Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tarthatom magamat kereszténynek?

Tarthatom magamat kereszténynek?

Figyelt kérdés
Attól, mert nem vagyok megkeresztelve és nem járok templomba, nem imádkozom a Bibliának is egyes részleteit olvastam, attól én még tarthatom magamat kereszténynek?

2015. jan. 20. 22:40
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

#15


Debizony úgy volt. Eleinte csak az apostolok, majd pedig a püspökök keresztelhettek, és amikortól már volt papság akkortól a papok is. Erről itt is olvashatsz:

[link]


A szobalányos sztorit meg felejtsd el. Mendemonda.

2015. jan. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Egy könyv szerint 2010-ben majdnem 2,3 milliárd személy vallotta magát kereszténynek. Ám ugyanebből a könyvből az is kiderül, hogy több mint 41 000 keresztény vallásfelekezet létezik, mindegyik saját tantételekkel és viselkedésre vonatkozó elvekkel (Atlas of Global Christianity). Érthető, hogy a keresztény vallások végeláthatatlan sora néhányakat összezavar vagy kiábrándít. Eltűnődnek azon, hogy csakugyan mindenki keresztény-e, aki annak vallja magát.nem elég kijelentenie, hogy hisz Krisztusban. Bizonyítania is kell, hogy valóban keresztény. Hogyan tudja ezt bizonyítani?

1

„Ha megmaradtok a szavamban, valóban a tanítványaim vagytok, és megismeritek az igazságot, és az igazság szabaddá tesz titeket” (JÁNOS 8:31, 32).


Mit jelent ez? Jézus szava a tanításaira utal, a tanításai pedig magasabb forrásból származtak. „Maga az Atya, aki küldött engem, ő adott nekem parancsolatot, hogy mit mondjak, és mit beszéljek” – Ezért az igaz keresztények megmaradnak Jézus szavában, vagyis elfogadják, hogy Isten Szava, a Biblia az igazság forrása, és ezt tartják a legfőbb tekintélynek, ha a hitnézeteikről és bármiféle tevékenységükről van szó.


2 „Nem része a világnak


„A világ gyűlölte őket, mert ők nem része a világnak” (JÁNOS 17:14).


Mit jelent ez? Jézus nem volt része a világnak, vagyis nem folyt bele korának társadalmi és politikai konfliktusaiba.Továbbá arra kérte a követőit, hogy kerüljék az Isten Szavában helytelennek tartott viselkedést és beszédet (Máté 20:25–27).


3. „Ha szeretet van köztetek”


„Új parancsolatot adok nektek, hogy szeressétek egymást; ahogy én szerettelek titeket, úgy szeressétek ti is egymást. Arról fogja tudni mindenki, hogy az én tanítványaim vagytok, ha szeretet van köztetek” (JÁNOS 13:34, 35).Mit jelent ez? Krisztus arra kérte a követőit, hogy úgy szeressék egymást, ahogy ő szerette őket. Hogyan mutatta ki a szeretetét? Először is, kortársaival ellentétben mindenkit szeretett, függetlenül attól, hogy melyik nemhez vagy nemzethez tartozott (János 4:7–10). Másodszor, a szeretet arra indította, hogy lemondva személyes kényelméről, az erejét és az idejét az emberek megsegítésére fordítsa (Márk 6:30–34). Harmadszor, a szeretetét a lehető legnagyobb mértékben is kifejezte. „Én vagyok a jó pásztor – mondta –; a jó pásztor a lelkét adja a juhokért” (János 10:11).


4. „Megismertettem velük a nevedet”


„Nyilvánvalóvá tettem a nevedet azoknak az embereknek, akiket nekem adtál a világból.” „És megismertettem velük a nevedet, és meg is fogom ismertetni” (JÁNOS 17:6, 26).Mit jelent ez? Jézus nem titkolta el Isten nevét a földi szolgálata során. Gyakran olvasott fel a Szentírásból, és ilyenkor kimondta Isten nevét (Lukács 4:16–21). Arra kérte a követőit, hogy így imádkozzanak: „Atyánk, szenteltessék meg a neved” (Lukács 11:2).


5. „A királyságnak ezt a jó hírét prédikálni fogják”


„A királyságnak ezt a jó hírét prédikálni fogják az egész lakott földön tanúságul minden nemzetnek, és akkor jön el a vég” (MÁTÉ 24:14).


Mit jelent ez? Az evangéliumíró Lukács ezt írta Jézusról: „elkezdett városról városra és faluról falura járni, prédikálva és hirdetve az Isten királyságának jó hírét” (Lukács 8:1). Maga Jézus pedig ezt mondta: „hirdetnem kell az Isten királyságának jó hírét, mert ezért küldettem el” (Lukács 4:43). Megbízta a tanítványait, hogy hirdessék a jó hírt a városokban és a falvakban, és ezt mondta nekik: „tanúim lesztek . . . a föld legtávolabbi részéig” (Cselekedetek 1:8; Lukács 10:1).

Ezt jelenti kereszténynek lenni.

2015. márc. 29. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!