Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az, hogy ha azt...

Miért van az, hogy ha azt mondom "keresztény", akkor ma kizárólag a pünkösdisták+angolszász típusú protestánsokkal azonosítanak?

Figyelt kérdés

Pl. a Biblia merev, vaskalapos szó szerinti értelmezése minden egyes szónál, a kreacionizmus elfogadása, öltönyös hittérités/házalás/prédikálás, stb... Tehát ezek mind protestáns (azon belül is angolszász-protestáns) és pünkösdista dolgok, a katolicizmus egyáltalán nem ilyen állásponton van....mégis, pl. ha valakinek mondom, hogy katolikus vagyok,akkor kb. az van, hogy "te is elhiszed, hogy a világ 6000 éves?"....pedig nálunk szó sincs ilyesmiről, mi nem ezt valljuk....


Nincs nagy zavar az emberek fejében, nem mossák össze a különböző felekezeteket? Az lehet, hogy ha katolikus vagyok, sokan azért gondolnak mindenfélét, mert azt hiszik, a protestánsok/pünkösdisták hitelveit vallom?


(A katolikus egyház múltbeli bűneinek sorolása nem érdekel, koncentráljukn a jelenre).


És akkor még pl. az ortodoxiáról nem is beszéltünk, aminek megint semmi köze a pünkösdistákhoz....


2015. febr. 1. 12:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Műveletlenségből. Meg a felekezetek harcolnak a keresztény megnevezésért.
2015. febr. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Bár aki nem katolikus, honnan tudja, hogy mit vallanak a katolikusok?

Elvégre a Biblilát is használják.

2015. febr. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A mai világban kevés az olyan ember, aki érti mit takar a keresztény szó.
2015. febr. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Azt nem tudom, keresztény vagy-e, de hogy rettentően zavaros, azt érzékelem.
2015. febr. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Katolikus vagyok én is, tudod, szerintem erre is vonatkozik, mikor azt mondja Ferenc pápa és amit Benedek pápa is mondott jó párszor, hogy sokszor megdöbbentően nagy az emberek (és főleg az európai emberek) vallási tudatlansága, pedig a nyugati kultúra pont, hogy az "ész diadalát" hirdeti, de vallási kérdésekben sokszor nagyon tájékozatlanok (nem arra gondolok, hogy mindenkinek hinnie kell, csak arra, hogy a kereszténység alapjaival sincsenek tisztába, fogalmak szintjén sem).

Mit lehet tenni? Türelmesen meg kell mondani, hogy mi nem tanítjuk azt, hogy a világ 6000 éves, nem szoktunk öltönyben házról házra járni és színpadon ördögöt űzni.

2015. febr. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Gyülekezetet, felekezetet, szektát bárki alapíthat magának, ha úgy tartja kedve. Szoktak is.


Keresztény Egyházat pedig egyedül Jézus Krisztus alapított az apostolaival.


Amiatt meg ne legyenek álmatlan éjszakáid, hogy ki mit mond vagy gondol rólad. Biztos van fontosabb dolgod is, mint ezen emészteni magadat. :)

2015. febr. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!