olvasd el ezt a két részt, és meglátod, hogy Isten EGYÉNENKÉNT vizsgál meg bennünket! Jézus pedig nem ítélte el sem a vámszedőket, sem a prostituált nőt, nem irtózott a vérfolyásos asszonytól és a leprásoktól sem! Pedig a környezetében mindenki elítélte őket!
2015. jan. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Ha megengedi ő okozza!!

Ami meg a majd majd majd jönni fog hamarost kétezer éve ezt hallja az ember,és ha még így is lesz már semminek nem lesz jelentősége...

Ha törődne az érzésekkel nem fordultak volna el az emberek...

2015. jan. 21. 19:04
 14/20 sandor76 ***** válasza:

Szia.

Van igazad,ezzel nem vagy egyedul.

De akkor is,mit tudsz tenni??

Semmit.

Ez addig lessz igy mig [ahogy irtak]Isten veget vet ezeknek.

Miert,es mikor?

Miert?Azert,mert nem az O [Isten] akarata teljesul most a foldon.

Ezt az egesz rosszat satan okozza,es meg egyre rosszabb lessz.Ez jelenleg meg csak a kezdet.

Isten elore megmondta ha az ember elfordul tole ezek lesznek.

"Ember uralkodik emberen a maga karara"es ehhez jon meg satan tenykedese.

Sokan azert tulajdonitjak ezeket a rossz dolgokat Istennek mert nem ertik,es nem tudjak mi van most a vilagban.

Mikor?

Isten elore elmondta a profetaknak mi mikor es hogyan fog megtortenni,ezeket hivjuk profeciaknak,=elore megirt tortenelem.

Ezek mindenkeppen megfognak tortenni.

Jezus feltarta,mik lesznek az utolso napokban amibol tudhatjuk,hogy valoban az utolso napokat eljuk.

Jezus altal kijelentette azt a napot es orat,senki sem tudja...

De Jezus elmondta mik fogjak ezt megelozni,es most ezeket az idoket eljuk.

Ez arra kellene hogy inditson bennunket,hogy keressuk Istent amig van ra lehetoseg,es tegyuk amit elvar bizonyitva ezzel,hogy mellette allunk.

Ezt ismeret altal tudjuk megtenni,ezert van hirdetve a jo hir,hogy a lehetosege mindenkinek meglegyen.

Tudom,hogy nagy a keseruseg,es szomorusag vagy fokozhatnank,de ki tudunk tartani,ha bizunk Istenben[nem csak mondjuk].

2015. jan. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
És ebben miért az ószövetségi Istent veszed alapul? ha már arra hivatkozol,hogy Isten,akkor miért egy neurotikus,primitív változatát tartasz valódinak?
2015. jan. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Isten az O és Uj szövetségben is ugyanaz,egy Isten..
2015. jan. 22. 20:41
 17/20 anonim ***** válasza:
Érdekes,én a Krisztusi szeretetet nem tudom összeegyeztetni az Ószövetségi Isten jó néhány megnyilvánulásával.Te,hogyan egyeztetnéd össze?
2015. jan. 23. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
őszinte leszek,én sem tudom,ezért tettem fel a kérdést..amugy köszi a választ,válaszokat;)
2015. jan. 23. 13:56
 19/20 sandor76 ***** válasza:

Az O szovetsegi[Heber iratok]Istene az valoban az igaz Isten.

Ez az Isten adta a parancsokat es alapelveket,melyeket ha kovet az ember a sajat eletet konnyiti meg.

Sajnos nem igy lett mar az elso emberpar bukfencezett.

Isten mar akkor kijelentette az elso profeciajaban,hogy helyre lessz hozva ez a nagy hiba ,ami most mindenkit erint.

Ezt Jezus valtsaga altal tette meg.

Amikor Jezus vallalta,hogy lejon a foldre emberi testet oltve ,es visszavasarolja az emberiseget a bunbol,vagyis felaldozza az eletet az emberisegert,jogot teremtve ezzel az igazsagos embereknek,hogy ujra orok eletuk lehessen Isten eredeti szandekaval osszhangban.

Akkor sok Bibliaforditasban ugy abrazoljak Jezust mint ha O lenne az igaz Isten.

Teszik ezeket egy par helytelenul ertelmezett Bibliaversre hivatkozva.

pl;Aki engem latott latta az Atyat is..

"En es az Atya egyek vagyunk"

Holott Jezus az Igaz Isten fia tehat nem azonos a ket szemely.

Jezus foldrejotte elott,Isten hozta meg a donteseket es kozolte a profetakkal.

Mivel az akkori nepe a zsidok voltak,ok lettek megvedve,akar ugy hogy a kornyezo,balvanyimado nemzeteket elpusztitotta.[ezekre megvolt az oka,mert azok akik megvaltoztak,es felhagytak helytelen tettukkel akar a nepehez is csatlakozhattak.]

Sajnos a zsidok nem kovettek Isten parancsait es vezeteset[kemennyaku nep volt],kesobb teljesen elfordultak tole.

Isten szandekanak megfeleloen,eljott Jezus,hogy beteljesedjen az Isten akarata,hogy le legyen fizetve a valtsag az emberisegert.

Eloszor Jezus a zsidokhoz jott,es maga mondta;"Hanyszor akartalak osszegyujteni titeket,mikent tyuk a csibeit,de ti nem hagytatok.[ok lettek volna a zsidok]

Amikor Jezust a zsido papok,farizeusok megolettek,beteljesedett Isten szava,Jezus lefizette a valtsagot.

Ezert a tettukkert a zsidok el lettek vetve mint Isten valasztott nepe.

Amikor Jezus itt volt a foldon,az emberek kozt elt ,es tanitotta az embereket Isten torvenyeire hogy jobb legyen nekik.

Igy mivel sok forditasban,es tanitasban Jezus is isten,ezert a tanitasai miatt es szeretete altal tunik ugy,hogy a O szovetsegi Isten Nem ugyanaz mint a kesobbi Uj szovetseg Istene.

Holott az Isten akkor is es most is ugyanaz,csak az ertelmeze miatt tunik masnak.

Az is fontos miutan el lettek vetve a zsidok mint nep,Isten lehetove tete minden nemzetbol valo embereknek,hogy barki kozeledhet hozza aki feli a nevet es igazsagot cselekszik.

Ennek a jo hirnek a hirdeteset Jezus kezdte el,es meg ma is tart,es mar a vilag minden reszen hirdetik.

Ezaltal kap mindenki lehetoseget,hogy donteni tudjon Isten mellett vagy sem.

Jezus elmondta mikor lessz ennek vege.

Mate,24;14.A Kiralysagnak ezt a jo hiret predikalni fogjak az egesz lakott foldon tanusagul minden nemzetnek,es akkor jon el a veg.

2015. jan. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Értem én,de arra ez még mindig nem vàlasz,hogy figyelmen kìvük hagyja,én mit érzek,mit szeretnék...még ha jobban is tudja,figyelmen kìvül hagy..itt minden ròla szól..ha letérsz ellene térsz el,ha hozzà térsz,mert miatt teszed..és mondjuk meg sem fordul a fejében,hogy vàlasztàs mint olyan nem létezik..mert ki vàlasztanà a halàlt,ha màs vàgyai elképzelései vannak mint neki..senki...gyakorlatilag illuziò ez a szabad akarat..és ez az amit érez minden ember..értem Istent,értem a szövetségét,értem az àldozatàt,értem az òvatossàgàt,de azt nem,hogy ebben hol van az ô szeretete

Az ember nem buta,pontosan tudja,hogy meghal Isten nélkül,de ahogy a szabad akarat,szabad érzései,gondolatai vannak,és ha Isten szeret azt àllìtja nem fordithat hàtat ennek,és annak,hogy mit akar az ember személy szerint,ha megakarja òvni..hozza ki a legjobbat a helyzetekbôl és ne büntetgessen,és közölje akaratàt személyre szabottan minden teremtményével,közölje hova küldi,miért,ott mi vàr rà,és mire figyeljen,és mire ne,mi a élete küldetése,vagy mire alkotta..több millióan élünk még se tudja senki csak tapogatozik...és ne rejtözkôdjön..ne hagyja figyelmen kìvül a kéréseinket,ha együtt akar velünk mûködni..mindenkinek vàlaszoljon konkrétan mindenre..és ne engedje a kìsértést még közel se...ez lenne a dolga..mi meg cserébe engedelmeskednénk..de nem fordìtva...

Istennek egy baja van tul sokat képzel magàról..szolgasàgrol beazél miközben hatalommal visszaél..szeretetrôl beszél miközben magunkra hagy és parncsokat oszt..megérteni nem lehet,megfejteni nem lehet,meglàtni, nem lehet..a sajàt fia sem tudja minden lépését...nekünk miért kéne biznunk benne,mikor szàmtalan csalodàsa volt mindenkinek vele,és még csak arra sem méltat hogy elmagyaràzza..mit tiszteljek benne?Közvetlenebb a szomszéd velem mint a teremtôm??! Azért nem veszik figyelembe Istent ,mert ô sem vesz figyelembe senkit magàn kìvül...arra jo itt minden szolga hogy imàdva legyen,együttmûködésre képtelen,két hajban evez ember és Isten és akkor megy àt az ember,ha a hajója feneklik,az is csak azért lesz hogy ne fulladjon meg..ez lenne a szabad akarat szeretettel??ha ilyen az Isten köszönöm nem kérek belôle:(

2015. jan. 27. 12:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!