Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha bebizonyosodna mindenki...

Ha bebizonyosodna mindenki előtt, hogy más bolygón is van élet az mennyire befolyásolná például a keresztény vallást?

Figyelt kérdés
Legalábbis Jehova tanúi számára ez biztos derékba törné a nézeteiket.

2015. febr. 1. 20:44
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
2015. febr. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:

Jehova tanúit kettétörné az biztos, ahogy nagyon sok pünkösdista/karizmatikus/neoprotestáns felekezetet is.


A katolicizmuson/orthodoxián semmit sem változtatna.

2015. febr. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 aries 2 ***** válasza:
51%
Nekem nem kell bizonyíték, hogy elhiggyem a mennyei bolygó létezését.
2015. febr. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
4%

Legalábbis Jehova tanúi számára ez biztos derékba törné a nézeteiket.


---------------

hogy miket ki nem találsz :)


Látod hová vezet a sok scifi :)


Érdekes az, hogy évtizedek óta keresik a más bolygókon az életet, eddig nem találtak. A tudósok elég szkeptisusak ezen a téren.


A kérdésed egyes filozófusoknak jó .... lsznek akik akár napokig el tudnak róla bölcselkedni. :) még össze is vesznek, még a cica farkán is, hogy miért olyan hosszú .......

2015. febr. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:

grkaty, pedig ez igaz. Jehovisták nézeteivel ez szembe menne.

A földönkívüli élet fogalma egyáltalán nem a sci-fi-ből ered. Ha így gondolod, akkor eléggé korlátolt vagy. "Látod hová vezet a nagy Biblia-megszállottság."


"Érdekes az, hogy évtizedek óta keresik a más bolygókon az életet, eddig nem találtak. A tudósok elég szkeptisusak ezen a téren."


A biológusok és űrkutatók jelentős része biztos benne, hogy van élet a mi bolygónkon kívül is. Legyen az értelmes vagy csupán az élet legkisebb egységi. Tudod nem olyan egyszerű élet után kutatni. Eddig csupán egy bolygóra juttattunk el földfelszíni űrszondát. Exobolygókat viszont már találtak. Persze azok felszínét megfigyelni nem olyan egyszerű, még a legmodernebb távcsövekkel sem.

2015. febr. 2. 13:14
 26/35 anonim ***** válasza:
0%

Ez NEM a jehovisták nézete, nincsennek jehovisták.


Jehova az Isten, a Biblia Istene.


Tudod ez egy elég fölösleges eszmefuttatás mi lenne a ha lenne, ha nem lenne....:)


Semmi okos dologhoz nem vezet. Szerinted mi lenne ha lenne?


Te már mi tudod, hogy mi lenne ha lenne?

2015. febr. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
0%

Nem is egy exbolygót találtak. Eddig a tudósok kétségbe vonták, hogy élet lenne rajta, bár voltak esetek, amikor reménykedtek benne.


De akkor is mond mi lenne ha lenne? Mit törne derékbe?

2015. febr. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdezö, abban követsz el hibát, hogy azt hiszed magadról, hogy csak Te vagy informálva az univerzumról, csak te tudsz mindent és egy tanú nem tud semmit sem. :)


Tévedsz, rosszul vagy informálva. Ne a pletykát, ne a bulvárt, ne a blogosokat kövesd.


Tudod mikor a fiam az alapiskolába járt, bátor gyermek volt. Kihasználták az osztálytársai, hogy ö mondja meg, ezt azt, én mondtam neki, fiam, nem vagy kiskutya, hogy ugass akármikor, amikor feluszítanak, legyen saját nézeted, saját akaratod, ne higgyj el mindent minkenkinek.. szerencsére kinött belöle.


Sokszor az emberek szörnyü butaságokat képesek írni és mondani. Elég csak megnézni a híroldalakon a hozzászólókat, egyeseknek olyan nézetük van, hogy nem tudja az ember, hogy a zárt osztályról bütykölik-e a billentyüt :(

2015. febr. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:

"Ez NEM a jehovisták nézete, nincsennek jehovisták."


Jehova tanúi. Így jobb?

Ha nem, akkor ugyanilyen alapon minden keresztény felekezetet/ágat egy és ugyanazon vallásként lehet értelmezni. Ugye ez elég butaság lenne.


"Tudod ez egy elég fölösleges eszmefuttatás mi lenne a ha lenne, ha nem lenne....:)


Semmi okos dologhoz nem vezet."


Egyrészről mégis sokan tudtak értelmesen hozzászólni a kérdéshez, másrészről ahogy látom te eléggé filozófia-ellenes vagy. Tudod sokszor többet ér a filozofikus gondolkodás, mint vakon követni valamit.


"Nem is egy exbolygót találtak. Eddig a tudósok kétségbe vonták, hogy élet lenne rajta, bár voltak esetek, amikor reménykedtek benne."


Érdekes módon én még nem hallottam ilyet, hogy kétségbe vonták volna, sőt, inkább az ellenkezőjét. Sok ma is jelentős tudós már-már meggyőződése, hogy létezik élet máshol is. Bár szívesen olvasnék hivatalos forrásokból, hogy mégis milyen tudósok vonták kétségbe az élet létezését a Földön kívül.


"Tévedsz, rosszul vagy informálva. Ne a pletykát, ne a bulvárt, ne a blogosokat kövesd."


Inkább egy kétezer éves könyvet? Nem vonom kétségbe, hogy egy hívő is lehet tökéletesen képben az univerzum dolgaival, de egyesek (köztük Jehova tanúi), ha ilyen témába megy át a beszélgetés két dologra lyukadnak ki. Egy, hogy Isten hozta létre az univerzumot, kettő, hogy nincs máshol élet az univerzumban. Itt megáll az ész.


"Tudod mikor a fiam az alapiskolába járt, bátor gyermek volt. Kihasználták az osztálytársai, hogy ö mondja meg, ezt azt, én mondtam neki, fiam, nem vagy kiskutya, hogy ugass akármikor, amikor feluszítanak, legyen saját nézeted, saját akaratod, ne higgyj el mindent minkenkinek.. szerencsére kinött belöle."


Tudod ebben van igazság, bár ne lenne olyan ironikus ezt egy olyan bigott személytől hallani, mint Te vagy.

2015. febr. 2. 21:00
 30/35 openyoureye ***** válasza:

- Nem vagyok keresztény, de ettől még könnyen megjósolható a reakciójuk. Mivel ők a bibliában hisznek és abban az ember bukásáról van szó, így aki értelmesen gondolkodik, nem nagyon próbálná rászuszakolni az idegenekre a bibliában írtakat. Nyilván több olyan van, akinek a logika mit sem ér, ezért megjelennének olyan vállfajok a kereszténységen belül, mint pl a jehovista irányelveket követők :)... Új nézeteikkel, ők lennének az igaz keresztények akik el/befogadják a világegyetem összes élőlényét, hisz mindenkit Isten teremtett. A JHWH tetragrammból egy újabb marhaságot olvasnának ki: Jé HoWa tart a világH! :)


A jehovások meg egyszerűen századjára is átírnák a bibliát a saját szájízük szerint, így, mivel alkalkazkodók akár a vírusok, könyedén átvészelnék ezen korszakot. A folyamatos változások és újraértelmezések szinte napi szintűek, észre sem vennék ha egyszercsak idegenekről is szólna a jehovista újvilágferdítés. Ja és ezt ne vedd személyeskedésnek grkaty, meg a többi jehovista, veletek semmi bajom, a baj azzal van aki kitalálta és elkezdte terjeszetni azokat a marhaságokat amiket jehovista szemléletnek és "egyháznak" tartanak.

Pl te grkaty biztos egy aranyos kis mami vagy aki otthon sütögeti a finom sütiket az unokáknak és a szabadidejét a gyk-n tölti, hogy terjessze azt a butaságot amit a szomszéd öreglánytól hallott. Nincs is ezzel semmi baj, mások a tv-shopból rendelgetik a szemetet, megint mások a fiatalok kinézetén zsörtölődnek. Őket már csak ez tartja életben, a zsörtölődés és a majd én megmondom mi a tuti, mert egy kedves jehovást beengedve teletömte a fejem ingyen szeméttel. Hogy is várhatná a kérdező, hogy egy 60-on túli nénike megértse, mi is az a tudomány. Sokkal egyszerűbb a varázslatokban hinni, meg a bibliában. Egyébként van egy hasonlóan jó könyv ami ugyan úgy tele van varázslatos dolgokkal, ajánlom figyelmedbe, a címe: Harry Potter.


Jah és jó reggelt mindenkinek! ;)

2015. febr. 3. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!