Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha bebizonyosodna mindenki...

Ha bebizonyosodna mindenki előtt, hogy más bolygón is van élet az mennyire befolyásolná például a keresztény vallást?

Figyelt kérdés
Legalábbis Jehova tanúi számára ez biztos derékba törné a nézeteiket.

2015. febr. 1. 20:44
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
0%

Open, most már elégedett vagy? :D


Az utóbbi idöben egy kicsit intelligensebbek voltak a kommentjeid....de visszatértel a megszokotthoz. Hiába ez már az öregség jele, kínoz a köszvény....hull a hajad....romlik a fogad ....ez fájó ugye. :(

Hogy magas szinten tartsd a gondolkodásokat, hát olvasod a bölcs Harry Pottert....


A kommenteket félig olvasod, gyorsan reagálsz, aztán az ember a hasát fogja a nevtésben, olyanokat írsz....


No ez az én nézetem rólad, ezért hagytam abba veled minden kommunikációt... ez most csak kivétel bácsikám

2015. febr. 3. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 openyoureye ***** válasza:

Ha már kielégülésről esett szó, nos részben igen. Örülök, hogy egyike lehetek azon keveseknek akik közelről ismerik az egyik ... hogy is mondta Einstein: Az emberi butaság határtalan"-ságának képviselőjét :)


Mint említetted, kommentjeim exponenciális növekedést mutatnak a fejlődés terén, ennek lehet oka az, hogy már nem vagy képes (nem mintha korábban az lettél volna) követni a kontextusokat és ebből tévesen azt a konzekvenciát vonod le, miszerint értelmetlen zagyvaság. Hogy mi a kettő közti különbség, azt majd valaki más elmagyarázza.


Öregségemre való utalásod is helytelen, hisz míg te a felnőtt fiadról és talán ha emlékezetem nem csal unokáról is tettél említést, addig én egy 8 éves gyermeknek vagyok az apukája. Persze ez nem jelenti azt, hogy ne lehetnék 50 éves, de


1, ki az bolond aki annyi évesen vállalna egy gyereket?

2, már magából a hozzászólásaim szövegeiből leszűrhetted volna, hogy nem tartozom a korosodó idősek közé. Nem árulok el nagy titkot azzal, ha megemlítem, 3 hónapon belül érem el a krisztusi kort. Remélem ez a kis rejtvény nem fog ki rajtad és ki tudod következtetni a korom. Ha mashonnan nem a bibliából...


Ne próbálj hasonló dologgal visszavágni, mint amit rólad mondtak, mert mint ez esetben is, nem biztos, hogy fedik a valóságot. Nagymamis szerepet te magad támasztottad alá néhány hozzászólással, az öregapó képet pedig ugyan úgy festetted rólam ahogy az istenképet a bibbliádból: Hasraütésszerűen és átgondolatlanul.



A Harry Potter-t én ajánlottam neked, hisz te szereted a csodákkal teletűzdelt önellentmondásos könyveket. Én személy szerint nem szeretem a Harry Pottert. Nagyon messze áll tőlem, egyetlen részt sem néztem meg.



A kommenteket valóban csak félig olvasom el, mert egyszerűen a kezeimbe kell temetnem az arcom, hogy ha a hülyeségtől elájulnék, ne törjem össze a szép kis pofikámat. Viszont mikor reagálok rá, minden egyes betűjét nemcsak elolvasom, de meg is cáfolom. Hasonlatosan a jelen helyzethez. Próbálj rámutatni mit hagytam ki. Sok szerencsét ;)


Véleménye pedig mindenkinek lehet a másikról, a különbség annyi, hogy míg az enyém rólad kőkemény alapokon nyugszik, belőled a sértődöttség és a butaság sugárzik. A kivételt pedig nagyra értékelem, hogy csak ritkán reagálsz a kommentjeimre, mert azoktól valóban elkezd kihullani a hajam. Továbbra is nagyra értékelném, ha hanyagolnál, mert sajnálok minden egyes billentyűleütést amit rád kell pazarolnom. De mivel az ember a hülyeség mellett nem tud szótlanul elmenni, így ez sajnos a 22-es csapdája, vagy hogy vallásosabb legyek: Ördögi kör :)

Bru-ha-ha-ha-ha!!! :)


Na szép napot cicus ;)

2015. febr. 3. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:

A Korán első fejezete így kezdődik: " Hála legyen Allah-nak a teremtmények Urának."


Ez azt jelenti hogy nem csak emberek léteznek, hanem akár nagyon sok más értelmes életforma is lehet, akár a Földön kívül is.


Nem valószínű hogy egy folyamatosan táguló világegyetemben csak emberek élnének. Koránban erre is van utalás: " Az eget erővel építettük és kitágítottuk."


Egyesek úgy próbálják beállítani hogy aki vallásos az le van maradva, nem ismeri a modern tudományokat. Szerintem akinek van esze és használja az látja hogy ez az egész nem jöhetett létre véletlenül. A Koránban sokszor szerepelnek leírások a természeti jelenségekről, élőlényekről és égitestekről pontosan azért hogy gondolkozzunk el ezeken.

2015. febr. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim válasza:
Majd azzal jönne mindenki hogy isten akarta...
2015. febr. 21. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 harminezer oxigén ***** válasza:

Üdv.


A vitához hozzászólva:


Akik azt mondják hogy, "már évtizedek óta keressük de, mégsem találjuk, ezért nincs!", azoknak ajánlok egy kísérletet: menny ki egy tengerpartra (vagy hajóval a tengerre) fogj egy poharat és merj ki egy pohár vizet -> van benne hal? nincs? ismételd meg párszor, ha továbbra sincs, attól még nem jelentheted ki hogy, a tengerben nincs hal.


Az emberiség jelenlegi és eddigi vizsgálódásai a földönkívüli élet keresésére pedig a tenger kontra pohár arányhoz képest is eltörpülnek.


Arra akarok kilyukadni hogy, attól még hogy, nem találtunk életet, pláne intelligens életet még nem bizonyítja hogy, nem is létezik.


Ez persze oda vissza kell hogy, működjön: Én például nem hiszek isten létezésében és hogy "ő" teremtett mindent(szükségét sem érzem hogy, akarjak) de, mint realista felfogású embernek el kell fogadnom azt az opciót is, bizonyítás hiányában hogy, én tévedek és a véleményemtől függetlenül létezhet. (igaz az ellenkezőjére több bizonyíték van de, nem lehet kétséget kizáróan cáfolni)


Remélni remélem hogy, máshol is van élet és intelligens élet és azt is hogy egyszer megtörténik a kapcsolat felvétel.


plusz akkor akik tagadják, azok mivel magyarázzák a "hűha jelet" : [link] , jelzem ez nem bizonyítja a földönkívüli intelligencia létét.


+1 csak poénnak: földön kívüli intelligens létformák: jelenleg is van, bizonyíthatóan: a nemzetközi űrállomás jelenlegi személyzete 6 főből áll, és a földön kívül kering a föld körül.

2016. jún. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!