Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanú mit gondolnak a...

Jehova Tanú mit gondolnak a Hit Gyülekezetéről?

Figyelt kérdés
2015. febr. 10. 14:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
Az egyik ezt, a másik azt. Nincsen egyforma vélemény.
2015. febr. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

De melyik tanításukat tartják elfogadhatónak?


Válaszoljatok!

2015. febr. 10. 15:13
 3/12 anonim ***** válasza:
73%

Mi volna egyáltalán a hitgyülinek a tanítása? Olvasható valahol?


(A honlapjukon csak általánosságok vannak, a Vidám Vasárnapban pedig Német Sándor rendszeresen ellentmondásban kerül a korábbi prédikációival.)

2015. febr. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
38%

szia


Jehova Tanúi igyekszenek nem összetüzésbe keveredni senkivel.

az tény hogy a Bibia tanitásuk lényegesen eltér már magától a Bibliától is, és az életük sem olyan ennélfogva, de nem a mi feladatunk ezt kritizálni vagy ellenségeskedést szitani.


Van nem egy testvérem idősebbek akik ismerik személyesen is Németh Sánárdort, mivel, akkoriban 6. hónapig tanitották Őt is a Tanúk, de nem értett egyet s ezért elment,


Az tény hogy a Tized befizetése és az amit lehet hallani az oda járóktól elég durva, hiszen az emberektől ellentmondás nélkül beszedik a Tizedet, volt aki már harmincadot mondott...

S ha nem fizetnek akkor elmennek állitólag az egyén lakására és keményen megfenyegetik, hogy pokolra fog jutni, stb.


Hogy ebből mi igaz azt nem tudom, de ezt mesélték némelyek akik oda jártak, vagy most is oda járnak.

Ha igaz akkor is ez a Teremtőre tartozik, majd Ő rendezi azokat amit a nevében elkövetnek.

2015. febr. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
59%

A 3-as vagy nem mond igazat, vagy hazudik. Ugyanis, ha tanú, akkor vasárnaponként kötelessége részt venni a szektájának a tanulásán (náluk nincs Istentisztelet, mivel önálló előadásaikkal kápráztatják el a nagyérdeműt, aminek témáját minden esetben az őrtoronyból merítik.), így nem lehet ideje leülni a kanapéra és NS-t bámulni.

Ellentmondásokat is csak úgy lehet felfedezni, ha eleget nézzük/hallgatjuk a célszemélyt.

A véleménye nem alapulhat tapasztalaton.


Én meg azt hallottam a jehovistákról, hogy a kőkemény szabályzat kivégzi a családokat is, mert ha nem követi birkaként a gyerek a szülőket ebbe a hazugságba, netalántán meg is tér, akkor többé nem állnak szóba vele.

Hát akkor inkább a hitgyüli.


Másrészt, a jövedelmet Isten adja. Ha a hitgyülisek háából ennek tizedét odaadják a gyülekezetüknek, akkor az mély hit. Ezzel szemben nektek mi van??? Az undorító irigységen kívül semmi!

2015. febr. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
57%
a fő eltérés abban van, hogy a tanúk a biblia szavai szerint sátántól valónak tartják a napjainkban történő nyelveken szólást, démonűzést, csodagyógyítást. a tanúk egy szervezetet követnek, ahol a vezető testületük tagjai önmagukban nem vezetők, a hit gyüliseknél meg személyi kultusz van. egy Jehova tanúja szívesen elbeszélget egy hit gyülissel, egy hit gyülis elzárkózik a beszélgetéstől a tanúkkal.
2015. febr. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez ilyen vak vezet vilagtalant, vagy bagoly mondja verébnek mondasokkal korulirhato kérdés
2015. febr. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
48%

#5


3-as vagyok és nem hazudok, és nem vagyok jehova tanúja sem.


Csak marhára kíváncsi vagyok arra, hogy a kedves kérdező vajon mit tekint hitgyülis tanításnak.


Az a kevés, amit a hitgyüli hajlandó nyilvánosságra hozni a teológiájából, az egyrészt túl általános, másrészt pedig ellentmondásban van önmagával.


Ha rámész a hitgyüli honlapjára, egyik helyen azt olvasod, hogy a Szent Szellem az Atyától származik, a másik helyen meg azt, hogy az Atyától és a Fiútól.


Ciki. De őket nem zavarja.

2015. febr. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
65%

4-es hozzászóló !!!


Ezt írod :


Az tény hogy a Tized befizetése és az amit lehet hallani az oda járóktól elég durva, hiszen az emberektől ellentmondás nélkül beszedik a Tizedet, volt aki már harmincadot mondott...

S ha nem fizetnek akkor elmennek állitólag az egyén lakására és keményen megfenyegetik, hogy pokolra fog jutni, stb.



Több éve tagja vagyok a gyülekezetnek de ilyet sem személyesen nem tapasztaltam sem mástól, hogy vele ilyen történt nem hallottam újból és újból leírjuk a tized és az adakozás ÖNKÉNTES ez is bizonyítja mennyire Bibliaközpontú a gyülekezet.

Rendszeresen elhangoznak olyan kritikák, rágalmazások amiknek nincs valóságalapjuk olyanok szájából és írásaiból akik nem győződtek meg róla igazak e ezek az állítások.

2015. febr. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

#4 #9


Vicces ez a harmincad. Az nem több, hanem sokkal kevesebb a tizednél, százalékban kifejezve mindössze 3,333333%

A tízed az meg százalékban kereken 10%.

:))))

2015. febr. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!